Co všechno se Vás náš elearning naučí a na praktických příkladech vysvětlí?

Tak začátek se hodí třeba základy - tedy zapisování, jednoduché vzorečky, řazení, filtrování.

Většinu uživatelů nejvíce posune středně pokročilá úroveň. V ní se naučíte prakticky používat kontingenční tabulky nebo klasické funkce jako SVYHLEDAT, XLOOKUP, KDYŽ, IFS, SUMIFS nebo COUNTIFS.

Že tohle už umíte a chcete jít dál? No tak to je kurz Power Query přesně pro Vás. Protože pokud používáte Excel a nepoužíváte Power Query, pak úplně zbytečně plýtváte svým časem.

A jestli si nemůžete vybrat, kupte si všechno v balíku. Je v něm z Excelu vše důležité od základů do pokročilých, a ještě dost ušetříte.

 

No course found.

 1. Mělo by být možné kliknout v KT na příslušný sloupec pravým tlačítkem a pak se volba řazení podle tohoto sloupce nabídne.

 2. Dobrý den.
  Lze v kontingenční tabulce, s využitím průřezu, nastavit pro hodnoty v průřezu matematický filtr? Např. XX>80 ? Řešení hledám pro zjištění dat z tabulky, které si pak vygeneruji do KT jako výsledku, kde mne zajímají výskledky o těch řádcíách, pro které je splněno přílsušné kritérium, tedy XX>80. Protože je řádků cca. 20000 tak v průřezu je provedení dikrétního výběru hodnot, jak se uvádí v příkladech, nemožné.
  Děkuji za radu.

 3. Omlouvám se a doplním: hodnotu XX není nutno, a ani žádoucí, do KT zahrnovat.
  Děkuji.
  Tomáš R.

 4. Dobrý den,
  zabývám se (spíš jako koníček) programováním ve VBA, ale narazil jsem na potřebu definovat vlastní třídy. Nikde v mě dostupných návodech ale tato problematika není ukázkově řešena. Tak se Vás ptám, zda-li o definici (odvozování) tříd ve VBA někde něco vyšlo, anebo zda se tím také zabýváte.
  Děkuji Vám za odpověď
  Stanislav

 5. Dobrý den Stanislave, na tuto oblast nejsem úplně kompetentní a nemohu Vám bohužel ani poradit relevantní dobrou literaturu.

 6. Dobrý den,
  abyste měl dostupné výpočtové pole, musíte mít aktivní jednu konkrétní buňku kontingenční tabulky, kde jsou zobrazeny hodnoty.
  Pro počítané položky zase musíte mít aktivní jednu (libovolnou) buňku z položek.
  Dejte vědět, jestli už to jde.
  S pozdravem,
  JB

 7. Dobrý den,
  jestli tomu rozumím dobře, měla by jít použít obyčejná funkce SVYHLEDAT, která vám na základě vybraného materiálu přiřadí jakékoliv další hodnoty. Jestli to takto nejde, pošlete mi mail s přílohou na info@exceltown.com.
  S pozdravem,
  Jiří Beran

 8. Toto zadání vypadá celkem jednoduše, ale nenapadá mě, jak to řešit jinak než opravdu hodně komplikovanou optimalizací. Možná by bylo schůzdné nejprve zaokrouhlit všechny kusy až na jeden, a pak ten poslední nezaokrouhlovat, ale dát mu hodnotu původní celkové hodnoty mínus všechny ostatní.
  Snad Vám někdo poradí něco chytřejšího :)
  Jinak s běžným

 9. A co použít formát buňky a tam nastavit číslo na 2des.čísla.
  Když pak budu používat tuto buňku tak vždy dostanu zpět stejné číslo

 10. A co použít formát buňky a tam nastavit číslo na 2des.čísla. Když pak budu používat tuto buňku tak vždy dostanu zpět stejné číslo

 11. ahoj,
  když jsem dala vložit a kontingenční tabulku, tak mi tam místo ní vyskočila taková jakási tabulka. Píše se v ní kontingenční tabulka 6, chcete-li vytvořit sestavu, zvolte pole ze seznamu polí kontingenční tabulky. Co s tím? proč se mi nevytvořila tabulka.

 12. Dobrý den,
  takhle není možné poznat, v čem děláte chybu. Chcete-li, pošlete soubor na info@exceltown.com a podívám se na to.
  S pozdravem,
  JB

 13. Dobrý den,
  velmi děkuji. Nechápu, že mě to hned nenapadlo :-0 Najít a nahradit a je to
  Děkuji

 14. Mslím, že tohle nemá úplně jednoduché řešení, mohou Vám ale pomoci dva postupy.
  http://www.vyuka-excelu.cz/navody/postupy-a-spinave-triky/priblizne-prirazovani-textu-fuzzy-lookup/
  a tento:
  https://exceltown.com/navody/funkce/svyhledat-vlookup-funkce-pro-propojovani-vice-tabulek/prirazovani-hodnot-na-zaklade-casti-textu/
  Tady je možné místo kombinace INDEX a POZVYHLEDAT použít i SVYHLEDAT, důležitý je princip s “obalením” hledaného textu funkcí CONCATENATE.
  Hezký den,
  J.

 15. Je možné to opodmínkovat – tedy “když text obsahuje plus, tak použijte vzorec ten a ten, a když neobsahuje, použijte vzorec jiný”.
  Záleží ale na tom, v jakých různých formách text máte…

 16. Právě s tou podmínkou jsem se dost trápil, protože nemůžu přijít na to, jak to udělat, když v buňce to “+” je, tak aby se použil už funkční vzorec, ale pokud ne tak, aby vzalo počet znaků zprava (bez slova “počet”).

 17. Děkuji, už to jde. A tohle jsem včra hledal přes 2 hodiny.

 18. Prosím o radu, zda jde udělat vzorec na toto:
  Mám cca 5 000 řádků. Vždy cca 4-5 patří k sobě. Liší se jen číselnou hodnotou v jednom sloupci H (např.). Já potřebuji docílit toho, abych měla jen jeden řádek, který bude obsahovat všechny shodné údaje a sloupec H bude suma oněch 4-5 řádků. Teď musím vždy vložit řádek – zkopírovat jeden se všemi údaji a sloupec H ručně sečíst. Což je v počtu řádků dost zdržující a otupující.
  Pomůžete mi?
  Mnohokrát děkuji!
  Kateřina

 19. V zásadě je několik cest. Pokud byste chtěla použít makro, pak můžete automatickým filtrem automaticky při spuštění excelu vytvořit nový seznam očištěný o položky “ne”.
  http://www.vyuka-excelu.cz/navody/filtry-razeni-souhrny-atd/filtr-upresnit-rozsireny-filtr/
  http://www.vyuka-excelu.cz/navody/makra/makro-ktere-se-samo-spousti-pri-otevreni-souboru/
  Případně je ještě možné vytvořit kontingenční tabulku v tabulkové formě, na které bude použitý filtr odstraňující “ne”.
  http://www.vyuka-excelu.cz/navody/kontingencni-tabulky-prehled-navodu/kontingencni-tabulky-speciality/ploche-tabulkove-zobrazeni-kontingencnich-tabulek/

 20. ahoj, u poslední tabulky nevím jak mam nastavit průmer hodin, automaticky se mi nastavi soucet hodin. Děkuji

 21. Vpravo dole v poli “Hodnoty” klikněte klikněte na Součet z hodin, dále Nastavení polí hodnot a pak už uvidíte.

 22. Dobrý den, mám sloupec např. o 100 řádcích, v každé buňce sloupce libovolný datum ve formátu dd.mm.rrrr. Jak zjistím kolik je tam lednů v roce 2015? Děkuji

 23. Dobrý den,
  pokud by jste netrval na celkové sumě 6, která hlásí celkový počet kombinací lektor-jazyk, ale naopak chtěl vědět celkový počet vyučovaných jazyků, můžete v excelu 2013 (u nižších to nemám ověřeno) použít KT přímo: v řádkovém poli Jméno lektora, v datech Jazyk s nastavením datového pole Jednoznačný počet.

 24. Dá se to řešit mnoha způsoby, klidně i přes COUNTIF. Já jsem to v článku chtěl ukázat tak, abychom si mohli navolit dvě možnosti výsledků.
  Troufnul bych si odhadnout, že COUNTIF může být trochu pomalejší – protože Excel musí najít všechny výskyty a nestačí jen první. Ale to jenom spekuluju 🙂

 25. Dobrý den,
  potřebuji vytvořit vzorec do jedné buňky, ale nějak se mi nedaří: Když je aktuální čas větší než 6:00 a zároveň menší než 14:00, napiš “aaa”, když je čas větší než 14:00 a menší než 22:00, napiš “bbb”.
  Prosím o pomoc.

  Díky, Dan

 26. Dobrý den,
  pokud správně rozumím, jde Vám o součtové číslo. V tabulce opravdu neoznačuje součet bonusů, ale 3% ze součtu tržeb.
  Nevím jak to udělat elegantně. Pokud by stačilo trochu špinavé řešení, tak v kontingenční tabulce v nastavení polí hodnot jděte na Zobrazit jako a vyberte Průběžný součet / Running total.
  U poslední položky pak uvidíte skutečný součet.
  J.

 27. Ahoj, prosím o pomoc. Potřebuji zadat podmínku, že když bude výsledek fce SVYHLEDAT na jiném listu souboru větší než 0, tak napiš ten výsledek fce SVYHLEDAT, když ne, napiš 0. Zkusila jsem to takto:
  KDYŽ((SVYHLEDAT(F2;’zdrojová data’!$B$2:$C$18;2;NEPRAVDA))>0;(SVYHLEDAT(F2;’zdrojová data’!$B$2:$C$18;2;NEPRAVDA);0))
  ale nefunguje… můžete mi takto na dálku konkrétně poradit?
  díky Radka

 28. Jsou tam špatně závorky.
  Měly by být takto (na jiných datech):
  =KDYŽ(SVYHLEDAT(C2;F:G;2;0)>0;SVYHLEDAT(C2;F:G;2;0);0)
  J.

 29. a ještě jednou prosím o radu:
  ve finální tabulce přenáším součty, které vyhledávám podle kritérií na jiných listech, např:
  =SUMIFS(tržby_vstupné!$O:$O;tržby_vstupné!$A:$A;”101″)
  funguje to, ale poslední parametr (v tomto případě 101)se v jednotlivých řádcích musí měnit a já bych potřebovala, abych ho nemusela zadávat ručně, ale aby se tam vkládal automaticky dle tohoto vzorečku obsah buňky z téhož listu. (Tento obsah je už výsledkem jiné funkce, jde o přiřazený kód). Určitě to musí nějak jít, třeba použitím další fce?? protože vložit jen odkaz na tu buňku nejde….
  díky moc Radka

 30. Například takto to musí fungovat:
  =SUMIFS(tržby_vstupné!$O:$O;tržby_vstupné!$A:$A;X1)

 31. =KDYŽ(SVYHLEDAT(F2;’zdrojová data’!$B$2:$C$18;2;NEPRAVDA)>0;SVYHLEDAT(F2;’zdrojová data’!$B$2:$C$18;2;NEPRAVDA);0)

  NEFUNGUJE…. 🙁
  R.

 32. asi si nerozumíme – co to je X1? 🙂
  já potřebuji jako poslední argument políčko B3 (následně B4, B5,…) a v poli B3 je výpočet, který v tomto konkrétním případě je 101 (ale může být samozřejmě něco úplně jiného)
  díky R

 33. momentálně žádnou, ale nula se tam nevypíše, jen ty hnusný křížky přes celý políčko 🙂 v detailu to píše “hodnota není k dispozici”, což ano, ta hodnota ve zdrojovém listu není(u této konkrétní buňky), takže by se měla vypsat ta nula, to byl můj cíl.. nebo nechat to pole prázdné
  R

 34. ajo, jsem já to ale blb!!! 😀 já to chtěla mermomocí dělat kliknutím na B3 a tohle jednoduché řešení mě nenapadlo…. 😀 díky moc, to mi výrazně ulehčí život 😉
  Radka

 35. mně to právě přijde správně, nemůžu na tu chybu kápnout….
  asi takhle:
  V buňce se má přiřadit kód divadelní hry. Kódy her a jejich názvy jsou uvedeny na zdrojovém listu v označené matici. POkud tam nechám jen fci SVYHLEDAT =SVYHLEDAT(F3;’zdrojová data’!$B$2:$C$18;2;NEPRAVDA), tak se kódy přiřadí. Ale ve všech řádcích to není o hrách, některé řádky (náklady) se k jednotlivým hrám nepřiřazují. Pak mi ve výsledné buňce zůstanou ohyzdné křížky a já bych chtěla, aby ta buňka byla prázdná nebo s nulou. Je to srozumitelné? 🙂 R.

 36. “pro funkci jste zadali příliš mnoho argumentů”

  =IFNA(SVYHLEDAT(F2;’zdrojová data’!$B$2:$C$18;2;NEPRAVDA)>0;SVYHLEDAT(F2;’zdrojová data’!$B$2:$C$18;2;NEPRAVDA);”0″)

 37. Přesně takto:
  =ifna(SVYHLEDAT(F2;’zdrojová data’!$B$2:$C$18;2;NEPRAVDA);””)

 38. =IFNA(SVYHLEDAT(F2;’zdrojová data’!$B$2:$C$18;2;NEPRAVDA)>0;SVYHLEDAT(F2;’zdrojová data’!$B$2:$C$18;2;NEPRAVDA))

  ani takhle ne, křížky se drží, chybu to nehlásí

 39. a ještě otravuju – po převodu do google, sdílené dokumenty, otevření v tabulce přes google to nefunguje, protože IFNA je pro něj neznámá fce…. 🙁 umíte mi ještě poradit? pokud ne, tak nevadí 🙂
  díky R

 40. Ahoj, potřebuju pomoc, dělám tabulku pro výpočer provizí, mělo by to fungovat tak, že člověk si do jednoho políčka napíše, na kolik % splnil minulý měsíc a v druhém políčku se mu ukáže jakovým koeficientem si bude sve provize násobit.. Problém je, že koeficienty mám pro rozmezí (ne pro jedno konkrétní číslo) reálně bych potřeboval aby to ukazovalo toto rozmezí 0-89% = 0..90-99% =0,9..100-109% = 1,1…110-119%=1,2…120-129%=1,3..130-139%=1,4..140-999%=1,5

  A pořád si s tím nevím rady.. Nějaké tipy ? 🙂

 41. Resp. Když si do políčka B napíš např 105% tak se mu v políčku C ukáže 1,1

 42. =IF(B3>=140,1.5,IF(B3=130,1.4,IF(B3=120,1.3,IF(B3=110,1.2,IF(B3=100,1.1,IF(B3=90,0.9,0)))))))))))

  Tohle jsem momentálně vytvořil, ale funguje to jenom v prvních dvou případech, buď 1,5 nebo 1,4… Vím, že to je špatně, ale nevím jak to opravit aby to fungovalo

 43. =IF(B3>=140,1.5,IF(B3=130,1.4,IF(B3=120,1.3,IF(B3=110,1.2,IF(B3=100,1.1,IF(B3=90,0.9,0)))))))))))

 44. celkem 400 l za 14772,70 Kč řešitelem

  km Kč/l tankuje
  0 34,00 65
  493 39,10 11
  872 36,70 54
  1062 38,30 14
  1505 41,90 6
  1860 39,10 53
  2134 42,00 0
  2566 37,80 54
  2697 38,50 10
  3235 41,00 21
  3705 35,00 54
  3934 39,90 7
  4164 41,00 0
  4233 41,00 0
  4359 40,50 0
  4513 38,00 14
  4700 35,20 37
  4802 36,20 0
  5037 39,70 0
  5199 39,00 0

 45. dobrý deň, potrebujem zistiť kilometrické vzdialenosti z jedného mesta do všetkýchdestinácií (miest , dedín) v SR, dokáže nie čo také Excel ? ďakujem

 46. Dobrý den,
  chtěla jsem sem se zeptat zda je možné ve fukci KDYŽ zadat podmínku která obsahuje pouze část slov. Mám čísta faktur které jsou ve formátu P-000/00xxx nebo P-001/00xxx. Je možné zadat funkci tak aby se rozhodovalo pouze podle P-000 nebo P-001 i když celé číslo je např. P-000/00002 děkuji za Vaši odpověd Tereza

 47. Pokud se rozhodujete pouze podle prvních pěti písmen, jde to např. takto:
  =KDYŽ(ZLEVA(A1;5)=”P-000”;něco;něco)
  Tedy prostě si nějakou funkcí, třeba ZLEVA, vyzobnete kus textu, který vás zajímá a s tím pak pracujete.

 48. Dobrý den,
  aby bylo možné odpovědět, musíte přesně specifikovat jak vypadá zadání a jak výsledek, takhle Vám asi nikdo neporadí. Ideálně s obrázkem nebo souborem.

 49. Dobrý den.

  nebyl by postup na histogram a pořadí? (seřadit je snadné, ale jak tam dát čísla 1 až…)

  Díky 🙂

 50. Dobrý den, nedaří se mi seskupit data podle měsíců v hotové kontingenční tabulce, protože odkaz na “skupinové pole” v nabídce možnosti je neaktivní. Poradíte mi prosím, v čem je problém? Děkuji Jana

 51. Dobrý den, dejte si pozor na to, abyste měla označenou přesně jednu buňku obsahující datum. Pak by to mělo zaktivnět.
  J.

 52. Dobrý den, tohle se dá udělat přes funkci COUNTIFS. Spočtete, kolikrát se vyskytuje kombinace koloběžka + ano, a pokud více ne jednou, je na skladě.
  Takže např do G1 to bude něco jako: =když(COUNITFS(B:B;f:f;c:c;”ano”)>0;”ano”;”ne”)

 53. Děkuji Vám za odpověď. COUNTIFS mě nenapadla. Vše funguje jak má

 54. Dobry den, rada bych se informovala o moznost ind.skoleni pro MS Excel. Zakladni znalosti ( funkce, pivot atd.) v ramci tohoto programu ovladam, ale chtela bych sve dovednosti zdokonalit. Prosim mohli byste mne informovat a kurzech, jenz nabizite a cenove nabidce ? Dekuji,S pozdravem,Zuzana Ruskovska

 55. Dobrý den, jak to přesně myslíte, že máte další buńky pod vzorcem?

 56. Myslím že by mělo stačit definovat vlastní formát “d.m.rrrr”

 57. To jsem taky zkoušel a nepomohlo. Formát se ani nehne! Pokud v dalším listu dám odkaz na tuto buňku, tak se mi zobrazuje správně

 58. A nešlo by tedy štětečkem přenést formát z toho druhého, fungujícího listu?

 59. Dobrý den, jak mám postupovat, pokud je v obou tabulkách shodná pouze část textu. Mám dva ceníky o dvou sloupcích. První sloupec je kód zboží, druhý sloupec je cena toho zboží. Kódy zboží mají v obou cenících vždy shodnou jen část (např. “Zboží 0001” v jednom ceníku a “Položka 0001” v druhém ceníku). Potřebuji spočítat průměrnou cenu zboží v jednom i druhém ceníku, ale najít do průměrů použít jen ceny zboží, které je v obou cenících (tedy má shodnou číselnou část kódu). Děkuji za pomoc.

