Answer Question
0
0

Dobrý den,
rád bych Vás požádal o radu. Chtěl bych ověřit jednu hypotézu, ale nevím který analytický nástroj použít.
Jedná se o hypotézu: Pozitivní vztah lidí k migraci více souvisí s úrovní jejich vzdělání.
Takže vzdělání mám jako jednu kategorii s hodnotami: a) základní, b) sš bez. maturity, c) sš s maturitou, d) vš
Druhou kategorií, jejíž nezávislost chci vyvrátit je ekonomické uspokojení: a) velmi špatné, b) docela špatné, c) docela dobré, d) velmi dobré
Z celkového vzorku jsem vybral lidi, kteří ze 6-ti otázek o vztahu k migraci odpověděli, alespoň jednou pozitivně. To znamená na bipolární škále 0-10, hodnotou 6 a více. U těchto lidí jsem udělal jejich součet a rozřadil podle počtu do jednotlivých kategorií a hodnot. Sumačně mi vyšlo, že počet lidí v kategorii vzdělání se v každé hodnotě zvyšuje vzestupně (nejméně se základním x nejvíce s vysokoškolským). U druhé kategorie to má podobný trend, ale s d) velmi dobře se počet lidí snížil.
Vím, že z tohohle nemůžu dělat nějaké závěry, ale potřeboval bych poradit, jak například data upravit, abych mohl dělat korelační analýzu. No co by mělo v mém případě největší smysl.

MOC DÍKY ZA RADU a omlouvám se za referát 🙂 Michal

Marked as spam
Avatar uživatele Odeslal Alimoe
Otázka položena 15.6.2018 9:50
58 views
0
Private answer

Já už jsem hodně dlouho ze školy a nerad bych blábolil. Určitě bude potřeba se poohlédnout po matematice a ne po grafech. Takže možná je malý tip.. Zkuste dotaz (se vzorkem stávajících dat, jejich množství a uspořádání) hodit do nějakého matematického fóra (http://forum.matematika.cz/). Třeba se ještě vyjádří kolega.

Marked as spam
Avatar uživatele Odeslal xlnc
Odpověděl 15.6.2018 10:53

Odešlete svou odpověď

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]