 60. Dobrý den Dane, pokud by se vám podařilo alespoň v jednom sloupci text “ořezat”, např. ze “Zboží 001” na “OO1”, dá se použít tento trik:
  https://exceltown.com/navody/funkce/svyhledat-vlookup-funkce-pro-propojovani-vice-tabulek/prirazovani-hodnot-na-zaklade-casti-textu/
  Pokud se to nepodaří, je možné zkusit např. doplněk Fuzzy Lookup:
  http://www.vyuka-excelu.cz/navody/postupy-a-spinave-triky/priblizne-prirazovani-textu-fuzzy-lookup/

 61. Dobrý den,
  poprosil bych o radu. Mám tabulku, která obsahuje v jednom sloupci datum. Ve druhém počet vyrobených kusů (na stejném řádku). Potřebuji vyplnit do určité buňky v jiné tabulce v jiném listě: Pokud nalezneš tento datum, vyplň ze stejného řádku (kde je nalezený datum) ale jiného sloupce počet kusů.
  poradíte se vzorcem prosím? Díky Jarek.

 62. Děkuji za radu. Mezičasem jsem to vyřešil přejmenováním/nahrazením textu v názvu zboží a pak použitím svyhledat. Máte ještě tip, jak potom pří počítání průměrů cen pouze z těch položek zboží, které se vyskytují v obou cenících, nezahrnout omylem do výpočtu i ceny, které v obou cenících současně nejsou?

 63. Tohle už bych asi potřeboval vidět na konkrétních tabulkách…

 64. Děkuji, nakonec to nebylo třeba složitě řešit. Svyhledat v podstatě tu práci udělá, protože vrátí právě ty hodnoty, které jsou zastoupené v obou cenících. 🙂

 65. To se dá řešit pomocí funkcí Zprava, Zleva, A, Když.
  Nějak jako:
  Když(a(zleva(a1;3)>400;zleva(a1;3<450);zprava(a1;3)>300;zprava(a1<600);"splňuje";"nesplňuje")
  Jde o to, že vaše číslo vlastně musí splňovat čtyři podmínky. vysvětlení funkcí viz tento web.
  J.

 66. Prosím o radu.
  Potřeboval bych
  kdyz je A1 a B2 prazdna napis “—”
  kdyz je A1 prazdna a B2 plna napis “doplnit”
  kdyz je A1 plna a B2 prazdna napis “chyba”
  kdyz je A1 plna a B2 plna napis : “OK”

  Problem je v tom ze v B2 je vzorec a bunka se bere porad jako s plna.
  zkousel jsem =KDYŽ(A(A1=””;B2=””)……….ale bere to bunku s vzorcem jako plnou 🙁
  vysvetleni pojmu:
  plna= bunka s textem nebo cislem, prázdná bez textu nebo čísla.

 67. Už jsem na to přišel akorad pro jiné buňky.
  =KDYŽ(A(C3=0;E3=0);”—-“;KDYŽ(A(C3=0;E30);”Doplnit”;KDYŽ(A(C30;E3=0);”chyba”;KDYŽ(A(C30;E30);”Ok”;0))))

 68. Oprava….

  =KDYŽ(A(C3=0;E3=0);”—-“;KDYŽ(A(C3=0;E30);”Doplnit”;KDYŽ(A(C30;E3=0);”chyba”;KDYŽ(A(C30;E30);”Ok”;0))))

 69. Prosím o pomoc 😀 Potrebuji bunky zesumirovat, ale ne s funkci SUM, protoze kdyz zapnu filtr, tak SUM nefunguje, a neprepocitava. Vim, ze existuje jemu podobna funkce, co jsem v praci vyuzivala, ale ted nato nemuzu prijiiiiiit. Prosim, pomoooc 😀 Diky

 70. funkce:
  Function filtr_souradnice(souradnice_rozsah_start As String, souradnice_rozsah_stop As String, cilova_vesnice As String)
  ‘vyber souradnic v urcite oblasti
  Dim start_x, start_y, stop_x, stop_y, cilova_x, cilova_y As Integer

  poziceznaku_up = InStr(1, souradnice_rozsah_start, “|”, 1)
  poziceznaku_down = InStr(1, souradnice_rozsah_stop, “|”, 1)
  poziceznaku_c = InStr(1, cilova_vesnice, “|”, 1)

  If poziceznaku_up = 0 Or poziceznaku_down = 0 Or poziceznaku_c = 0 Then
  filtr_souradnice = “neplatná data”
  Exit Function
  End If

  delka_up = Len(souradnice_rozsah_start)
  delka_down = Len(souradnice_rozsah_stop)
  delka_c = Len(cilova_vesnice)

  If delka_up < 2 Or delka_down < 2 Or delka_c stop_x Or start_y > stop_y Then
  filtr_souradnice = “zadan chybne rozsah”
  Exit Function
  End If

  ‘vyhodnocení
  If cilova_x >= start_x And cilova_x = start_y And cilova_y <= stop_y Then
  filtr_souradnice = "je v rozsahu"
  Exit Function
  End If
  filtr_souradnice = "je mimo rozsah"
  End Function

 71. pak makro na výběr:
  Sub pouze_rozsah()
  Dim vyber As Range

  Application.ScreenUpdating = False
  Set vyber = Selection
  With vyber
  r = .Rows.Count
  s = .Columns.Count

  If r < 1 Or s 2 Then
  Application.ScreenUpdating = True
  MsgBox “Vyber oblast s daty:” & vbCrLf _
  & “souřadnice a vyhodnocení !”, _
  vbInformation, “Export splněných podminek souřadnic”
  Exit Sub
  End If

  For i = 1 To r
  If .Cells(i, 2) = “je v rozsahu” Then
  j = j + 1
  .Cells(j, 4) = .Cells(i, 1)
  End If
  Next i
  .Cells(1, 3).FormulaR1C1 = “Vybráno:”
  .Cells(1, 3).Select
  End With

  Application.ScreenUpdating = True
  MsgBox “Hotovo”
  End Sub

 72. po označení buňky a spuštění tohoto makra se vypíše číslo barvy do označené buňky
  Sub barva()
  ActiveCell.FormulaR1C1 = Selection.Interior.Color
  End Sub

 73. Dobrý den,
  pokud nechcete použít makro, musíte si ten nový vyplněný sloupec udělat vedle – např. do sloupce B. Pak funkcí IF můžete definovat, že když je vedlejší (ve sloupci A) hodnota prázdná, tak vem hodnotu která je nad buňkou, a když není prázdná, tak ji použij.
  JB

 74. Dobrý den
  Lze takto přiřadit číslo do tabulky dle dvou parametrů? Např. V tabulce, ze které chci odebírat hodnoty mám v jednom sloupečku: zboží, ve druhém: barva, ve třetím: cena. Potřebuji do druhé tabulky z výčtu zboží přiřadit cenu pouze k vybraným např. lízátkům červeným. Tedy parametry jsou lízátko/ červené = cena.
  Zkoušela jsem místo vašeho B:B dát jakoby B:C, ale funkce nefunguje.
  Děkuji 🙂

 75. Dobrý den, tohle se dá obejít tak, že v obou tabulkách spojíte všechny sloupce do jednoho (např. pomocí funkce CONCATENATE), a pak hodnoty přiřazujete na základě těchto pomocných sloupečků.

 76. Dobrý den,
  mohla bych poprosit o radu? Lze, případně jakým způsobem nadefinovat funkci KDYŽ, aby v daném okně sečetla určitá data a v případě kladného výsledku napsala výsledek černě a v případě záporného výsledku červeně?
  Předem děkuji za radu.

 77. Dobrý den, fce COUNTIF je mnohem sympatičtější, ale nefunguje. Po zadaání vzorce u Adama, dobrý, zobrazí se mi 1, ale jakmile použiju ten samý vzorec pro další jméno, háže mi to vždy 0 i když vidím, že je to blbost. Moc prosím o radu!

  Děkuji!

 78. I just want to mention I am just very new to blogging and site-building and definitely liked this blog site. Very likely I’m likely to bookmark your blog post . You surely have excellent articles and reviews. Appreciate it for revealing your blog.

 79. I just want to mention I am just newbie to weblog and certainly enjoyed your web site. Probably I’m likely to bookmark your blog post . You amazingly have tremendous articles and reviews. Thanks a bunch for sharing your web-site.

 80. I just want to say I am all new to weblog and certainly savored you’re web site. Very likely I’m going to bookmark your blog . You certainly come with outstanding posts. Thanks for sharing your web site.

 81. I just want to tell you that I am newbie to weblog and seriously loved this web site. Almost certainly I’m planning to bookmark your blog post . You definitely come with beneficial stories. Bless you for sharing your website.

 82. I simply want to say I am all new to blogs and absolutely loved your web page. Probably I’m planning to bookmark your blog . You certainly come with excellent writings. Thanks for sharing with us your website.

 83. I simply want to say I am beginner to blogging and site-building and definitely enjoyed you’re blog. Probably I’m going to bookmark your site . You actually come with impressive articles. Bless you for revealing your website page.

 84. I just want to tell you that I am just newbie to weblog and certainly loved you’re web-site. Very likely I’m planning to bookmark your site . You actually come with terrific articles. Cheers for sharing your blog.

 85. Ale no tak.. roh se jmenuje Pole názvů a stačí oblast zadat s jeho pomocí rovnou (D2:D1000), poté zadat vzorec s patřičným adresováním buněk a stisk CTRL+ENTER.

 86. Ty pojmy… Jedná se vyplňovací úchyt, limit může určovat i sloupec přilehlý zprava a kopírování formátu/hodnot lze částečně řídit tak, že tažení za vyplňovací úchyt provádíme pravým tlačítkem myši.

 87. Stálo by za to spíš něco praktičtějšího než rozmotávat toaleťák. Dát dohromady nějaký “etalon” a vyzkoušet ho na různých strojích (maticové vzorce, výpočtové položky a pole na KT, přepočet listu, doba otevírání takového sešitu). Pak nás přejde humor, protože zjistíme, že všechny ty buňky jsou pro parádu bez ohledu na výkon (RAM, 64bitová verze Office). Můj tip je 20 000 řádků při 20 sloupcích. Na takovém množství už mi nezřídka kolabují výpočty v KT.

 88. Já nechci aby mě přešel humor:) Ale 20 000 řádků při dvaceti sloupcích zvládá úplně v pohodě i můj počítač, který už je výkonnostně, eufemisticky řečeno, za zenitem… Reálný limit je myslím podstatně větší.

 89. Až se vás zeptají, zeptejte se vy jich 🙂
  kontingenční tabulky – jak seskupit data ze dvou zdrojů
  funkce KDYŽ – co znamená zápis vzorce A1=10, funkce A, NEBO
  funkce SUMIF – funkce SOUČIN.SKALÁRNÍ, složitější podmínka na datech sloupce (třeba hodnoty pro datumové položky pocházející z konkrétního roku)
  funkce CONCATENATE – ampersand (&), jak rozdělit jméno a příjmení v jedné buňce
  grafy – vedlejší osa, Gantt, histogram, ANOVA

  Tak poznáte, jestli Excel umí oni, nebo jsou to jen mistři světa plánující ve firmě na základě barevných grafů…

 90. Barbora – jak ten vzorec zadáváte?
  Myslím že tady by bylo správně zadat do B2 (a dále) “=COUNTIFS(A:A;A:A)”

 91. SVYHLEDAT je v daném případě funkce, která stojí před vraty k tématu databází . A ačkoliv Excel/sešit/list/tabulka není zdaleka ideální coby úložiště dat, je to jedna z možností (bohužel do výčtu nepatří Tabulka, tj. List, ListObject, dříve Seznam). Pokud se tedy podíváme na dvě tabulky jako na data databáze, pak je mnohem účinnější způsob jakéhokoliv porovnávání SQL jazyk. Zprostředkovatelem na listu je MS Query. Tahle vykopávka má masařky, ale přesto v ní lze aplikovat SQL příkazy typu JOIN. Ostatně SQL přístup je pravděpodobně JEDINÝ, který díky UNION ALL zvládne prosté sloučení dat ze dvou a více zdrojů bez VBA. Tuhle triviální věc neumí ani souhrny, ani kontingenční tabulky. Jestli to tedy myslíte vážně, odpoutejte se od vyhledávacích funkcí pro porovnávání nějakých ceníku atp.

 92. Dobrý den,

  už jsem zoufalá..

  Mám v excelu předpřipravené dopisy..

  Mám rolovací roletku na jména. Pokud už si z roletky vyberu jméno, tak potřebuji, aby se mi automaticky přiřadila ulice a do dalšího řádku i PSČ a město.

  Mám vedle dopisu udělanou tabulku s adresou, ulicí a pak i s PSČ.

  Velmi Vám děkuji za radu

 93. Nabízím náznak alternativního řešení:

  Sub VypisARES()

  ‘Tools/References, Microsoft XML, v6.0

  Dim strURL As String
  Dim strFirma As String
  Dim strMesto As String
  Dim strUlice As String
  Dim strCisloDomovni As String
  Dim strPSC As String

  ‘http://wwwinfo.mfcr.cz/ares/ares_xml_standard.html
  ‘http://wwwinfo.mfcr.cz/cgi-bin/ares/darv_std.cgi?ico=27074358

  ‘Asseco Central Europe, a.s.
  ‘202724222
  ‘203
  ‘Hlavní město Praha
  ‘Praha
  ‘Michle
  ‘Praha 4
  ‘Budějovická
  ‘778
  ‘3a
  ‘14000

  ‘URL adresa
  strURL = “http://wwwinfo.mfcr.cz/cgi-bin/ares/darv_std.cgi?ico=27074358”

  Dim oXml As MSXML2.DOMDocument60
  Set oXml = New MSXML2.DOMDocument60

  With oXml

  ‘načtení XML
  .async = False
  .Load strURL

  ‘načtení hodnot konkrétních nodů/tagů
  strFirma = .getElementsByTagName(“are:Obchodni_firma”).Item(0).Text
  strMesto = .getElementsByTagName(“dtt:Nazev_obce”).Item(0).Text
  strUlice = .getElementsByTagName(“dtt:Nazev_ulice”).Item(0).Text
  strCisloDomovni = _
  .getElementsByTagName(“dtt:Cislo_domovni”).Item(0).Text
  strPSC = .getElementsByTagName(“dtt:PSC”).Item(0).Text

  End With

  ‘odstranění z paměti
  Set oXml = Nothing

  End Sub

 94. Dobrý deň , existuje nejaka moznost vytvorit zoznam na sharepointe s linkami jednotlivych suborov aby linky ostali funkcne po zmene nazvu niektoreho priecinka ?
  Dakujem

 95. DObrý den,

  pomocí SVYHLEDAT přiřazuji pořadí jedince do tabulky celkových výsledků. Bohužel mám dva jedince stejného příjmení, tím pádem oba mají stejné umístění. Jak mohu rozšířit kritérium na Příjmení + Jméno?
  Děkuji

 96. Jednoduchým trikem je spojit v obou propojených tabulkách jméno a příjmení dohromady (např. funkcí CONCATENATE). Pak máte v obou tabulkách např. “OndraNovak”. Timto spojenym klicem pak tabulky propojite beznou funkci svyhledat.

 97. Dobrý den,

  můžete mi někdo poradit. Jakou funkci použít, když potřebuji sečíst v jednom sloupci čísla? Některá se mi ve sloupci opakují, ale já je potřebuji sečíst pouze jednou. Děkuji

  Jana

 98. Ještě to jde taky jako ctrl+c a pak ctrl+v a dát vložit propojení – pak je odkaz mezi sešity relativní.

 99. jak otevřím poznámky z ONE NOTE z verze Windows 7 ve verzi Windows 8??

 100. Mám takový pocit, že se mi podařilo zablokovat přístup na infomfcr. Co se s tím dá dělat ?

 101. Já tomu úplně nerozumím. Nemůžete někam nasdílet soubor s kusem zadání a naznačením výsledku a dát sem link?

 102. Dobrý den,
  vytvořil jsem si tabulku pro skladové zásoby náhradních dílů. Každý jeden list se jmenuje podle stroje ke kterému patří. Problém je, že některé součástky, jako např. filtry pasují na více strojů. Jde nějak propojit buňky ve více listech, abych na jednom listu ubral filtr a stejně tak by ubyl na dalších listech? Děkuji

 103. Ahoj, měl bych dotaz ohledně odkazů z jednoho excel.sešitu do druhého. Ve verzi Office2003 jsem byl zvyklý na to, že odkaz na jiný sešit se po přemístění obou do jiné složky bez problémů přepočítal (upravila se celá cesta). Bohužel ve verzi Office2007 a vyšší toto nefunguje. Mám takto uděláno docela hodně tabulek a nedovedu si představit všechno opravovat při každém přemístění. Může někdo poradit jak na to v nových officech? Nechápu proč to dřív mohlo fungovat a v nových verzích ne.

 104. Na otestování jsem si vytvořil soubory 1.XLSX a 2.XLSX s propojením jednoho na druhý. Pak jsem je přemístil do jiného adresáře a změna umístění odkazu na novou složku se neprovedla. Následně jsme toto udělal se soubory 1.XLS a 2.XLS (s úplně stejným odkazem na druhý soubor). Pak jsem tyto dva XLS přemístil jinam a ejhle. Bez jakéhokoli zásahu se odkaz přepsal na nové umístění (pouze otevřením souboru s odkazem na jiný list). V tomto musí být nový EXCEL jiný a bohužel to nefunguje…Nechápu …

 105. Dobrý den Milane,
  já to teď zkouším ve verzi Excelu 2016 (a předtím jsem to dělal ve verzi 2013) se soubory typu xlsx a normálně to funguje. Ten problém by tedy ve verzích být neměl…
  J.

 106. Zdravím a předně díky za vyzkoušení. Tak to je pro mě záhada, protože já to zkoušel minimálůně na 5ti počítačích s různými verzemi Office2007 až 2016. Ty odkazu fungují, ale neopraví se automaticky. Přitom office byly pokaždé nainstalované standardně bez jakéhokoli donastavování. Na Office2003 bez problémů. Viz. http://1drv.ms/1RNEMP2

 107. Dobrý den,
  na tohle Vám nepomůže žádná jednoduchá rada, to vyžaduje složitější makro, kde si pohrajete s cykly a kopírováním…

 108. A bylo by možné mě prosím aspoň navést, ve kterém programovacím jazyku bych si toto mohl nastudovat, resp. kde měl začít hledat a studovat dále?

 109. Dobrý den,
  jedná se určitě o jazyk VBA, na webu k němu existuje spousta materiálů a také je mnoho knih.
  Tento úkol ale není úplně jednoduchý, možná spíš požádejte někoho známého o pomoc. Můžeme Vám pomoci i my, v rámci placených konzultací.
  JB

 110. Děkuji za radu i nabídku. Tuto možnost si však nechám až do chvíle, kdy budu úplně v koncích, jelikož nejde o komerční záležitost nechci jít primárně touto cestou.

 111. Máme tedy doplněk, o kterém nevíme, co dělá, co nám vrací a… je to in, proč ne? Jirko…

 112. Dobrý den,
  jde to udělat tak, aby byla výstupem maximální hodnota z hodnot majících Team = A a zároveň Zástupce = 1 ? (v tomto případě je to jedna položka, uvádím to jen jako příklad). Pokoušel jsem se do fce KDYŽ vložit do podmínky funkci “A”, ale tu mi maticový vzorec vždy vyhodnotil jako “NEPRAVDA” a funkce vracela 0.

  Díky za případnou odpověď.

 113. Dobrý den Vojto, zapsalo by se to např. takto:
  =MAX(KDYŽ(B:B=”a”;KDYŽ(A:A=1;C:C)))
  Samozřejmě tedy jako maticový vzorec…
  JB

 114. Pokud z textu není poznat, co ten doplněk dělá a co nám vrací, pak jsem to asi napsal nesrozumitelně. Určitě jsem ale neuváděl, že je in.

 115. Óoo..děkuji moc za doporučení. Bude na čase navštívit knihovnu.

 116. Dobrý den, prosím o pomoc s tímto problémem. Mám dva sloupce s čísly, které mezi sebou porovnávám. Když jsou čísla shodná tak je vše v pořádku, avšak když jsou čísla v řádku rozdílná, potřebuji aby se všechny zbývající čísla ve sloupci B(či A) posunuli o jeden řádek dolů resp. o tolik řádků než se čísla budou opět shodovat. Jde o to že číslo ve sloupci prostě chybí a zbytek sloupce už je opět shodný…
  Např. takto
  A B
  112 89 112 89
  123 99 123 99
  114 00 115 01
  115 01 116 11
  116 56 117 56
  Potřebuji aby se ve sloupci B posunuli všechny řádky od čísla 11501 o 1 dolu
  Snad jsem problém dostatečně popsal.
  Budu rád za jakoukoliv radu.

 117. Tohle není úplně triviální a budete si s tím muset docela pohrát.
  1) je možné napsat makro, které projde druhý sloupec, a v případě, že se hodnoty nerovnají, vloží prázdnou buňku.
  2) Je možné to asi řešit i funkcemi, pak by to asi chtělo udělat nový sloupec, kde budeme určovat rovnost nebo nerovnost, a dál si pohrát s funkcemi (odhaduji, že by se mohl hodit COUNTIFS pro vypočítávání nerovností a možná POSUN pro posouvání, ale trochu spekuluji…)
  Nic jednoduššího mě nenapadá, pokud byste s tím měl problém, můžeme to vyřešit v rámci placené konzultace.

 118. Bylo mi jasné že to nepůjde vyřešit jen tak jednoduše, druhou možnost s POSUNEM jsem už zkoušel, ale ta nefunguje. Možnost první mne nenapadla. Vyskouším ji a uvidím zda bude vyhovovat, děkuji za tip.

 119. Dobry den, zkousel jsem si prvni test na konzultacni pozici a chtel jsem vypocitat pocet pocitacu v CR a SR na zaklade funkce vlookup. Zkopiroval jsem si tabulku regionu a k ceskym mestum priradil hodnotu CZ a ke slovenskym SK. Nicmene pri uplatneni funkce =VLOOKUP(B2;E$2:F$12;2;TRUE) mi excel neprirazuje hodnoty spravne. Kde jsem udelal chybu? dekuji

 120. Jsem jen základní uživatel Excellu. Mám dvě velké jednosloupcové tabulky (seznamy) Tabulka1 a Tabulka2, které se částečně překrývají.
  Potřebuji z Tabulky2 vyloučit položky, které se vyskytují v Tabulce1 1.Podle mne primitivní úkol, se kterým si ale nevím rady.
  Děkuji předem za radu.

 121. Dobrý den,
  nevím jestli rozumím dobře, možná by ale pomohlo do makra noplnit nejen refreshování tabulky, ale i přepočtení všech vzorců (Calculate)…

 122. Dobrý den, postupovala jsem přesně podle návodu, ale udělala se mi jen první řádka, zkopírovala jsem to tedy přes ten malý čtvereček, udělala jsem někde chybu?

 123. Přes vložit funkci mi to opět udělá jen první řádku, není problém přes čtvereček funkci rozšířit, ale co když je položek 1000?

 124. Dobrý den,
  obecně to vypadá jako úloha pro řešitel a šikovně nastavené podmínky, konkrétně Vám s tím ale nepomohu – z popisu úplně nerozumím principu problému. Můžete se podívat i na další popisy řešitele nejen na tomto webu, případně se můžeme domluvit na placené on-line konzultaci.
  JB

 125. Ten příklad není domyšlený. Tržba na jedno kolečko je shodná pro vláčky i autíčka, takže za každé dva vláčky nebo za tři autíčka budu tržit stejně. Mohu začít u 250 autíček a žádného vláčku a skončit u 1 autíčka a 166 vláčků – pořád budu tržit 30000. Kolečka v těch případech spotřebuji vždy všechna a dřevo vždy postačí. Proč si Řešitel vybere zrovna (115;77) s tržbou 29940 (tedy horší řešení), je varující. Když nastavím 0% optimality, spočítá aspoň (114;79) s tržbou 30000. Jednotlivá řešení pro 30000 se liší spotřebou dřeva, ale to není kriteriální podmínka. Prostě by to chtělo lepší příklad.

 126. OK, díky za komentář. Je fakt, že jsem si nevšiml toho, že se nechá logickou úvahou odvodit lepší výsledek než poskytne řešitel, zkusím zadání změnit. Na druhou stranu ale – řešitel občas najde místo globálního minima / maxima optimalizační funkce minimum / maximum jen lokální a pokud si chceme být výsledkem přiměřeně jisti, měli bychom vyzkoušet řešení z různých výchozích hodnot v měněných buňkách.

 127. Chyba u histogramu. Graf pro zeleninu ukazuje hodnoty dohromady s ovocem 🙂

 128. Díky moc. Přesně jak píšeš, pípat sice nepotřebuji, ale ta myšlenka se mi hodí pro něco jiného, takže super.

 129. Dobrý den, pročetl jsem si návody od vás i komentáře tu, ale řeším trošku odlišný problém a nejsem za to dopátrat se řešení, třeba budete vědět:
  Mám dvě kontingenční tabulky které obshují unikátní číslo zboží a cenu za jeden kus. Chtěl bych porovnat ceny za kus, ale jen u těch dílů co jsou v obou tabulkách a buď vypsat jen hodnoty které jsou v druhé tabulce vyší než v první příklad tabulka1 obsahuje díl 1122 za cenu 5Kč prohledám tabulku2 a zjistím že je tam za cenu 6Kč tak ať mi to vypíše na řádek díl a cenu a nebo vlastně stačilo by mi aby mi vypsal díl a cenu tam kde se ceny nebudou shodovat… prostě nějak porovnat ceny z obou tabulek a zjistit v které tabulce je to dražší a v které levnější

 130. A nebylo by nejrychlejší udělat třetí tabulku, tam vypsat všechna zboží, natáhnout ceny z první tabulky, ceny z druhé tabulky, a porovnat je?

 131. Aby se křivka zeleniny zobrazovala správně, je třeba povolit zobrazování souhrnu pouze pro sloupce (Nástroje kontingenční tabulky > Návrh > Celkové součty > Zapnuto pouze pro sloupce) a pak teprve vytvořit histogram. Doufám že touhle radou tu adminovi nelezu do zelí 🙂

 132. Díky za komentáře, ano, mám to blbě 🙂 Nevím, jak se mi to povedlo, každopádně když jsem to udělal teď u sebe znovu, je to správně. Myslím si ale, že se souhrny není třeba laborovat – stačí dát prostě kategorii zboží do sloupců a vytvořit kontingenční graf…

 133. Když u regrese zadám vstupní a výstupní oblast hodnoty z obou sloupců bez názvu sloupce výsledky v regresní tabulce jsou jiné než když označím i název sloupce (mění se o jedničku rezidua). Co je prosím správně?

 134. Dobrý deň
  ak mám dáta,kontingenčnú tabuľku, kont.graf, vybraté pásmá, skup.pole, všetko je ok, ale v prípade že doplním údaje do tabuľky tak automaticky sa mi údaje neprepíšu aj v grafe. Keď dám obnoviť, tak vtedy áno. Dá sa to nejako urobiť, aby sa mi tieto údaje v grafe menili automaticky, keď dopisujem čísla do tabuľky?
  Ďakujem pekne.

 135. Dobrý den,
  potřebujeme použít tuto funkci mezi dvěma soubory excelu. Je to možné. Popřípadě jak.
  Děkuji
  Jiří Vašíček

 136. Jednoduše. Otevřete oba soubory, a ve chvíli, kdy chcete zadat odkaz na tabulku ve druhém listu, se prokliknete a vložíte odkaz… Skoro stejně jako v rámci jednoho souboru.

 137. Dobrý den,
  myslím, že u ověřování hodnot není možné velikost písem ovlivňovat.
  Jiří Beran

 138. Zdravím, v návaznosti na dotaz Evy a Oldy si marně lámu hlavu nad tím, jak využít více parametrů aniž bych použil CONCATENATE.
  Lze to nějak? Chci zkrátka vyhledávat v tabulce podle více atributů, které bych potřeboval měnit. V SQL by to bylo “name=XYZ AND date=KLM and…”. Jak na to v Excelu?
  Díky za odpověď

 139. Využít funkce =POLÍČKO(“názevsouboru”) a přes textové funkce vyseparovat název listu
  =NAHRADIT(POLÍČKO(“názevsouboru”);1;NAJÍT(“]”;POLÍČKO(“názevsouboru”));””)

 140. Potreboval bych poradit. Mam seznam studentu z ruznych trid a potreboval bych vyselektovat ty urcite studenty, kteri patri do jedne konkretni tridy do noveho listu, tak aby se vypsali pod sebe a zaroven aby nehodici preskocilo. Vubec nemam tuseni jak na to. Dekuji za pomoc.

 141. A je mozne to udelat nejakou funkci? protoze bych potreboval pri zmene nazvu tridy, aby se zmenil i ten seznam studentu. Ale zatim dekuji za pomoc

 142. Možná se to dá udělat nějakou složitou kombinací funkcí. Já podobné situace řeším tak, že si nahraju makro, které spouští rozšířený filtr, a pak ho automaticky spouštím změnou buňky:
  http://exceltown.com/navody/makra/makro-ktere-se-samo-spousti-pri-zmene-hodnoty-bunky/
  Pokud nemáte s makry zkušenost, může to vypadat složitě, ale ve skutečnosti je to práce na dvě minuty a je to jednodušší než komplikované kombinace funkcí.

 143. Dobrý den, všechny vzorce mi fungují pouze jako maticové. U stejných vzorců zadaných nematicově je výsledek 0.
  Děkuji.

 144. Omlouvám se, přehlédnutí – v návodu uvádíte, že se jedná o maticové vzorce

 145. Dobrý den, tohle se dá udělat pouze makrem, které při stisku tlačítka hodnoty nejen vynuluje, ale předtím ještě přičte k hodnotám na druhém listu.

 146. Já řeším, že mám v sloupci A vypsané týmy a v sloupci B jména hráčů. Takže např. A1 = Praha B1= Jaroslav, A2 = Praha, B2 = Mirek. Jde mi o to, jak udělat na druhém listu to, že když zadám tým Praha, tak mi to vyjede všechny hráče Prahy (hráči svých týmů nebudou hned pod sebou, ale náhodně). Netuším jak. Svyhledat vrátí vždy jen toho prvního.

 147. Dobrý den,prosím o radu jak začít vytvoření tabulky nikdy jsem to nedělal moc děkuji Milan.

 148. Dobrý den Milane,
  pokud máte na mysli vytvoření tabulky, ze které se bude dělat kontingenční tabulka (v našem případě tedy přehled aut), tak prostě vyplníte buňky příslušnými hodnotami. Nic jiného není třeba dělat.

 149. Dobrý den,
  tak jsem vyzkoušel, funguje. Možná by bylo dobré do článku napsat, že je potřeba mít všude záhlaví. Jinak bych potřeboval stejnou funkci, ale dynamickou. Tzn., že pokud v modelovém příkladu změním kritérium z křečka na Morče, tak se to automaticky vyfiltruje znova, aniž bych musel znovu dát upravit. Je na to nějaká fce?

 150. Dobrý den,
  prosím o radu. Mám tabulku se jmény zaměstnanců, co udělali v daném měsíci určitou činnost(jedna osoba i více činností). Potřeboval bych funkci pro součet, kde se mi sečte množství zaměstnanců, co v daném měsíci provedli činnost ale tak aby tam byl každý zaměstnanec pouze jednou, i když udělal více úkonů.
  Děkuji za pomoc

 151. dobrý den Jiří,
  morduji se s podmínkou:
  je-li v B12 x, pak H14 se rovná H15.
  Zkoušel jsem =KDYŽ(B12=”x”;”H15″). =KDYŽ(B12=”text”;”H15″)…ani jeden vzorec nefunguje (nepočítá a objevuje se chyba). Buňky mám nastavené na obecný formát čísel. s díky Alda

 152. Dobrý den Aldo.
  Předpokládám, že vzorec zapisujete do buňky H14.
  Pak zapište:
  =KDYŽ(b12=”X”;h15;”není tam x”)
  případně:
  =KDYŽ(b12=”X”;h15;”není tam x”)
  uvozovky se používají jen když jde o text (ne tedy u odkazu na buňku), a funkce KDYŽ musí mít vždy tři parametry (nejen dva).
  JB

 153. Dobrý den, potřeboval bych pomocí makra udělat souhrn čísel popisných v seznamu ulic viz. níže. Vstupní data by byla při každém spuštění makra jiného rozsahu, tedy různý počet ulic a č.p.

  Vstupní data = ulice, č.p.
  Masarykova 10
  Masarykova 20
  Masarykova 30
  Benešova 3
  Benešova 6

  Výstup = ulice, řada č.p.
  Masarykova 10, 20, 30
  Benešova 3, 6

  Předem díky za radu 🙂

 154. Dobrý den,
  tohle makro nebude nijak jednoduché. Bude třeba nejprve “odříznout” čísla, a pak je uložit do jedné hodnoty.
  Jednodušeji by to asi šlo bez maker, když si pohrajete s funkcemi concatenate, najít, část atd. Ani tak to ale nebude úplně triviální.

 155. Dobrý den, č.p. od názvů ulic oddělit a uložit do 2 buněk umím, nevím ale jakým způsobem pokračovat. Netrvám na makru, funkce by mi stačila – něco jako SVYHLEDAT, ale “najít všechny výskyty hodnoty ve sloupci A a zapsat všechny hodnoty ze sloupce B ve stejném řádku do jedné buňky jako text”.

 156. Dobrý den,
  pokud se Vám to nechce řešit, můžeme Vám to udělat za jednu hodinu dle ceníku.
  Pokud si ale pohrajete s funkcemi, možná to zvládnete sám.
  J.

 157. Dobrý deň, použil som Váš návod pripoužití makra avšak filter (alebo teda rozbalovanie) nie je funkcné. list zamkne ale taktiez aj moznost filtrovania jednotlivých stlpcov. mozete mi prosim poradit ci tam este nieco nechýba v makre alebo co treba este nastavit? Ďakujem vopred
  kontakt: Paldo23@azet.sk

 158. dobrý večer, chcem sa opýtať ako ste v tejto úlohe( Zjistěte, který prodejce prodával nejvíce zeleninu. Rozdělte podle dní v týdnu a případně doplňte o odpovídající podmíněné formátování) spravili to farebné odlišenie.. podla toho kto toho kolko predal.. ďakujem..
  S pozdravom Martin

 159. Dobrý deň, neviete poradiť kde nájdem tu zmenu v excel 2013?

 160. tak už som to našiel.. najdite si položky tej tabulky.. tam hodnoty nasledne nastavení polí hodnot a potom už iba zobrazení hodnoty jako

 161. Vybírací pole a vybírací roletka – další vybrané pojmy Excelu :-). Jinak LinkedCell a ListFillRange opravdu nejsou vlastnosti, které by z prvku dělaly to, čím je v příkladu. Mnohem podstatnější je MatchEntry a rozhodně bych se zabýval i vlastností Style (fmStyleDropDownList).

 162. Můžete prosím poradit, jak vytvořit rozbalovací kalendář pro vložení požadovaného datumu do formuláře? děkuji

 163. Milan – obávám se, že toto v Excelu žádným jednoduchým způsobem nejde.

 164. Dobrý den Jirko,
  jdu to zkusit. Díky moc za ochotu. Excel je fantastický (pokud se ovládají odkazy a podmínky). s díky zdraví Alda

 165. Děkuji, bohužel formulář, do kterého potřebuji vkládat obrázek je plně přizpůsoben excelu a provázán s další presentací v powerpointu. Napadlo mě, zda by nešlo nějak jinak vytvořit „obrázek“ který potřebuju, v principu se jedná o buňku, která je přeškrtnutá ve tvaru X, spodní trojůhelník je žlutý a v horním je písmeno R. Takto má být vuplněna buňka za podmínky že datum v v buňce nad je „po,út,st,čt,pá“. Každopádně moc děkuji za radu.

 166. Jestli jde o formulář, a nepotřebujete tedy vkládat obrázky přímo do buněk, dá se vytvořit pomocí VBA prakticky cokoliv i v Excelu…

 167. Dobrý den, ale co když chci do proměnné načíst ne jen jednu buňku “A1” ale řekněme více hodnot z buněk “A1” až “A50” ? nebo “A1:C6” ?
  Děkuji

 168. Dobrý den, chtěl byh se zeptat, jak by byl kód upraven kdyby zdrojové hodnoty byly v jiném listu v buňkách F5:F20 ?
  Děkuji

 169. Dobrý den,
  prosím Vás nevíte někdo z Vás, jak vytvořit a zablokovat vzorec tak,abych mohl do buněk v budoucnu vkládat čísla, které budou automaticky vypočítané?
  Děkuju Marek

 170. Dobrý den, pravidelně se potýkám s problémem, že “Celkový součet” u počítaného pole buď neobsahuje žádnou hodnotu, nebo obsahuje nulu nebo nesprávnou hodnotu. Posledně se tak stalo při vytváření dvou počítaných polí ve vztahu k “základnímu poli”, kde první počítané pole mělo se “základního pole” pomocí funkce Když vybrat pouze kladné hodnoty a druhé počítané pole pouze záporné hodnoty. Řádek “Celkový součet” ale nezobrazil správné součty ani ve sloupci s kladnými a ani ve sloupci zápornými hodnotami. Stejně to ale dopadne i u jednodušších operací jako např. vydělení hodnot “základního sloupce” tisícem a jejich zobrazení v počítaném poli. Celkový součet se vůbec neobjeví. Je to chyba v mé práci nebo nedokonalost funkcí pivotky. Děkuji. Rastislav Betuš

 171. Dobrý den Marku, takhle Vám asi nikdo neodpoví. Můžete tu otázku upřesnit nebo lépe popsat?

 172. Děkuji za odpověd. Snad to není hloupý dotaz. Mám v buňce zapsaný vzorec, například jednoduše… =A1* (nějaké číslo). A1 tak plní funkci konstanty a proměnou budu dosazovat pokaždé jinou. Je možno nějak skrýt, zablokovat první část vzorce s konstantou, tak abych buňku při pokusu dopsat proměnnou hodnotu nepřepsal celou? Děkuji mnohokrát

 173. Dorbý den,
  rád bych Vás požádal o radu při následujícím problému. Potřeboval bych funkci, která vyhledá zadanou hodnotu v buňce a zobrazí hodnotu buňky v sousedním sloupci. Předem děkuji.

 174. Dobrý den Sire Kryso,
  na to velice dobře poslouží funkce Vlookup! Podívejte se na stránku https://support.office.com/en-us/article/VLOOKUP-function-0bbc8083-26fe-4963-8ab8-93a18ad188a1, kde je velmi hezky udělaný návod!
  Pokud neumíte anglicky a nemáte plug-in na překlad stránky v prohlížeči, zde je moje rada!
  Zkopírujte si tabulku z dané stránky a vložte si ji do Excelu. Tak, že v buňce A2 je hodnota 101 a v buňce E7 je datum 7.2.1963. a ted si do buňky G2 vložte tuto funkci..=VLOOKUP(G1;A2:E7;3;FALSE), tzn…
  (do buňky G1 budete vkládat hodnotu kterou znáte; Oblast dat je od A2:E7; a tak je první sloupec A- cislem 3 hledate hodnotu ve sloupci C..tj..treti sloupec od A;FALSE-najde přesné číslo a nebo nic)
  Snad rada posloužila.

 175. Marku – nevím, jestli rozumím. Ale proč si prostě nedáte jednu hodnotu do A1, druhou do A2, a v další buňce s nimi nepočítáte?

 176. Děkuji za odpovědi, ale budu muset upřesnit dotaz, protože funkce SVYHLEDAT (VLOOKUP) a její použití je mi jasné.
  Mám tuto tabulku:

  v prvním sloupci jsou jména zaměstnanců, v dalších sloupcích je vždy ve dvojici datum a hodnota pro daný měsíc, tzn. 24 dalších sloupců, mým úkolem je vytvořit dva sloupce pro každého zaměstnance, první nalezne největší výkon pro daný rok, tzn. vyhledání maxima, to je bez problémů, ve druhém sloupci potřebuji zobrazit ve kterém datu toto nastalo, kdy mi nefunguje Vámi navrhovaná funkce, protože se může jednat o jakýkoliv sloupec vedle hledané hodnoty a ne jeden předem zadaný.
  Opět předem děkuji.

 177. Děkuji za odpovědi, ale budu muset upřesnit dotaz, protože funkce SVYHLEDAT (VLOOKUP) a její použití je mi jasné.
  Mám tuto tabulku:

  v prvním sloupci jsou jména zaměstnanců, v dalších sloupcích je vždy ve dvojici datum a hodnota pro daný měsíc, tzn. 24 dalších sloupců, mým úkolem je vytvořit dva sloupce pro každého zaměstnance, první nalezne největší výkon pro daný rok, tzn. vyhledání maxima, to je bez problémů, ve druhém sloupci potřebuji zobrazit ve kterém datu toto nastalo, kdy mi nefunguje Vámi navrhovaná funkce, protože se může jednat o jakýkoliv sloupec vedle hledané hodnoty a ne jeden předem zadaný.
  Opět předem děkuji.
  Sir Krysa

 178. Dobrý den.
  Chtěl bych se zeptat, i když to asi tak úplně nesouvisí. Jde mo o to, vytvořil jsem tabulku, nastavil veškeré formátování buněk. Nyní bych chtěl tu tabulku sdílet pomocí odkazu na OneDrive, aby všichni, co jim dám ten odkaz, mohli do tabulky zapisovat předem dané údaje. No a já bych chtěl to, abych mohli vyplňovat text, ale nemohli jakkoliv tabulku měnit, co se týče barev, velikosti, podmíněné formátování atd. Je to možné? Pokud ano, tak jak? děkuji

 179. Odpověď na:
  Marku – nevím, jestli rozumím. Ale proč si prostě nedáte jednu hodnotu do A1, druhou do A2, a v další buňce s nimi nepočítáte?..
  Rozumíte velice dobře, jen jsem to chtěl udělat trochu pěkněji a jednoudšeji.Není jiná možnost?

 180. Pro kterou verzi excelu daný návod je?

  Mělo by stačit použití funkce např.

  weeknum(a1;2) = číslo týdne, kde 1.1. je vždy 1 týden =

  weeknum(a1;21) = číslo týdne odpovídá EN = první týden v roce je ten, kde je čtvrtek (minimálně 4 dny)

 181. Zdravím, prosím o radu. Používám vzorec Když(). Pokud bude podmínka splněna, tak bych chtěl, aby se vypsal znak “+” a zároveň k tomu hodnota rozdílu mezi dvěma buňkami. Jde mi hlavně o to, aby se mi na výstupu před číslem zobrazilo +.

  Něco takového: Když((A1-A2)>0;”+”(A1-A2);A1-A2) Výstup: +X nebo -X

  Děkuji!

 182. vyřešila jsem to WEEKNUM(A1;2)-1, aby to bylo podle ISO, pravda, týden předchozího roku byl 0

 183. Lenka – jednodušší to je, ale v takovém případě už se výsledek nedá použít v jiné funkci jako vstup, což může být v některých případech problém.
  JB

 184. ale to jsem ošetřila pomocí KDYŽ, je fakt, že pracuju jen s jedním kalendářním rokem.

 185. Asi jsem to napsal špatně, za to se omlouvám, ale když ty buňky zamknu, tak do nich nebude moci nikdo psát. Já však potřebuji, aby normální text do nich psát mohli, jen jim bylo zabráněno jakkoliv buňky upravovat, nebo celou tabulku. Mám tam totiž přednastavený druh písma, barvu, podmíněné formátovaní atd. Třeba do jednoho sloupce mají zapisovat pouze dosažené body a já ještě musím přijít na to, jak to udělat, aby se ty řádky automaticky řadili od největšího po nejmenší a nemusel to dělat ručně, tím je myšleno to, že jakmile někdo u svého jména (na svém řádku) změní údaj, tak aby se to aktualizovalo ihned a srovnalo. Omlouvám se za pozdní odpověď a dotaz, ale neuložil jsem si tuto stránku 🙂

 186. Dobrý den,

  po volbě “OK” při “vytvořit kont.tabulku” mi to píše “název pole kont. tabulky není platný” a proces se zastaví…

 187. Dobrý den, ve výsledku doby splácení je evidentní chyba. I při nulovém úroku při zadaných parametrech splátek vyjde i bez kalkulačky 30 splátek. Při použití vzorce dle vašich parametrů je výsledek 31,22.

 188. Jj, podobný problém se stane i když je někde prázdné záhlaví…

 189. Dobrý den, mám dotaz k vašemu příkladu v průřezu – pokud chci filtrovat podle sloupce “E” (na skladě od), avšak pouze podle roku (2013, 2014 atd.), jak to udělat? Mám tabulku s hovory call centra (cca 20 000 řádků), formát data je tento “02.01.2015 8:01:15”. Přes normální filtr to nejde, protože se zobrazuje pouze prvních 10 000 položek, a pokud zadám ve formátu buňky vlastní (rrrr), funkce Průřez mi ukáže pouze řádky s datem 01.01.2014; 01.01.2015 atd. Jiný den se již nezobrazí. Poradíte mi, prosím, jak na to? Děkuji, Ivan V.

 190. Dobrý den, aktuální rok se dá zapsat touto funkcí:
  =rok(dnes())

 191. dobrý den řada zaměstnavatelů kontingenční tabulky zbožňuje, ale dělat to růčo v exelu je divný měli by mít předdefinované databáze, kde jen přetahujete položky co jim na to říct

 192. Dobry den, taky prosim o radu. Ve sloupci pod sebou mam uvedena cisla (obraty), na konci sloupce bych potrebovala soucet, v kolika radcich je uvedeno cislo vetsi nez nula. Neumim vsak vytvorit vzorec, aby automaticky secetl vsechny radky, dokazu jen rucne sepsat: Kdyz(F3>0;1;0)+Kdyz(F4>0;1;0) …. Jde to jednoduseji? Dekuji

 193. Dobrý den, děkuji za odpověď. Funkce FORECAST,INTERCEPT, SLOPE znám, ale můj problém neřeší. Dělají totiž lineární interpolaci a neodčítávají hodnoty ze skutečně vygenerované spline křivky kterou excel umí nakreslit. Moje křivka je totiž hodně „křivá“ i mezi dvěma uzlovými body, protože ji „zakřivují“ body před i za těmito body, takže lineární interpolace je nepoužitelná. Měl jsem za to, že když excel umí takovou křivku uzlovými body „hladce“ proložit a to evidentně umí, jak je vidět z plynulosti křivky na vykresleném grafu, tak, že bude možné tyto hodnoty které nakreslí i zpětně nějak vytáhnout. Konkrétně k problému: mám dvacet uzlových bodů které proložím plynulou křivkou a potřebuji z této křivky odečíst „přesně“ cca 100 hodnot Y v daných bodech X přesně tak jak je zobrazuje ta nakreslená křivka v grafu.

 194. Kdyby šlo o sloupce A, B, C tak si můžete dát do sloupce D vzorec:
  =IF(COUNTIFS(A:A;C:C)+COUNTIFS(B:B;C:C)=2;“jo, je to všude“;“ne, není to všude“)
  a roztáhnout ho až dolů.

 195. Když mi dáte práva k úpravě té tabulky, nastavím Vám to rovnou tam.

 196. Oba postupy jsou dobré a při práci s velkými tabulkami velmi efektivní a z hlediska počtu kroků téměř stejné. Vždy je třeba vědět adresu té “vzdálené buňky” v rozsáhlé několikatisícřádkové tabulce.

  Do postupu od xlcn jen na doplnění : po zadání adresy do pole názvů je nutno ctrl+enter pak zadat vzorec a znovu ctrl+enter.

 197. Ahoj, prosím poradíte mi?¨
  Mám tabulku s různými materiály od různých dodavatelů. Potřebuji pro jeden konkrétní materiál (jednoho konkrétního dodavatele) vytáhnout data z jiné tabulky(plan). Zkoušela jsem kombinaci funkce když a svyhledat, samostatně fungují, ale jako kombinace ne. =KDYŽ($B3=”WK”;”=SVYHLEDAT($A3;plan;6;0)”;””) WK je označení toho daného materiálu. Výsledek by měl být takový, že u materiálů, které nejsou označeny jako “WK”, nedoplní nic a u materiálů “WK” doplní data z tabulky “plan”.

 198. Dobr7 den,
  takhle nejak by to mohlo byt. Máte tam uvzovoky a rovnítko navíc – u funkce svyhledat.
  =KDYŽ($B3=”WK”;SVYHLEDAT($A3;plan;6;0);””)

 199. Dobrý den,

  děkuji moc za návod, nádherně vysvětlené, pochopil jsem to i já …. moc mě to pomohla děkuji ještě jednou

 200. nefunguje nám to 🙁 pomoc
  paní učitelka to po nás chce a nám to nefunguje 🙁 dostaneme kvůli vám za 5
  už jsme opravdu zoufalé

 201. Dobrý den, musíte asi popsat, co přesně myslíte tím načtením. Jinak funkce SUMIF (i SUMIFS) textová data v oblastech kritérií i v kritériích normálně akceptuje…

 202. Dobrý den, jestli dobře rozumím, tak to jde:
  1) Makrem
  2) Do nového sloupce si napište pod sebe 1, 2, 3, 4, 5, =A1, =A2 …. a roztáhněte. Takže Vám vyjde číselná řada, kde se opakují jedničky až pětky stále dokola. Pak si prostě vyfiltrujte jen pětky (nebo jedničky nebo něco jiného) a zkopírujete…

 203. Asi bych na to šel nějakou takovouhle logikou:
  SPočítat rank za všechno dohromady
  Pomocí funkce COUNTIFS zjistit závodníky, kteří se umístili na „sdíleném“ místě.
  Pomocí funkce KDYŽ a další funkce rank tyto sdílené orankovat.
  Tento druhý rank vydělit velkým číslem (např. stovkou) a příčist k původnímu.
  Tam, kde měli nejprve dva závodníci stejný rank (např. 5 a 5), budou mít teď např. 5,01 a 5,04. A to už půjde seřadit.

 204. mfg. Do dvou buněk zapisují skore utkání. Ve třetí bunce bych rád vzoreček pro zobrazení =KDYŽ(A1>A2;”Domácí”;”Hosté”). Jak zasadit do vzorečku “Nerozhodně”. Pokud jsou zadané hodnoty A1=A2,pak se mi ukaže Hosté.

 205. Děkuji, je to sice trochu jinak, než jsem si původně představoval, spíš jsem měl na mysli stromečkovou strukturu, jako je třeba v databázových komponentech typu datagrid, ale na o excel asi fakt není určen.
  Faltýnek.

 206. Výborně děkuji. Jen v uvedeném vzorečku je chyba =KDYŽ(A1>;0;”kladné číslo”;KDYŽ(A1=0;”nula”;”menší než nula”)). Jen mezi A1 a 0 nemá být prostředník. Správný vzorec má být =KDYŽ(A1>0;”kladné číslo”;KDYŽ(A1=0;”nula”;”menší než nula”)). Alespon mi to tak bere Office 2010.

 207. Dobrý den,
  zkuste použít funkci LINEST s příslušnými parametry.
  Faltýnek.

 208. Dobrý den, řešitel opravdu někdy vybere řešení, které není nejlepší – najde jen lokální maximum (minimum) optimalizační fce. Může pomoct zkoušet ho spouštět víckrát s různými počátečními hodnotammi.
  Řešitel berte spíš jako zajímavou možnost jak si s tím hrát, nepochybně budou lepší specializované programy – konkrétně poradí Vám ale spíše někdo přímo z oboru…

 209. dobrý den
  jakým způsobem prosím zajistit automatickou aktualizaci, když např. přidám řádky ve zdrojové tabulce.
  děkuji
  JTO

 210. To z principu nejde u žádné funkce. Jen ručně zkopírovat jako hodnoty a smazat původní sloupec, makro atd…

 211. Dobrý den, jak mohu v rolovacím seznamu, kde mám 8 možných výběrů nastavit funkci, která mi podle výběru v seznamu překlopí do tabulky pod seznamem hodnoty z osmi tabulek, které mám připravené s daty? Funkcí KDYŽ je to dosti krkolomné a hlavně co jsem četl, tak je možné provést max 7 krát funkci KDYŽ a já jich potřebuji 8. Funkci IFS nemám.
  Děkuji za odpověd Petr

 212. Dobrý den,
  tohle se nedá určit bez přesného popisu problému. Doporučil bych ale podívat se na funkci SVYHLEDAT…

 213. Chybí upozornění, že se to týká jen on-lineových uživatelů a Officu 2016, nejde o žádný doplněk ke starším vydání.
  Kromě toho by se mi líbilo, kdyby bylo řečeno, jestli platí, že výsledkem je to, co odpovídá první splněné podmínce. Předpokládám, že podmínky se mohou překrývat.

 214. IFS
  Přijde mi zbytečná a nepřehledná. Z důvodu kompatibility (a variability) stejně budu používat IF + AND (OR)

  SWITCH
  Stejně jako CHOOSE – pokud ty argumenty musím psát do té funkce, tak INDEX+MATCH – ve spojení s ExcelTable daleko praktičtější.
  Pozn.:
  Příklad, který jste uvedl
  =SWITCH(A2;1;”leden”;2;”únor”;3;”březen”;4;”duben”;5;”květen”;6;”červen”;7;”červenec”;8;”srpen”;9;”září”;10;”říjen”;11;”listopad”;12;”prosinec”;”toto není číslo měsíce”)
  není zrovna vypovídající – asi je jednodušší CHOOSE (ZVOLIT)

  CONCAT
  Naprosto zbytečná, pokud zavedli TEXTJOIN. První argument “” a druhý dle potřeby. TEXTJOIN naopak užitečná a velmi použitelná.

  MAXIFS, MINIFS
  Super.

 215. Dobrý den,
  máme v práci problém s tabulkou do které se zapisují data o příjezdu vozidel a uživatel sešitu by měl každou minutu data uložit aby se zobrazili na jiném monitoru kde se tabulka o vozidlech zobrazuje nepřetržitě.Ale k tomu ho nelze donutit a informace na monitoru máme třeba 20 minut staré.Lze nějak vymyslet to aby se sešit ukládal sám po minutě? A když sešit uzavře aby ani nemusel nic ukládat proto že se to již uložilo?
  Moc děkuji za pomoc, nevíme si s tím rady a ani nevíme zda to jde. igor.f@email.cz

 216. =KDYŽ((JE.CHYBHODN(SVYHLEDAT(A2;$D$2:$D$6;1;0)));”V druhé tabulce není”;””)

 217. ts – já tam chybu nevidím. Váš zápis se liší jen v tom, že přibyla jedna závorka kolem prvního argumentu VLOOKUPU, ale ta přece není nutná… Nebo se dívám blbě?

 218. Osobně se považuji za jednoho z největších propagátorů nástroje/objektu Tabulka ve střední Evropě 😉 a proto bych si dovolil doplnit pár dalších “drobností”, které u něj oceňuji: velice jednoduché označování CELÉHO řádku/sloupce; specifické zobrazování, bez nutnosti Ukotvit příčky; možnost Filtrování VÍCE OBLASTÍ (tabulek) VE STEJNÉM SLOUPCI; jednoduché používání NÁZVU tabulky bez nutnosti práce s Názvy; využití Tabulek jako ZDROJE DAT pro Kontingenční tabulku s jednoduchou AKTUALIZACÍ; FILTROVÁNÍ v Tabulkách pomocí nástroje PRŮŘEZ; využití Tabulek pro POMOCNÉ OBLASTI některých funkcí (SVYHLEDAT); SOUHRNNÝ ŘÁDEK počítající data dle aktuálního FILTRU;… …a asi by se ještě něco našlo… Celé je to hlavně RYCHLÉ, SNADNÉ a ŠIROCE POUŽITELNÉ 🙂

 219. Dobrý den, prosím o radu. Mám export z aplikace, ve sloupci A je uvedeno oddělení a ve sloupci B je uvedeno jméno pracovníka. Export ale vypadá tak, že ve sloupci A je uvedeno oddělení pouze u prvního zaměstnance a u ostatních pod ním je prázdné pole. Pokud chci doplnit název oddělení i u ostatních jmen provádím to ručně před tlačítko Domů/Výplň/Dolů. Existuje prosím způsob jak toto zautomatizovat? Předem moc děkuji za radu.

 220. Dobrý den,
  dá se to udělat přes funkci KDYŽ. Zjistíte, jestli se jedná o řádek s prázdnou buňkou. Pokud ano, vezmete hodnotu z předchozího. Pokud ne, použijete hodnotu z aktuálního řádku.

 221. Děkuji, to zkouším, ale zatím to není úplně ono. Mám tam vzorec =KDYŽ(B5=0;B4;B5) a když použiji pomocný sloupec, tak mi zkopíruje pouze první chybějící položku a ostatní ne a pokud tento vzorec doplním do sloupce B, tak se zacyklí. Navíc bych to potřeboval nějak zautomatizovat (asi nějakým makrem), protože další text mám (nepravidelně) v buňce B10, B14, B20 a potřeboval bych, aby se mi tento text zkopíroval do všech prázdných buněk ve sloupci B pod každou hodnotou.

 222. Dobrý den, makro nebude asi nijak složité. Podívejte se na návody na tomhle webu i jinde a zkuste. Pokud se nepovede nebo se Vám s tím nebude chtít piplat, můžeme Vám ho napsat za cca jednohodinovou sazbu – tedy 600 Kč. Pak by vše fungovalo na tlačítko.

 223. Dobrý den,

  nevíte, jak by takovýto skript vypadal v OpenOffice?

 224. Děkuji za odpověď. Ten jsem již zkoušel, ale bez úspěchu bohužel.

 225. Dobrý den. Funguje to.
  Pro mou potřebu bych to ale potřeboval upravit tak, aby to doplnilo najednou adresy u více subjektů.
  Například, kdybych měl ve sloupci A nasekaná IČa jednotlivých subjektů by to mohlo doplnit sloupce B,C,D,E adresou.

  Nemá někdo nápad?
  Díky

 226. Dobrý den, prostě byste makro volal vícekrát a ukládal makrem za sebou.
  Je je možné, jak upozorňuje jeden z diskutujících tady, že po mnohonásobném volání vám zdroj omezí přístup. Nemám s tím ale žádnou vlastní zkušenost…

 227. A mohl by sem někdo nahrát fungující makro v ODF tedy? Mně stránka s konvertorem nefunguje. Předem děkuji.

 228. Dobrý den,
  pokoušela jsem se zrekonstruovat si tento příklad, ale v bodu, kde se přepíná z Aktivního na Vše se mi nic nezměnilo (stále jeden rozsah) a tím pádem mám tlačítko Relace neaktivní. Napadlo by vás, prosím, co dělám za chybu.
  Děkuji, M.

 229. Dobrý den, chtěl jsem Vás poprosit o radu. Potřeboval bych sepsat vzorec na podmínku (KDYŽ). Pokud hodnota v mém políčku D7 bude větší nebo rovna 50, tak získávám 20 bodů. Pokud bude hodnota v políčku D7 menší nebo rovna 20, tak získávám 0 bodů. Pokud bude hodnota políčka D7 mezi 20 a 50, tak by mělo dojít k bodovému hodnocení v rozmezí od 0 do 20 bodů dle lineární závisloti mezi těmito hodnotami. Vzorec jsem zpracoval následovně: =KDYŽ(D7>=50;20;KDYŽ(D7˂=20;0;-2/3*D7+13,333))
  EXCEL však hodnotí tento vzorec jako chybu a v poli ukazuje “#NÁZEV?”… Děkuji předem za odpověď! J. Kučera

 230. Dobrý den,

  mám jeden problém. Když dám citovat v textu podle normy ISO690, mělo by se objevit za citovaným textem napr. (ihned.cz, 2016). Mně se objeví, po uložení citované stránky pomocí doplnku v Chrome, (Anon, nedatovano).

  Můžete poradit co s tím? Děkuji

 231. Dobrý den Radku, používal jsem jiné citační styly, ale myslím že někdy jsem tento problém vyřešil prostě tím, že jsem v aplikci Zotero tyto údaje ručně dopsal.

 232. Dobrý den,

  muzete poradit, co presne dopast rucne? Ptz kdyz v zoteru v knihovne podivam na ulozenou stranku, tak je tam vse vyplneno, URL, nazev, datum….nevim presne co doplnit.

 233. Nevím, zkoušel jsem to myslím metodou pokus omyl. Už je to ale rok co jsem Zotero naposled používal, bohužel neumím poradit konkrétněji…

 234. Jasny, rozumim, budu zkouset. Kazdpopadne dekuji za ochotu a navody.

  Hezky den
  Radek

 235. Dobrý den,

  Používám funkci Když. Se vzorečkem který když vyjde záporná hodnota -0,5 uvede prázdnou buňku. Vzoreček: =KDYŽ((C8-C7-D38)*24=-0,5;””;(C8-C7-D38)*24)… ale teď potřebuji poradit jestli to vůbec jde..Když tabulky C7 a C8 budou obsahovat text aby to vypsalo také prázdnou tabulku. Děkuji za odpověď

 236. Dobrý den, bude se Vám nejspíš hodit funkce JE.TEXT, která je splněná, pokud vstupní buňka obsahuje text. Tato funkce se dá použít v prvním argumentu funkce KDYŽ. Případně se Vám také může hodit funkce A (více o ní na tomto webu).

 237. Dobrý den,
  máte data zformátovaná do dvou samostatných tabulek?

 238. Dobrý den Michaelo,
  napadá mě jen to, že jste možná u jedné z tabulek nezaklikla, že ji chcete přidat do relačního modelu…
  J.

 239. Dobrý den,
  chci se zeptat, zda je možné zpracovávat přes kontoíngenční tabulky větší množství dat, než jaké zvládne kontingenční tabulka. Popřípadě jestli jsou nějaké triky, jak to obejít.
  Děkuji
  nstrom@centrum.cz

 240. A pořád to je dost nepřesná aproximace, protože zeměkoule není, bohužel, kulatá… Přesnější aproximací by byl výpočet na elipsoisu, což je vzorec ještě trochu složitější.
  Úplně nejlepší a nejpřesnější to je odečíst na Google Earth 😉

 241. Dobrý den,
  chtěla bych Vás poprosit o detailnější popis funkce nepřímého dokazu, stále mi to hází chybu. Mohl byste mi prosím napsat návod, co přesně označit a vyplnit do funkce, aby podseznam fungoval? Děkuji

 242. Nesprávná odpověď. Terminologicky přesnější je mluvit o neměnné pozici odkazu na listu. Jde to více způsoby, ale je třeba použít patřičné vyhledávací funkce, zejména POSUN nebo INDEX, kde se určí, jak má hodnotu pro vzorec načíst. Poměrně jednoduchá funkce je INDEX, která je vhodnější na databáze, pružnější na běžném listu je POSUN, kde se určuje relativní pozice přebírané hodnoty vůči nějaké zvolené buňce, nejčastěji vůči buňce toho vzorce, ale může být třeba k buňce počátku (A1). Je to obdobné, jako běžné relativní adresování, ale ignoruje přesuny. Také lze použít funkci NEPŘÍMÝ.ODKAZ, kam se zapíše adresa jako text. Případný dotaz na excelcz-forum.googlegroups.com.

 243. Na to pomůže funkce resp. kombinace několika funkcí:
  KDYŽ(NEBO(A(JE.PRÁZDNÉ(cena);NE(JE.PRÁZDNÉ(počet));A(JE.PRÁZDNÉ(počet);NE(JE.PRÁZDNÉ(cena));”Zadán 1 údaj”);počet*cena))
  Doufám, že jsem dobře spočítal závorky – jinak to ber jako inspiraci. Případné dotazy na excelcz-forum@googlegroups.com

 244. Dobrý den, to je trochu podezřelé, nicméně jediné možné vysvětlení je myslím to, že pravidlo pro podmínéné formátování obsahuje v sobě i pravidla pro zarovnání…

 245. Lubek – to je hrozně překomplikované. Tenhle vzorec funguje stejně:
  =KDYŽ((A1>0)+(B1>0)=1;”něco chybí”;A1*B1)
  (Pokud máte cenu a počet v A1 a B1)
  Stačí využít toho, že Excel umí pracovat s výsledky logických tvrzení jako s čísly 1 nebo 0. Další krátká možnost by byla např.:
  =KDYŽ(COUNTIFS(A1:B1;”>0″)=1;”něco chybí”;A1*B1)

 246. Dobrý den, řeším jeden problém. Mám seznam jmen (cca 70 záznamů). V excelu mám buňku, ve které si mohu v seznamu vybrat jedno ze 70 jmen. Potřeboval bych, aby se mi vedle buňky, kde vybírám konkrétní jméno zobrazila informace o jeho idčku. Řešit to přes if-else mi přijde velmi nevhodné, ale nevím, jak jinak bych to měl udělat, aby to fungovalo. Za všechny rady moc děkuju 🙂

 247. V řádku zadání:

  >>>2x – y -8z = 4 -x +y +5 = -4 -2 -1 +2 = 8<<>>Ve sloupci E spočtu levé strany rovnice pomocí funkce SOUČIN.SKALÁRNÍ.<<<

 248. Zamknutím oken se pravděpodobně míní to, že nemohu přidávat nebo odstraňovat jednotlivá okna sešitu (příkaz Zobrazení –> Nové okno). Neozkoušel jsem to, ale jeví se mi to jako jediná logická možnost.

 249. Dobrý den, pokud správně rozumím zadání, tak tohle se neřeší jednou funkcí do jedné buňky, ale tím, že dáte do buněk E1, E2, E3… tři různé funkce.

 250. Dobrý den,

  rád bych se zeptal na možnost využití funkce když v následujícím případě:

  Potřeboval bych do nového sloupce doplnit jedno slovo podle toho, zda buňka v původním sloupci obsahuje nějaké konkrétní slovo. Konkrétně, budu-li mít v 1. sloupci “X”, chci aby se mi do 2. sloupce vepsalo slovo “HOTOVO”. 1. sloupce obsahuje různá slova a slovní spojení.
  Děkuji za odpověď

 251. A dotaz, takhle nejak by to neslo: =KDYŽ(A1=”D”,8,KDYŽ(A1=”N”,12,))

 252. Petr:
  =KDYŽ(A1=DOSADIT(A1;”x”;””);”je hotovo”;”neobsahuje x”)

 253. Dobrý den, v práci máme MS Office 2007, kde v Excel není funkce CONCAT. Dá se v této verzi nějak spojit celou oblast výrazů, aniž bych v CONCATENATE vypisovala všechny? to by se mi opravdu nevyplatilo.

  děkuji

 254. Dá se to obejít. Představte si, že chcete spojit např. buňky ze sloupce A – od A1 do A100. Pak do buňky B1 napíšete =A1. Do buňky B2 pak napíšete =concatenate(B1;A2). Tento vzorec pak roztáhnete dolů, a v buňce B100 budou spojené všechny buňky ze sloupce A.

 255. Skvělý, díky moc! Neděláte kurz specializovaný pro začínající PPC specialisty?

 256. Dobrý den, takové kurzy sice přímo nenabízíme, nicméně velká část našich klientů se z PPC oblasti rekrutuje – protože ve své praxi potřebují vyhodnocovat data. Troufnu si tedy říci, že PPC specialistům máme co nabídnout.

 257. Dobrý den, mám dotaz ohledně automatického vyplňování buněk. Jedná se mi o to, že ve sloupci zadávám čísla prvků, a potřeboval bych aby vedlejší dva sloupce se automaticky vyplnily z ceníku (název a cena), který mam na jinem listu. Udělal jsem vzorec =INDEX(cen!A$2:D$850;POZVYHLEDAT(pod!D2;cen!D$2:D$850;0);1) ale nějak to nefunguje. Nevíte kde tam je chyba?

 258. DObrý den, nevím přesně jak funguje ta tabulka. Já INDEX většinou používám tak, v prvním argumentu mám jeden sloupec (ne čtyři) a poslední parametr nevyplnuji.

 259. Dobrý den pane Beran, mělo by to fungovat tak, že na listu “cen” mám ceník o více položkách a na druhém listu “pod” potřebuji z tohoto listu, aby se po zadání kódu ve sloupci “D”, vyplnily určité buňky, které ale spolu nesousedí. List “cen” se bude neustále doplňovat stejně jako list “pod” a není možné je seřadit, aby to neházelo chybu. Nechce se mi neustále vyhledávat v ceníku jednotlivé prvky a kopírovat do škodních podkladů název, hmotnost a cena. Chtěl jsem zadat kód prvku a tato pole by se automaticky vyplnila a já napsal jen množství a přepočetl SUMU. Lze to vůbec v základu EXCEL, nebo to už je na “MAKRA”

 260. Dobrý den Petře,
  já to takto nedokážu posoudit když tabulku nevidím. Pokud byste chtěl, pošlete mi ji na info@exceltown.com a já to nastavím přímo v ní. Budu Vám ale muset účtovat půl hodiny práce podle našeho ceníku.
  JB

 261. Takhle by to klidně šlo, pokud byste pracoval s výsledkem v jedné buňce. Ale rozumím tomu tak, že tazatel se ptá, jestli lze jednou funkcí ovlivnit výsledky ve třech buňkách…

 262. Dobrý den,

  Ráda bych se zeptala jak vyřešit pomocí kontingenční tabulky vícečetné hodnoty na jeden řádek… Konkrétněji když každý řádek představuje jednoho člověka a sloupec jsou odpovědi ve kterých mediích nás viděli…Tedy příklad Věk: 0 – 17, Místo: Praha, Media: Billboard, Leták + další sloupec je také vícečetný… Jak to řešit? Mohu dát každou informaci na jiný řádek tedy dát více řádků pro jednoho člověka? Jak potom zjistit celkový počet dotazovaných? A Nebude problém, když v dalším sloupci bude řádek prázdný? Doufám, že jsem popsala dostatečně srozumitelně. Děkuji

 263. dobrý den, existuje nějaká funkce, která mi určí datum kdy mám provést kontrolu (v mém případě druhý pracovní den po určeném datu) tak, aby vynechávala víkendy? Tzn. kontrola z 1.4.2016 se má provést 5.4.2016 (2. a 3. je sobota a neděle, 4.4. je první pracovní den)

 264. Bezva, tak dlouho jsem hledala uzamknutí vybraných buněk, až jsem našla názornou pomůcku tady. Díky!!!

 265. dobrý den, asi jsem to blbě pochopil, omlouvám se, klidně můj koment smažte. díky moc.

 266. Proč je oblast pro výběr pobočky
  $A$2:$B$18
  nemělo by to být
  $A$2:$A$18
  ?

 267. Dobrý den,
  prosím o radu. Načítám data ze zdroje, který je ve složce, ke které ostatní pracovníci nemají práva. Potřebuji, aby se těm,kdo nemají práva, tato data nezobrazovala. Přesto když soubor oni otevřou, data se jim zobrazí.
  Je to způsobeno tím, že data zadávám já, která mám ke složkám všechna práva? Jak toto ošetřit? Děkuji za radu.

 268. Dobrý den, potřebuji poradit.
  Mám excel kde potřebuji sloučit např.100 řádků do jednoho, ale problém nastává v tom, že na těch 100 řádcích mám třeba více produktů, které potřebuji nějakým příkazem oddělit.
  Viz. příklad – potřebuji oddělit produkt 18000 a 18500 tak, abych měla oddělené barvy u daných produktů a ne vše v jendom řádku.
  sloupec A Sloupec B
  18000 paprika
  18000 safety green
  18000 safety orange
  18000 antique cherry red
  18000 antique sapphire
  18000 safety pink
  18500 white
  18500 black
  18500 navy
  18500 red
  18500 irish green
  18500 light blue

  Umím udělat pouze vzorec pro jeden kód, ale při více jak 1000 produktech je to peklo.

 269. Dobrý den,

  potřeboval bych ve funkci když v podmínce použít jen část slova.
  Např. Když(A1=”opus”;Ano;Ne)
  Pokud je v buňce A1 text “opus 1” nebo jiný “opus *” tak platí vždy Ne. Já potřebuji aby platilo ano pokud se v A1 bude vyskytovat jakýkoliv text se slovem “opus”.
  Je možné toto udělat pomocí vzorce?

 270. Dobrý den, prosím o radu. Buňka s funkcí B1=když(A1=”strom”;100;””) je půl mé cesty. Potřebuji k ní přidat B1=když(A1=”zvíře”;150;””). Jde je nějak seřadit za sebe aby tedy bylo v jedné buňce více funkcí?
  Díky 🙂

 271. Bohužel nefunguje … =KDYŽ(BI2=”*opus*”;1;0) , ukazuje stále nepravdu.

 272. Copak o to, Google umí i kreslit grafy, zjišťovat kurzy, … a taky je tu WolframAlpha.

 273. To, že je oranžová barva vepředu ještě neznamená, že, jí je nejvíc (myslím, že vizuálně se obrázek moc nepovedl a není dostatečně ilustrativní, Steve Jobs to uměl lépe 🙂

 274. Řešení nalezeno, kdyby někdo potřeboval. Musí se přidat funkce COUNTIF, potom to bere zástupné znaky:

  =KDYŽ(COUNTIF(BI2;”*opus*”);1;0)

 275. Velka vdaka za rady, prave som sa popasovala s percentilom a vypocitala ho pre ziakov mojej triedy. Super navod!

 276. Dobrý den, je možno na výsledek kontingenční tabulky napasovat vzorec, který by se automaticky přizpůsobil výsledkům? Zkusím napasovat příklad na vzorový autobazar. Berme v potaz, že naše tabulka obsahuje i údaj počet poruch vozidla. Vozidlo A najelo 100.000km a mělo 1 poruchu. Vozidlo B najelo 50.000km a mělo dvě poruchy. Chci získat údaj průměrný počet km na 1 poruchu. A podmínka je zachovat výhody kontingenční tabulky, tedy místo vozidel A a B si dát např. všechny fordy.

 277. Dobrý den, mám zjištěnou regresní exponencielu ke svým datům a podle ní i dopočítané očekávané hodnoty. Zajímalo by mě ale, jak mohu vypočítat koeficient determinace, abych určila, jak regresní funkce odpovídá realitě? Předem děkuji za odpověď.

 278. Dobrý den, nešel by použít korelační koeficient – funkce CORREL?

 279. Dobrý den, děkuji za odpověď, ale funkce correl vyjadřuje míru lineární závislosti. Můj problém spočívá hlavně v tomto: když svá data proložím exponenciální spojnicí trendu a nechám si vypsat její rovnici i míru přiléhavosti R^2, vyjdou mi určité hodnoty. Když ale dopočítám predikci hodnot podle určené exponenciely a následně s těmito daty vypočítám koeficient determinace přes součty čtverců podle vzorce, vyjde mi diametrálně odlišné číslo. Nevíte, prosím, kde by mohl být problém?

 280. Dobrý den,

  přesně tohle jsem potřeboval, jste kapacita 🙂

  Děkuji a přeji pěkný den

 281. Dobrý den,

  měl bych prosím ještě dotaz na filtraci datumu v kontingenční tabulce. U obyčejné tabulky lze filtrovat datum dle kalendářních hodnot od do. U kontingenčního filtru lze jen vybírat jednotlivá data konkrétních dnů. Lze to nějak obejít?

  Konkrétní příklad: mám sloupec datum a tam údaje všech od 1.1.2015 do 10.4.2016. Chci vybrat pouze data roku 2015, nebo chci pouze 2. kvartál 2015 a podobně.

  Předem díky.

 282. Dobrý den,
  myslím že přímo v kontingenční tabulce to nejde. Obvykle to řeším tak, že si v původních datech udělám nový sloupec, ve kterém se určuje, jestli tento datum spadá nebo nespadá do určitého intervalu (tedy současně je větší než spodní konec intervalu a současně nižší než spodlní konec). Pak v tabulce vzniknou dvě možnosti – v intervalu nebo mimo interval. Tyto dvě možnosti se pak filtrují snadno.

 283. Dobrý den,

  děkuji za odpověď. Nakonec jsem to vyřešil datumovýma vzorcema. Přidal jsem sloupečky kde se ze zadaného data rovnou určí měsíc a pak si mohu kontingenční data agregovat dle měsíců. Když chci kvartál tak vyberu 3 měsíce a je to.

  Měl bych ještě otázku, slibuji že poslední:)
  Chci si dát v kontingenční tabulce do řádků pole číslo faktury a určit počet unikátních hodnot(číslo faktury se opakuje a tudíž počet hodnot nezafunguje). V klasické tabulce to lze pomocí maticového vzorce =SUMA(1/COUNTIF(A2:A20;A2:A20)) po potvrzení ctrl+shift+enter.

  Obávám se ale, že to už v možnostech kontigenční tabulky nebude.

 284. Dobrý den,

  potřebuji pomoc. Mám nastavené podmíněné formátování na základě jiné buňky.
  Pokud buňka obsahuje “ANO”, automaticky se mi vybrané buňky zazelení. Nicméně, toto musím udělat pro cca 1000buněk a formátování po jedné by trvalo nesmírně mnoho času.
  Zkoušel jsem Váš návod na proformátování více buněk najednou, nicméně všechny buňky potom byly závislé jen na tom jednom “ANO” v jedné buňce – což je špatně.
  Potřebuji, aby každá buňka byla závislá na svém jediném “ANO” – Dokážete mi, prosím, pomoc?

  Mnohokrát děkuji.

  Michal Vojta

 285. Dobrý den pane Berane,
  děkuji, nicméně toto pravidlo nefunguje. Takto lze formátovat x řádků, ale jen na základě jedné buňky.
  Já potřebuji, abych mohl formátovat x řádků najednou, ale aby každý řádek byl závislý na své buňce.
  Děkuji.

 286. Tak si ještě zkuste pohrát s těmi absolutními odkazy. Možná by měl být dolarový symbol pouze u sloupce (písmeno) a ne u řádku (číslo).

 287. Dobrý prosím o pomoc mám tabulku v jednom sloupci je čas 6:30 v druhém sloupci je čas 14:30, do třetího sloupce potřebuji výpočítat celkový čas,ale s podmínkou nesmí byt započítany čas od 7:30 do 12:00, tudiž výsledek by měl být 3:30

 288. I když řešitel dodá v tomto případě výsledek v absolutních číslech, řešením (po přidání, třeba jen pomyslném, dalších omezujích podmínek) bývá pak vždy množina řešení. Nejlépe byste to viděli při grafickém znázornění.

  Počítače takové úlohy zpracovávaly většinou Simplexovou metodou, ale přestože na to stačili i 16 bitové aplikace (většinou placené a dělané na zakázku), pochybuji že Excel by takový algoritmus obsahoval. Zájem o podobné analýzy a optimalizace v posledních 20-ti letech velmi upadl a dále upadá, lidé upřednostnili divoké a chybné odhady (prakticky ve všech oblastech lidského života).

 289. Dobrý den, nechci Vám brát Váš skepticismus a nejsem v této oblasti odborník, ale simplexová metoda v Excelu samozřejmě je – stačí si ji vybrat v možnostech. Simplexově se nechá počítat i ručně úpravou matice, potřeba počítačového výkonu je proto téměř nulová a výsledky jednoznačné.
  Má ale jeden velký háček, a sice že předpokládá lineární vztahy mezi proměnnými, což sice platí v tomto případu, ale v praxi často ne. Proto si v Excelu můžete vybrat také gradientní metodu (funkce nemusí být lineární, ale musí být hladká), a evoluční algoritmus (jakákoliv funkce)…
  Více informací tady:
  http://www.solver.com/press/backgrounder-genetic-and-evolutionary-algorithms-versus-classical-optimization

 290. Tak to si sypu popel na hlavu a hned se jdu podívat do 2007. Doufám, že uvedená metoda je v Excelu teprve “chvíli” (nemuseli jsme “krást” ty 16-ti bitové aplikace). Určitě si nepamatuji že bysme někdy zkoušeli na výpočet použít Excel 97. No a musím se přiznat, že od doby post Office 2003 (v mezidobí jsem měl jen verzi 2000) mne při pohledu na pás karet opouští chuť vůbec s tou věcí pracovat, natož se zabývat něčím netriviálním či neznámým.

  Vám pane děkuji za upozornění.

 291. Dobrý den, mám tabulku s hodnocením studentu-znamky, mám je převést na slovní hodnocení (vyborne, atd.) použijí fci když, ale mám dat když je tam 1, bude výborné, když bude 2, bude chvalitebné. Jde mi to pouze u jedné buňky. Další, zřejmě mám ve vzorečku chybu, jak byste to resil. Děkuji za info a pomoc. St. Fiserova

 292. Dobrý den, ve vzorci “ZPRAVA” máte podle mě chybu. Abyste dosáhli tohoto výsledku, měl by vzorec vypadat takto: =ZPRAVA(A1;3).

  Přeju hezký den

  Michal

 293. Pokud nevyjde ani jedna podminka a hrozila by nezadouci chyba, staci bud pouzit funkci IFERROR, anebo lepe pridat jako posledni podminku PRAVDA a za ni vysledek coby variantu pro else.

 294. Konkrétně: Mám na pomocném listu třeba na 3. řádku řádek s různými výpočty v buňkách a v těch výpočtech jsou odkazy na buňky z 1. řádku v tom listě. Ten 3. řádek pak chci nakopírovat do předem neurčeného počtu řádků na jiném listě a to včetně toho prvního řádku, ale tak aby se výpočty pořád odkazovaly na ten zkopírovaný první řádek. Tyto kopie dělám tolikrát, kolik mám kalibračních bodů.
  Když použiju ve výpočtech absolutní odkazy, tak další skupina bude odkazovat pořád na 1. řádek první skupiny. Když použiju relativní odkazy, bude každý odkaz ukazovat na předchozí řádek a ne na 1.řádek skupiny.
  No nakonec jsem to udělal ve VBA poskládáním vzorce do příslušné buňky, ale je to otročina.

 295. Mohlo by to být třeba takhle..
  ‘1. podmínka
  If Cells(4, 20).Value = “” Then
  Cells(4, 20) = 0
  Else
  If IsNumeric(Cells(4, 20).Value) Then Cells(4, 20).Value = CDbl(Cells(4, 20))
  End If
  ‘2. podmínka
  If Mid(Range(“M4”).Value, 3, 1) = “2” Then
  Range(“M4”).Value = 0.5
  Else
  If Range(“M4”).Value = “D” Then Range(“M4”).Value = 1 Else Range(“M4”).Value = 0
  End If

 296. Dobrý den,
  prosím o radu, jak je opačná funkce pro CONCATENATE? Tedy příklad s “Prší prší jen se leje.” chci rozdělit zpátky do 2 buněk, tedy v jedné “Prší prší” a ve druhé “jen se leje.” Předem díky.

 297. Ahoj,
  Chtěl bych se zeptat, půjde řešitel nastavit tak aby počítal směny na celý měsíc a pro 4 lidi?

  Zkoušel jsem pár úprav ale bez výsledku většinou jsem skončil hned u funkce “$B$2:$E$32= binární_číslo” že prý nelze binární_číslo

 298. Dobrý den, bude se Vám určitě hodit funkce KDYŽ, ale také DENTYDNE pro určení dne v týdnu. Možná také funkce ISOWEEKNUM pro určení týdne. Všechny jsou na tomto webu podrobně rozepsané…

 299. Dobrý den, je prosím nějaké řešení pro případ, kdy na výběru z nadřazené úrovně závisí výběr ve dvou různých buňkách? Například pokud by na výběru kontinentu závisela nabídka států v jedné buňce a nabídka pohoří v druhé buňce? Děkuji

 300. Dobrý den, asi bych zkusil pomocí funkce concatenate poskládat různé řetězce, které zpracuje funkce nepřímý.odkaz. Tak, aby se pokaždé odkazoval na různou oblast… Ale nezkoušel jsem to, tak netvrdím na 100% že je to správná cesta.

 301. Dobrý den, binární číslo musí jít. Jak přesně to zadáváte?
  J.

 302. Dobrý den, mám v jednom řádku buňku A s textem a dalších sedm buňek s čísly. Chtěl bych dosáhnout toho aby buňka s textem změnila barvu (výplň) když součet následujících sedmi buněk je větší než nula.
  Dík moc za radu.
  Petr

 303. Dobry den,mam na vas otazku myslim ze to bude jedna ze zakladnich veci co by mel kazdy ovladat pri praci z excelem, bohuzel ja se nevim k odpovedi dopatrat uz nekolik dní, pravdepodobne se jedna o banalni zalezitost proto dekuji za trpelivost.
  potreboval bych dynamicky zobrazit (t.j.ukazanim kurzorem mysi na konkretni bunku) jeji cely obsah ,bunka obsahuje jen obycajny text nekolik stovek pismen.samotna bunka je mala nechci ji zvetsovat ale jeji obsah je mnohem vetsi Dekuji

 304. Dobry den, mam ve sloupci “A” napr. cisla dodavatelu a pod nim jsou hned datumy, kdy mu byly vystaveny jednotlive faktury.. (podobne jako u pivot table..)
  Hned pod cislem dodavatele jsou faktury, ktere patri k danemu zakaznikovi.. a nasleduje dalsi ucet a pod nim jsou dalsi datumy s fakturami vystavene 2. zakaznikovi apod. Chtel bych docilit toho, aby se jednotlive datumy nahradily cislem zakaznika (ale zaroven neprepsaly dalsiho)

  Viz.

  CISLO DODAVATELE 12345
  datum pro fakturu 1 (od zakaznika 12345)
  datum pro fakturu 2 (od zakaznika 12345)
  datum pro fakturu 3 (od zakaznika 12345)
  datum pro fakturu 4 (od zakaznika 12345)
  CISLO DODAVATELE 22222
  datum pro fakturu 1 (od zakaznika 22222)
  datum pro fakturu 1 (od zakaznika 22222)
  CISLO DODAVATELE 55555
  datum pro fakturu 1 (od zakaznika 55555)
  datum pro fakturu 2 (od zakaznika 55555)
  datum pro fakturu 5 (od zakaznika 55555)

  VYSTUP
  CISLO DODAVATELE 12345
  CISLO DODAVATELE 12345
  CISLO DODAVATELE 12345
  CISLO DODAVATELE 12345
  CISLO DODAVATELE 12345
  CISLO DODAVATELE 22222
  CISLO DODAVATELE 22222
  CISLO DODAVATELE 55555
  CISLO DODAVATELE 55555
  CISLO DODAVATELE 55555

  Pro me jsou nejdulezitejsi jenom cisla 12345, 22222, 55555 (datumu bych se chtel zbavit), ale zaroven by melo byt nejak osetreno to, abych tam nemel jenom zakaznika 12345 od zacatku do konce.

  Mozna by mohlo pomoci, ze cislo zakaznika (neni zkonvertovano na cislo), ale datum je forme cisla (data).
  Viz dole

  10943 – forma textu
  01/02/2016 – cislo/datum
  01/04/2016
  29/04/2016
  18015 – forma textu
  31/03/2016 – cislo/datum
  31305 – forma textu
  04/04/2016
  04/04/2016
  04/04/2016
  04/04/2016
  04/04/2016
  04/04/2016
  04/04/2016
  04/04/2016
  04/04/2016
  04/04/2016
  04/04/2016
  04/04/2016
  04/04/2016
  04/04/2016
  04/04/2016
  04/04/2016

  Dekuji za pomoc

 305. No a jak to má fungovat, když se v průběhu času excel zavře? Má to zkontrolovat zase po otevření?

 306. Dobrý den Martine, obávám se, že takovéto zvětšení obsahu myšli v Excelu nejde nijak jednoduše vytvořit (pokud nechcete komentář – ale to asi nechcete…)

 307. Dobrý den mam dotaz, mam tabulku s počasím za období 2011-2012 15/9/2011 – 26/4/2012 a každý den tam ma cca 10 údaju takže napři 15.9 je tam 10x prvni je čas 0:00 další 1:00 atd a ja potřebuji z každého dne udělat průměr teplot. Tak se ptám jestli to jde nějak usndadnit nebo musim každej den dělat zvlášť ?

 308. Dobrý den Dalibore,
  přesně na tohle slouží funkce AVERAGEIFS.
  J.

 309. Dobrý den, máte zde chybu.

  16^1/4 se počítá jako (16^1)/4. (Vyzkoušejte zadáním 25 místo 16)
  Druhá odmocnina ze šestnácti se zadává takto: 16^(1/2)

 310. Dobry den,
  prosim o radu – nevim, zda se neda take resit funkci kdyz, mam tabulku s prehledem minimalni zasoby zbozi (cca 5000 radku) pro 100 prodejen. Minimalni zasoba je v rozmezi 0 – 50. Potrebovala bych v teto tabulce zmenit vsechny hodnoty vyssi nez 3 na 3. Predem diky za jakoukoli radu.

 311. Dobrý den,

  díky moc za skvělý kod. Bylo by možné jej upravit tak, aby se hledalo nejen mezi aktivními subjekty, ale zobrazovaly se i výsledky vyhledávání pro zaniklé subjekty?

  Děkuji.

  Jakub

 312. Už asi vím 🙂

  ActiveWorkbook.XmlImport ActiveWorkbook.XmlImport URL:=”http://wwwinfo.mfcr.cz/cgi-bin/ares/darv_std.cgi?ico=” & Sheets(1).Range(“C2”).Value & “&aktivni=false”, ImportMap:=Nothing, Overwrite:=True, Destination:=Range(“$A$1”)

 313. Dnes jdu z pohovoru – měli souhrn prodejů za 3 měsíce a chtěli udělat závěry z toho – slovně. Pak výpočty průměr, marže bez DPH, podmíněné formátování. Žádné složité výpočty..

 314. Dobrý den, jak by vypadal tento kod, pokud bych chtěl použít API kod od Googlu, abych nebyl odkázaný na limit povolený googlem.

  moc díky

 315. Dobrý den, prosím o radu. V excelu řeším problém. Mám modely v rolovacím seznamu (model: S,M,L,XL) a další rolovací seznam, ve kterém si můžu vybrat úroveň obtížnosti (úroveň: jednoduchá, střední, expert). Podle modelu a úrovně obtížnosti je nastavené jiné číslo. Zkrátka když si vyberu ze seznamu model L a zvolím si ze seznamu obtížnost střední, tak aby mě to vyhodilo číslo podle toho co sem si vybral.

  Vše mám v tabulce použil jsem funkci KDYŽ, SVYHLEDAT, VVYHLEDAT, ale pořád mi to nefunguje. Poradíte mi prosím? Děkuji.

 316. Dobrý den,

  měl bych dotaz na to, jak mohu v jednom sloupci získat informaci o tom, kolikrát se tam nějaké číslo vyskytuje?

  Díky
  Honza

 317. Dobrý den Petře,
  možná by šlo spojit model a obtížnost do jednoho textového řetězce (např. Sjednoduchá, a to ve vybírací tabulce i v původních datech, a pak použít klasícký SVYHLEDAT…

 318. A vzhledem k tomu, že SUMIFS neexistoval před Excelem 2007 a o pomocné sloupce nikdo nestojí, tak se nejčastěji používá maticový vzorec a slepenec se vytváří “za letu”.

 319. Vzhledem k tomu, že Excel 2003 už dnes nikdo nepoužívá a maticové vzorce nepoužívá 99% uživatelů, si myslím, že i tento návod může někomu pomoci.

 320. Excel 2003 už sice mizí, rozhodně se s ním ale potkáte. Chápu, že ne vždy na něj můžete brát v článcích ohled, a řešení nebude všeobjímající.
  Je fér zmínit, že existuje i další způsob, i když ho nechcete předvést.
  Pomocný sloupec – budiž, i když není nutný. Ale navíc díky SVYHLEDAT nutíte uživatele vložit ho do čistých dat a to je parádní tfujtajxl.
  Netvrdím, že návod nemůže pomoci.

 321. Dobrý den,
  prosím o radu, jsem v práci s excelem úplný začátečník. Potřebuji vytvořit vzorec, Pokud vzájemné odečtu 2 hodnoty a vyjde záporný výsledek – zobrazí se, pokud je výsledek kladné číslo pole zůstane prázdné (tedy bez výsledku)…
  děkuji za rady.
  L.

 322. Dobrý den,
  chtěl bych poprosit o radu. Snažím se vytvořit podmínku k tabulce a excel vypisuje nesmysly, nebo spíš, nevím, jak to správně zapsat. Mým cílem je vytvoření podmínky, která vypíše do buňky při výhře 1. týmu nad 2. týmem (scóre 1. týmu musí být 11 gólů, scóre 2. týmu musí být pod 10 gólů), že 1. tým získal 3 body, v opačném případě 0 bodů. 2. případ, když 1. tým vyhraje v prodloužení nad 2. týmem (scóre 1. týmu je nad 11 gólů a o 2 více, než 2. tým, který musí mít scóre nad 10 gólů), aby 1. tým získal 2 body, v opačném případě 1 bod. Poslední podmínkou je, že při remíze (např. 5:5) získá 1. tým 1 bod, v opačném případě také. Podmínky mi v některých z těchto případů fungují, ale v některých zase ne. Nevím si vůbec rady. Používám funkci KDYŽ a podmínky sjednocuji přes “&”, ale i tak to nefuguje.
  Mockrát děkuji za radu i za případné doporučení jiného postupu.
  S pozdravem, Lukáš P.

 323. Lukáš P.:
  Zkuste podmínky sjednocovat přes funkce NEBO nebo A… jsou popsané i na tomto webu.

 324. Modifikované makro pro odstranění prázdných řádků (mimo prvního, pokud je prázdný)-rychlejší:
  Sub OdstranPrazdneR()
  ‘odstranit_prazdne_radky()
  Dim problast As Range
  Set problast = ActiveSheet.UsedRange
  poslradek = problast.Rows.Count
  prazdsl = problast.Columns.Count + 1
  ‘Prochazime radky a prazdne oznacime do sloupce vedle pouzite oblasti
  For i = 2 To poslradek
  If WorksheetFunction.CountA(Rows(i)) = 0 Then Cells(i, prazdsl) = “p”
  Next i
  ‘filtrem oznacene radky vybereme a odstranime
  Set problast = ActiveSheet.UsedRange
  problast.AutoFilter
  problast.AutoFilter Field:=prazdsl, Criteria1:=””
  Range(“2:” & Trim(Str(poslradek))).Delete
  problast.AutoFilter
  End Sub

 325. Špatně se zkopíroval řadek – oprava:
  problast.AutoFilter Field:=prazdsl, Criteria1:=”=p”

 326. Dobrý den, chěla bych se zeptat, zda totéž funguje i horizontálně – oblast dat není sloupec, ale řádek. Případně, jak vzorec zapsat, děkuji.

 327. Dobrý den,
  to funguje úplně stejně. Např. =countifs(5:5;”ovoce”) atd.

 328. Dobrý den,
  tohle se nedá udělat žádnou jednoduchou funkcí, na to je třeba napsat makro, které nebude úplně triviální. Pokud byste chtěla, můžeme Vám ho zpracovat, případně oslovte někoho, kdo má zkušenosti s aplikacemi ve VBA.

 329. Dobrý den, Excel by měl rozeznat viditelnost buňky. Nemám s tím žádnou osobní zkušenost, ale mohla by fungovat podmínka:
  If Rows(55).EntireRow.Hidden Then …

 330. Děkuji, ale toto nemohu řešit filtrem. Potřebuji čisté řešení. Nechci to řešit ani makrem a jsem si skoro jist, že excel je dost silný, aby to uměl. Bohužel já ne a nevím jak donutit INDEX a POZVYHLEDAT, aby to psali pod sebe a nechali prázdné řádky.

 331. A co je na rozšířeném filtru nečistého? Jsem si téměř jistý, že s funkcí INDEX a POZVYHLEDAT se Vám to nepovede – alespoň ne bz řady pomocných mezivýpočtů…

 332. Protože filt mi sám od sebe nezaregistruje, že je tam další hodnota a já s výsledkem potřebuji dále počítat. Tzn. bude tam pořád x řádek, nikoli x+1.

 333. To TOMAS
  Do sloupce C vzorec: =KDYŽ(A1>0;B1;””)
  Taky funguje: =KDYŽ(A1;B1;””)

 334. Děkuji, to fórum jsem při googlení nenašel, ale je to přesně to ono.

 335. Díky za odpověď, už jsme to tu nějak vyřešili přes makra.

 336. Dobrý den, nemohu domyslet, jak provést:
  tři tabulky-dva sloupce-v jednom hledam shodu čísla mezi dalšímy dvěma tabulkami a pokud je, potřebuji přečíst počet z druhého sloupce a zapsat ho do čtvrté tabulky společně s tou hodnotou z prvního sloupce. Prostě něco jako čísla produktů vs jejich počet. A různé tabulky jsou z různých skladů. Pokud číslo existuje jen v prní tabulce, tak ve čtvrté prostě zapsat číslo a k němu 0. Nevím jak na to? Postup. Každá rada dobrá. 🙁

 337. Dobrý den,

  potřeboval bych k emailu přidat i příjemce do kopie. Bohužel nikde tato volba není, lze to nějak udělat?

  Děkuji

 338. Dobrý den prosím pomoc:

  Pokud text v sloupci A souhlasí s textem ve sloupci na jiném listu ( nebo souboru) do sloupce B se má zkopírovat hodnota sloupce x z jiného listu

 339. Dobrý den, mám dotaz ohledně Větší než a Menší než. Jakmile vyberu sloupec a použiju jednu z těchto možností, tak mi Excel sám nabídne nějaké číslo. Jak k tomu číslu Excel došel? Co je to za číslo? Děkuji.

 340. Prosím Vás a jak bych vložil do kontingenčního grafu další datovou řadu, a to “celkový součet”, tj řadu, která je v KT defaultně automaticky (poslední sloupec)?

 341. Zdravím,

  co když mám v rozšířeném filtru nastaveno “Kopírovat do” a pak bych potřeboval tento filtr automaticky pouštět při změně zdrojové tabulky? Lze to bez maker? Čekal jsem, že to buď proběhne automaticky nebo bude stačit použít nějakou funkci obnovení, ale zatím jsem neuspěl.

  D9ky za reakci!

 342. Prosím o pomoc-potřebuji v tabulce docházky vyplňovat :
  po 1.5.2016
  po 1.5.2016
  út 2.5.2016
  út 2.5.2016 atd
  jak nastavit vzoreček,aby to vyplňovalo automaticky?? Zatím to jednu buňku vyplním-zkopíruji-druhou buňku vyplním-zkopíruji……Díky Dana

 343. Dobrý den, zapište např.:
  A1 – 1.5.2016
  A2 – 1.5.2016
  A3 – =a1
  pak roztáhněte A1 dolů kam až potřebujete.

 344. Dobrý den,
  jsem si téměř jistý, že to nejde. Asi jediná cesta je makro, které se samo spouští při změně hodnoty tabulky kritérií.
  JB

 345. Bude ještě článek na přepočet minut a vteřin, pak tg a cotg?

 346. Zdravím,

  potřeboval bych pomoci. Pokud zabarvím políčko třeba modrou barvou, aby se z jiné buňky odečetl -1, je to v Excelu možné ?

  Děkuji za odpověď

 347. Je to super, výklad srozumitelný, ale trochu mně mrzí, že si to člověk nemůže hned vyzkoušet na příkladu, jako to bylo u kontingenčních tabulek.

 348. Na Excelu na krásné, že i zdánlivě složité operace jsou skoro až ,,primitivní,, pokud se ví jak na to. Velké DÍK a úcta autorovi, který si dal tu práci a čas, ale hlavně bez složitostí vše popsal.

 349. Co prosím znamená, když v poli pro zadávání funkcí je řetězec “=+” namísto “=”. Např. “=+SVYHLEDAT” místo “=SVYHLEDAT”? Díky

 350. To je přežitek z jakýchsi pravěkých spreadsheetů, kde se ty plusy zadávaly. V současném Excelu to sice ničemu nevadí, ale také to není k ničemu dobré.

 351. V příkladu: =COUNTIFS(A:A;”>”&D2;A:A;”<"&E2)je vhodné k jednomu ze znamének přidat = aby byly zahrnuty i mezní hodnoty. Součet vypočtených hodnot pak souhlasí s počtem prvků.

 352. Dobrý den,

  jak to seřadím od nejnižší po nejvyšší a naopak? Díky moc

 353. Dobrý den,

  díky za návod. Mě velmi pomohl. Nepotřeboval jsem “pomocný sloupec”, text jsem již měl spojený dříve, ale struktura příkladu, který byl podobný mému problému.

  Díky

 354. Dobrý den,
  zkuste podmíněné formátování. Vytvářel jsem také takový dokument.

 355. Prosim o radu.. potrebuji naraz zamknout vsechny listu v souboru proti editaci a nechce se mi to delat na kazdy list zvlast, dokaze mi nekdo poradit?

 356. Dobrý den.

  Potřeboval bych poradit s podmínkou „KDYŽ“ prosím. Neumím to poskládat.

  Do buňky F1 (list1) potřebuji manuálně vložit číselnou hodnotu od 1-50. Ze seznamu materiálu, který je vytvořený v listu2, kde ve sloupci B3 – B53 je pořadové číslo mat. a ve sloupci D3-D53 ke každému číslu přiřazený konkrétní materiál. Když vložím jakékoliv číslo do buňky F1, potřeboval bych, aby do buňky G1 (list1) automaticky přiřadilo text materiálu ze seznamu z listu2 příslušné pořadovému číslu.

  Přiklad: =KDYŽ
  – F1(list1) je prázdná, G1(list1) zůstane prázdná
  – F1(list1) vložím 1, do G1(list1) se automaticky
  vloží text z (listu2), který se nachází v pod p.č. 1
  ve sloupci C (buňka C3)
  – F1(list1) vložím 2, do G1(list1) se automaticky
  vloží text z (listu2), který se nachází v pod p.č. 2
  ve sloupci C (buňka C4) ….. atd.

  Děkuji.

 357. Dobrý den, prosím o radu – jde odebrat duplicity tak, aby nezůstaly vůbec? Tzn., pokud je písmeno b v sloupci vícekrát, budou odstraněna všechna písmena b a to samé pro všechny ostatní duplicity najednou?

 358. Dobrý den.
  Prosil bych poradit v jedné „specialitě prosím?
  Pravděpodobně to bude mít něco společné s VB, neznám to dobře.
  Mam tabulku s úkony, ve které je termín (datum) ke každému úkonu.
  Abych nemusel datum neustále hlídat, umí excel upozornit emailem např. 5 dnů před vypršením data a pak i v den konkrétního plnění a táto funkce se da použít pro každý řádek?
  Čili automaticky odešle emailem hlášku např. „plnění úkonu řádek 20 je opožděno.“
  Děkuji moc.

 359. Dobrý den, jde to tak, že napíšete makro, které to dělá. Bude to mít ale tu nevýhodu, že Excel s tímto makrem budete muset mít pořád otevřený – jinak se makro nespustí a emaily neodejdou.
  JB

 360. Mužete poradit jak to makro napsat prosím. Nevim jak definovat podmínku co se datumu týče. Tedy jak když je 5 dnů před a pak konkrétní den. Stačí příklad, já se s tím pak vyhraju. Děkuji moc.

 361. Zkuste googlit. Ta podmínka by neměl být problém – v Excelu můžete normálně načítat hodnoty z buněk a porovnávat je s výstupy funkce Today, která vrací aktuální data.

 362. Dobrý den, prosím o radu, jakám způsobem vložím do listu ovladač aktualizace (načtení) dat kontingenční tabulky, abych nemusel stále rozbalovat ovladače na liště. Děkuji

 363. Dobrý den Antoníne,
  nevím jestli to jde. Můžete ale jít např. přes pravé tlačítko.
  Aktualizace může být ale také zcela automatická – makrem, které se bude automaticky spouštět při příchodu na listu…

 364. Dobrý den, nejde to udělat jednoduše tak, že do třetího sloupce odečtete první a druhý, a potom funkcí COUNTIFS zjistíte z tohoto třetího sloupce počet hodnot vyšších než 4?

 365. Dobrý den, nejsnazší by asi bylo odečíst si v dalším sloupci datum konání zkouška a dnešní datum (funkce DNES) – tam pak uvidíte stále aktuální zbývající čas.

 366. Dobrý den, sešit osobních maker je v souboru personal.xlsb. Ten může být dle verze Office i verze Windows uložen na různých místech, nicméně mělo by jít najít tento soubor pro starý Excel a přepsat s ním tento soubor na novém místě…

 367. Dobrý den,
  potřeboval bych poradit. Mám 2 soubory. V souboru, ze kterého importuji (dále S1) je více listů a potřebuji přenést data z konkrétních buněk do druhého souboru (dále S2). Daří se mi v pohodě převést data z 1. listu souboru S1. nevím však, jak převést data z dalších listů.

  Děkuji.

 368. Maticově
  {=SUMA(KDYŽ(2:2-1:1>4;0;1))-16380}
  a odečíst počet prázdných buněk do konce řádku, protože jejich rozdíl není >4
  V řádcích nesmí být text, jinak vrátí chybu. (Tj. žádný popis v prvním sloupci)

 369. Rozuměj “počet tříd” a řiď se Sturgesovým pravidlem… v MS opět dotáhli svou (překladatelskou) hloupost ve statistice o kousek dál.

 370. Dobrý den,

  dá se funkce svyhledat použít i tabulce na google drive?

  Děkuji.

 371. Dobrý den,
  rád bych ve firmě pomohl vedoucím zaměstnancům s plánováním směn při využití požadavků daných zaměstnanců. Váš příklad je velmi poučný, nicméně mohl bych Vás poprosit, jak upravit/postupovat při plánování nerovnoměrné pracovní doby, tzn. ranní/noční,příp. 3směnný provoz. Budu rád za jakoukoliv pomoc. Děkuji

 372. Dobrý den Honzo,
  vždy je třeba nějak upravit podmínky. Obecně Vám s tím ale asi nikdo neporadí, pokud byste měl zájem, můžete nás kontaktovat a v rámci placené konzultace můžeme Vaše požadavky projít a vymyslet, jak řešitele nastavit.
  Nebo si s tím zkuste pohrát sám – často stačí jen chvíli zkoušet a nastavení nemusí být úplně složité…

 373. Dobrý den,
  když napíšu:
  =SUMIF(A2:A5;”>C2″;B2:B5)
  tak ať dělám co dělám… (dělám všechno správně, protože jsem to zkopíroval přímo z online nápovědy funkce SUMIF) …tak výsledná hodnota je “0”
  v buňkách A2-A5 mám hodnoty 10,20,30,40
  v buňkách B2-B5 mám hodnoty 10,20,30,40
  takže když do C2 napíšu “25” tak výsledek je 70, ne?? (30+40)

 374. Nejsem si jisty, ale mozna to uz proste nejde… Udelat novy zaznam od pozice predchoziho makra a pak oba kody sloucit dohromady by nebyla moznost??

 375. To asi nejde. Dá se to ale dělat tak, že makro nahrajete celé, a pak upravíte, případně nahrajete jednotlivé kousky, ty pak slepíte do jednoho makra, a případně ještě doladíte ručním přepisem…

 376. Dobrý den, takováhle otázka je hrozně obecná a asi Vám na ni nikdo neodpoví. Pokud si v jedné tabulce sepisujete všechny záznamy, a chcete z ní pak v jiné tabulce vydolovat např. stavy skladu atd., může se Vám dobře hodit např. funkce SUMIFS s datumovými parametry…

 377. Dobrý den, dá se do funkce KDYŽ zadat jako vrácenou hodnotu akci provedenou makrem? Konkrétně mám tabulku s několika sloupci a chtěl bych dle potřeby aby mi zůstal vidět jen požadovaný sloupec a ostatní se skryly (tím zamezit vepisování hodnot do nesprávných sloupců). Asi nejlepší by byla nějaká možnost filtru na řádky, o které nevím. Děkuji mnohokrát

 378. Díky za odpověď,
  tady je výsledný kousek kodu:
  konfradek = ActiveCell.Row
  Do
  konfradek = konfradek – 1
  DoEvents
  Loop Until (Rows(konfradek).Hidden = False) Or (konfradek = 3)

 379. Tohle se obvykle řeší na úrovni makra jako takového. Makro se může podívat do buňky nebo buněk a podle toho, co v nich je, pak spustit další makro, které třeba něco skrývá…

 380. Už je zaveden pojem “definované názvy”, sic v praxi je výstižnější “pojmenované vzorce”. Dělení a) Vložené pojmenované tabulky (Tabulky?) b) Vlastní názvy bez tabulky – pardon, ale to je nesmysl, který vidím poprvé v životě.

 381. Netvrdím, že to nejde napsat lépe, ale problém je, že Definované názvy pokrývají jak to, co je v tomhle článku, tak vložené tabulky – což je něco, co funguje úplně jinak…

 382. Dobrý den,
  potřebovala bych u Morčete zobrazit jen tržby – tedy aby se mi nevypsaly všechny hodnoty v daném řádku, je to možné?
  Předem děkuji za odpověď.

 383. Ano, jde to. Před filtrováním si do nějaké buňky vedle (třeba G1) napíšete slovo Tržba a pak tuto buňku G1 zadáte jako “Kopírovat do”.

 384. Pořád nerozumím souvislosti definovaných názvů a dalšího mně neznámého pojmu “vložené tabulky”. Ano, kontingenční tabulky (nezmíněny) a Tabulky mají své názvy, v Tabulkách se objevují strukturované odkazy/názvy, ale název má v Excelu kde co (i vložený tvar). Kam podle vašeho dělení spadají názvy vytvářené Excelem (_FiltrDatabaze, Extrakce, Oblast_tisku, …)? Nemluvě o tom, že článek je právě tak dlouhý, aby nemusel zmínit přinejmenším jednu podstatnou věc, a tou je viditelnost (platnost, dostupnost, obor) definovaných názvů v rámci listu a sešitu. Jednoduše, také se pořád peru s pojmem “Definované názvy”, ale to zmíněné dělení je podle mě nesmyslné.

 385. Jde mi o to, že pod těmi definovanými názvy má excel dva naprosto odlišně fungující typy objektů.
  1) to, co zadáte tak, že to napíšete v levé horní části okna, jako je to popsané tady. Toto si Excel vytváří i sám, což je pak ta Extrakce atd.
  2) to, co zadáte pod Vložit / Tabulka. Což se naprosto liší tím, že se změní grafika, přibudou filtry a jinak se pracuje se vzorci. I tyto vložené tabulky jsou ale vidět ve správci názvů, byť s jinou ikonkou.
  Na posledním obrázku v článku jsou v seznamu obě tyto položky – je vidět, že první má jinou ikonku než druhá…

 386. Dobrý deň,
  potrebovala by som automatizovať na základe viacerých podmienok medzi dvoma súbormi prevod súčtu dvoch buniek z jedného súboru do druhého. Vedeli by ste mi poradiť ako na to?

 387. Ikonky jsou mi u … začněte Jirko používat zažité pojmy… to “pole vlevo nahoře” má taky název – Pole názvů, což je jeden z pěti pojmů, které vyžaduji i od začátečníků. Ano, Tabulky nezapadají úplně do koncepce, ostatně to je vidět třeba na stařičkém MS Query, jež na ně kašle a všímá si jen ručně definovaných názvů, nebo třeba dialog Vložit název (F3), který je také nezobrazuje. Názvy tabulek (T, KT) jsou prostě názvy objektů, stejně jako tvary atp. Ale prostě nejde tohle vytáhnout z kontextu a říct názvy máme naše nebo vložené tabulky a tečka, to tam pak musíte zahrnout vše, co název má, a vznikne z toho hromada názvů. Nemluvě o tom, že vám do toho nespadá ta kolekce “built-in” názvů, které vytváří Excel.

 388. Jsem si dost jistý tím, že 95% čtenářů tohoto článku neví přesně, co to je “Pole názvů”, a nemyslím si, že by jim to nějak vadilo. Snažím se psát návody tak, aby byly maximálně návodné a srozumitelné, a tvrdím, že z toho, jak jsem to zapsal textem i obrázkem, je jasné, jak se buňky pojmenovávají. Vůbec nerozumím tomu, proč bych měl vedle dvou cest k pojmenování skupiny buněk uvádět všechny tvary, objekty a další.

 389. Btw, zůstanu Anonym 🙂 Jestliže nechcete sám dodržovat zavedené pojmy (byť k nim vyjádříte nesouhlas, tak jako mně se nelíbí Definované názvy) a nehodláte ani 5 základních pojmů naučit jakéhokoliv uživatele, pak k tomu nemám moc co dodat. Ano, do pytle práce, jednou zmíním malý černý čtvereček vpravo dole v buňce a řeknu, že je to vyplňovací úchyt, pak ještě dvakrát tím snadno pochopitelným dětským výrazem a pak už vždycky budu mluvit o vyplňovacím úchytu. Tomu říkám výuka. Učte klidně Excel, teda Excel ne, takový to, jak tam jsou ty čtverečky pod sebou a vedle sebe… to stačí.

 390. To je pořád dokola… účelem tohohle webu není učit někoho názvosloví Microsoftu nebo s něčím vyjadřovat souhlas nebo nesouhlas. Ani první ani druhé nikoho nezajímá. Chci psát návody tak, aby se podle nich dobře pracovalo, nic víc, nic míň. Diskusi tímto považuji za vyčerpanou…

 391. Tak doufám, že to neučíte i na školeních “pro experty”…

 392. dobrý den, porovnávám dvě tabulky, jako ve vašem příkladu, pomocí funkce VLOOKUP.
  Existuje doplňující funkce, či jiný způsob zápisu IF, kdy v případě, že dojde k nalezení shody dat v obou tabulkách mi vepíše nikoliv OK, ale další hodnotu vztahující se k jedné z tabulek. Přesněji, porovnávám-li tab ve sloupci A s tabulkou ve sloupci D, přičemž tabulka pravá má kromě křestních jmen ve sloupci D ještě i příjmení uvedená např. ve sloupci E, tak mi funkce do sloupce B napíše v případě shody právě dané příjmení ze sloupce E. děkuji za radu

 393. Potřebujete z nějakého důvodu makro? Stačila by na to i obyčejná funkce =KDYŽ(ČÁST(A1;4;1)=”_”;ČÁST(A1;5;1000);A1)

 394. Dobrý den, mám dva sloupce. V jednom jsou různé číselné hodnoty v druhém textové (několik kategorií). Ani jeden sloupec není setříděný. Lze pomocí nějakého vzorce získat pořadí hodnoty v seznamu pro danou kategorii?

  např.
  Závodník Čas Kategorie Pořadí v kat.
  Alena 5,7 Ž 2
  Bedřich 6,2 M 2
  Jana 5,1 Ž 1
  Eva 6,2 Ž 3
  Tonda 4,3 M 1

 395. — pozn. znaménko udělá pořadí hodnoty od nejmenšího k největšímu

  příklad vzorce – =SUMPRODUCT(–(K2=$K$2:$K$52);–(J2>$J$2:$J$52))+1

 396. — bohužel zde to opravuje znaky.. před závorkami má být 2x “minus” bez mezer

 397. Dobrý den,

  lze mezi listy i podmíněně formátovat? Na listu 1 mám seznam všech zakázek a na listu2 seznam hotových zakázek. Potřebovala bych na listu1 zvýraznit ty zakázky, které jsou na listu2. Je to n¨možné?

  Děkuji a přeji pěkný den
  Balvínová

  balvinova.marcela@centrum.cz

 398. Zdravím, nemůžu přijít na to, jak vytvořit vzorec který bude tahat data z jednoho listu, kde je tabulka se jmény zákazníků, čísly produktů a počtem kusů, do druhé kde mám všechny čísla produků pouze jednou a chci aby se sečetly kusy u stejných čísel produktů. Příklad v Listu1 mám –
  Jméno kod ks
  Jana *1121 3
  Pavel *1131 2
  Klára *1121 1
  V Listu2 mám –
  kod ks
  *1121
  *1131

  a potřebuji aby mi to sčítalo automaticky kusy k číslu produktu. Tedy abych měl u *1121 4ks atd.
  Děkuji za radu

 399. Díky za odpovědi. Zkusím “slučovat” a “slepovat” ?

 400. Mám tabulku a chci vytvořit funkci a nevím si rady. V jednom sloupci mám datum splatnosti, ve druhém splatnost a ve třetím způsob úhrady. Zvládla jsem udělat vzorec, který mi ve sloupci splatnost hlásí, že faktura je po splatnosti =KDYŽ((DNES()>=F19);”po splatnosti”;””) a když je stále ve lhůtě, je pole prázdné, ale problém je, že bych funkci chtěla rozvinout tak, aby mi při doplnění způsobu úhrady (dobírkou, hotově, převodem) ve sloupci splatnost také funkce hlásila, že je faktura zaplacena. Můžete mi prosím poradit?

 401. Obecně pokud byste informaci o splatnosti měla v buňce F20, může to fungovat nějak jako:
  =když(délka(F20)>0;”zaplaceno”;KDYŽ((DNES()>=F19);“po splatnosti“;““))
  Tím říkáte, že když je cokoliv v buňce F20, je faktura zaplacená. Jinak se řeší splatnost.

 402. Pro Darkous…Co takhle zamknout sešit? Jinak děkuji za radu:-)

 403. Jana a Darkous – takhle to právě nejde. Zamčení sešitu znemožní pouze přidání, smazání, skrytí a zobrazení listů, ale ne editace na jednotlivých listech.

 404. Dobrý den,
  na listu 1 mám seznam položek (v každém řádku: číslo výrobku, název výrobku, další název výrobku, další číslo výrobku, cena). Na listu 2 potřebuji vytvořit objednávku (pouze výčet) ze seznamu na listu 1. Jak propojit listy, abych zadala do řádku na listu 2 např. číslo výrobku, které je na listu 1 a propsali se mi k tomu automaticky i veškeré informace z celého řádku z listu 1 ??
  Již jsem se s tím potkala, ale už si nemohu vzpomenout, jak na to.
  Předem děkuji 🙂

 405. zkuste si dát dSuma dle měsíců červen a červenec a budete se divit. Do června přidá hodnoty z července

 406. Díky za připomínku, doplnil jsem do textu jak si s tím poradit.

 407. Nepoužíváte náhodou někdy verzi Excelu 2003? V té se ještě iferror používat nedal, tak by to mohla rozhodit…

 408. =KDYŽ(F20=““;KDYŽ(DNES()>=F19;“po splatnosti“;““);“faktura zaplacena“)
  (předpoklad způsob úhrady (uhrazeno) v poli F20)

 409. Dobrý den,
  právě díky timeru jsem zjistil, že to dělá zápis kopie bloku buněk ze sešitu A (s makrem, v danou chvíli aktivní) do sešitu B, otevřeného jako wbB (as Workbook):
  Rng.Copy (Rng je definovaný v sešitě A)
  wbB.Sheets(„XXX“).Range(„A64“).PasteSpecial

 410. Ještě pro doplnění, wbB otvírám pomocí Public wbB as Workbook, protože s ním pracuji ve, z makra volané, subroutině. Může být to důvodem?

 411. Dobrý den,mám prosbu, mam sesit kde pres VBA me do sloupce A po zapsani hodnoty do sloupce B hodi casove razitko, potrebuji udelat,ale podminku ze pokud je ve sloupci A casovy rozdil v jakemkoliv radku vetsi nebo rovno 2s aby se bunky ve sloupci B po vlozni hodnoty zbarvili do urcite barvy a po rozdilu ve sloupci A vetsim nez napr. 20s bunky ve sloupci B barvili uz jen do jine barvy.

 412. Dobrý den,
  prosím o radu. Je možné mezi dvě spojované buňky vložit místo mezery konec řádku?
  Např. =A1&”ENTER”&A2
  “Prší prší
  jen se leje”
  Děkuji

 413. To celkem snadno řeší podmíněné formátování na kartě domů.

 414. Tak jsem na to přišel! ?
  Není to makrem, ale sešitem B (autor MPSV), obsahuje skryté listy s „náročnými“ výpočty, tudíž s každým dalším zápisem roste doba potřebná k přepočtu listu.
  Jde potlačit autom. přepočet sešitu B, ale ponechat jej v sešitu A?

 415. Patrik – možná by to šlo nějak takto:
  =”aaa”&ZNAK(10)&”bbb”
  Je třeba pak povolit zalamování textu.

 416. to me take napadlo jenze jak.. napr. zapisi do sloupce B hodnotu ve sloupci A se objevi v danem radku datove razitko to same udelam u dalsiho radku ve sloupci B atd. ale pokud ve sloupci B zapisi stejnou hodnotu jaka tam jiz je a je zaroven casovy rozestup mensi ne 5s (nebo proste do 5s) aby se bunka podbarvila napr oranzove a pokud opet tu samou hodnotu zapisi do jakehokoliv radku znova ale rozestup bude vetsi nez treba 5s aby se uz bunka barvila napr cervene,bude to nejpis podminenym formatovanim,ale uz asi se vzorcem a to nejak nevim jak poskladat

 417. pane Beran mohu poslat ukazku mailem,jde me trochu o neco jineho protoze potrebuji sledovat zaroven 2 veci ktere se zmeni.pri niz jedna a hlavni je datove razitko v bunce ve formatu napr. 9.8.16 14:09:11

 418. Pošlete. Pokud to bude jednoduché, pošlu, pokud složitější, nabídnu cenu za zpracování. JB

 419. Prosím o radu týkající se pracovních dní.
  Ve sloupci A mám datum nákupu.
  Ve sloupci B mám datum vypršení záruky vzorcem =EDATE(A2;24).
  Dle zákona však pokud konec záruky připadá na sobotu/neděli/den pracovního klidu, tak záruka končí nejbližší další pracovní den. Jak vzorec upravit, aby toto zohledňoval? Děkuji

 420. Ikony podle procent: nejsou z nejvyšší hodnoty, ale z rozsahu mezi nejnižší a nejvyšší hodnotou, tj. hodnoty 0..100 budou mít stejné rozložení ikon jako např. hodnoty 200..300.

 421. Hlásí syntax error v části

  If IsNull(source) Or source = ““ Then diakritika

 422. Dobrý den, potřeboval bych sloučit dvě tabulky do sebe. V každé jsou většinou stejná jména, ale sloupečky nejsou všechny vyplněné. Potřeboval bych je dát dohromady aby se dovyplnila tabulka a vymazali duplicity

 423. DD, neporadite mi jak jednoduse dostat do kontingencni tabulky jiny typ “poli hodnot” nez jsou prednastavena? Potreboval bych tam dostat median. Diky. P.Dojiva

 424. Dobrý den, děkuji za tento návod. Jen by mě zajímalo jestli je možné nějak zrychlit toto makro. Docela dlouho trvá než se vygenerují požadovaná data.

 425. Ještě prosím o informaci jak zjistit range (např. bych chtěl přidat DIČ)

 426. chybka
  v tomto sloupci převést sloupce na hodnoty
  v tomto sloupci převést vzorce na hodnoty

 427. Dobrý den,

  asi triviální dotaz – nedaří se mi nastavit součet hodin pouze o víkendu. Poradíte mi prosím? Nevím, jak nastavit v kontingenční tabulce filtr na víkend. Děkuji.

 428. Marto – přesunete pole Den týdne do pole Filtr, a pak vlevo nahoře vyberete, které dny Vás zajímají.

 429. Pěkný návod a to video na YT je super. Já osobně měl hodně problém s kontingenčními tabulkami. Tak jsme se rozhodl pak pro (odkaz na externí web byl odstraněn). To mi pomohlo celkem se začátky. Teď už si to vychytávám sám a vzdělávám se hlavně s informacemi z internetu.

 430. Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat jak nahradit část textu v buňkách, např. mám jmenný seznam a chci nahradit všechny jména Petr za Pavel, ale kurzívou. Když dám nahradit a vyberu Petr a nahradím Pavlem (u kterého v možnostech vyberu kurzívu), pak se mně nahradí Petr za Pavla, ale kurzívou je celá buňka a ne jen Pavel.
  Děkuji
  Petra

 431. do B1 vložit
  =KDYŽ(A1=“O“;“R“;KDYŽ(A1=“R“;“O“;““))

 432. použít funkci =ABS() do pomocného sloupečku a pak řadit

 433. Chci propojit 2 tabulky v sešitech. Jednotlivé buňky jsou jasné, ale jak odkaz roztáhnout po sloupci, abych nemusel každý odkaz na buňku v jiném sešitu kopírovat ručně ? Mám třeba 7 stejných tabulek-rozpočtů, kde se mění množství, ale jednotková cena je stejná. Chci mít jeden rozpočet který vyplním a do ostatních by se to mělo přepsat. Kopírování, ani tažením za roh buňky se odkaz nevytvoří správně. Díky za radu

 434. Tohle jde jen makrem napsaným ve VBA. Nicméně – proč to potřebujete? Barvit celé řádky je často snadné např. podmíněným formátováním pomocí vzorce…

 435. Tohle se dá řešit buď makrem, nebo tak, že si do pomocného sloupce pomocí funkce KDYŽ definujete něco jako: jestli se toto číslo rovná předchozímu, přičti jedničku… a pak najdete nejvyšší čísla funkcí MAX, příp. MAXIFS

 436. Zdravím,

  existuje něco, že po oddělení buněk, se mi hodnota v buňce rozkopíruje do všech oddělených buněk (které byly původně sloučené) a ne pouze do jedné a ostatní jsou prázdné? Děkuji

 437. Skvělý videonávod, jasně a stručně vysvětleno, děkuji.

 438. bud je zamceny stale cely list nebo jde naopak vse ostatni prepisovat 🙁

 439. Tak jste špatně zrušil nebo nezrušil fajfku u zamčení u formátu buňky.

 440. Zaujimalo by ma ako ste vypocitali z investicie 180 trzbu 1742? 799 * ln (180) + 2408 je 6557 a nie 1742. Diky za odpoved.

 441. Dobrý den,

  mám problém s aplikací funkce SVYHLEDAT, protože zdrojová tabulka nemůže být seřazená vzestupně a funkce mi zřejmě proto nefunguje. Jedná se o to že ve zdrojové tabulce je seznam dokumentů podle jejich čísla a neustále se doplňuje. Chtěl jsem vytvořit na dalším listu tabulku, do které když vložím určitý seznam dokumentů, do sloupečku vpravo mi vypíše hodnoty z řádků vpravo ze zdrojové tabulky. Nemůžu přijít na to jestli je to tím seřazením zdroje nebo ne. Díky za radu.

 442. Dobrý den. Potřeboval bych jednu informaci.
  Mam vytvořenou tabulku, kde jsou jednotlivé výsledky (které se samostatně počítají) a já bych potřeboval ty výsledky označit např. červenou barvou pokud klesnou pod nějakou hodnotu a to například 40 je to možné nějak udělat?
  Tabulka hlídá další termín technické kontroly vozidel a potřebuji to nějak odlišit abychom měli dostatek času na přípravu.
  Děkuji

 443. Dobrý den, pokud v SVYHLEDAT dáte jako poslední argument nulu, pak tato funkce funguje stejně dobře pro seřazenou i neseřazenou tabulku. JB

 444. Promiňte, má tam být mínus místo plusu, tedy:
  799 * ln (180) – 2408
  Opravuji.

 445. Dobrý den,
  trochu s touto funkcí bojuji. Potřebuji z databáze. která má cca 5000 řádků udělat účetní analýzu, takže např. potřebuji zjistit, jaké jsou náklady např. na telefon, pevnou linku, internet (tj. potřebuji sečíst hodnoty pro několik analytických účtů) u určité zakázky. Na prvním listu mám náklady vyexportované z účetního programu, na druhém listu výsledky a na třetím listu účty, které potřebuji sčítat. Pokud si zadám vzorec =SOUČIN.SKALÁRNÍ(SUMIFS(export!$C:$C;export!$A:$A;$A2;export!$B:$B;účty!A:A)), tak se mi za 2 hodiny udělá 1% přepočtu. Máte nějaký nápad jak získat informace, že na dané zakázce byly náklady na telefony tolik, na spotřebu drobného majetku tolik a pod., abych to nemusela spustit v pondělí a v pátek možná mít výsledek? Děkuji za radu.

 446. Děkuji. Zkusím se na to podívat. Bohužel SUMIFS nestačí. Potřebuji totiž např. pro každou zakázku zakázku sečíst kolik je v nákladech dohromady na účtech 518401, 518402, 518403 a 518409. V další buňce potřebuji vysčítat třeba účty 512202, 512302, 512402, 512900 a 518290 a zase pro každou zakázku zvlášť.

 447. Moc děkuji. Díky Vašim stránkám jsem se s Excelem naučila vážně hodně.

 448. Anonyme, mně tyhle stránky už několikrát pomohly a jsou pro mě srozumitelné. Naopak se mi nelíbí Vaše útočné komentáře na pana Berana, který se snaží jednoduše a srozumitelně podpořit začátečníky, ale i pokročilejší. Jeho způsob podání možností excelu mně baví a zkouším podle jeho návodů i další úkony, které ani v praxi nepotřebuji. Takže za mě DĚKUJI, PANE BERANE.

 449. Děkuji za Vaše ocenění Lucie, jsem rád, že se stránky líbí:) Hezký večer, JB

 450. Nestačilo by převést ten sloupec A na text – např. pomocí funkce hodnota.na.text?

 451. Možná by to šlo, ale lepší řešení by bylo bez dalšího postraního sloupečku.

 452. Dobrý den, prosím o radu. Tvořím tabulku pro závody psů. Dejme tomu, že pes skočí 180cm na první pokus a bude první v pořadí. Druhý pes však skočí též 180 cm, ale na druhý pokus, ale bude též první v pořadí. Bylo by ještě nějak možné posuzovat ve výpočtu celkového pořadí ještě tu druhou podmínku – pokusy? Nedaří se mi myšlenkově najít vhodný postup. Děkuji Tomáš.

 453. Dobrý den, díky moc za super radu. Byl jsem téměř “na pokraji sil”, ani na tech support HP si s tím neuměli poradit a chtěli ať jim nafotím klávesnici a pošlu jim to. Pak že snad na to přijdou a poradí.
  Díky moc.

 454. prosím pěkně, aby mi to v excelu dovolovalo vyplňovat jen určité buňky už vím, jak nebo pod čím najít aby mi to v sešitu přeskakovalo jen do buněk, ve kterých mohu psát?
  moc děkuji

 455. Dobrý den, potřebuji pomoci. Mám 2 tabulky
  V 1. je zboží které firma má-třeba: pes, kočka, nit, kolo, kruh, vana
  Ve 2. je zboží které bylo předáno na pobočku vždy jen určitý druh zboží ne vše co obsahuje 1. tabulka: pes, kolo, vana
  Z 2. tabulky se do 1. po vyhledání stejného zboží napíší kusy co firma předala pobočce a odečtou se od celkové zásoby firmy.
  Problém nastává ve chvíli kdy se u zboží které nebylo přidáno objeví #N/A a nenapíše se “”. V 1. tabulce je 6 druhů zboží, ve 2 jsou 3 druhy. U zbylých 3 druhů které zůstaly bez pohybu je stále N/A a nevím co s tím. Takto se mezi sebou bude porovnávat cca 4000 druhů zboží proti vydanému zboží pobočkám. Děkuji za pomoc.

 456. Ještě dodatek ke stejnému problému: 1. tabulka-v tabulce se vždy píše zboží které se předává dál na pobočky a nebo se nakupuje do firmy.

  Prosím o radu jak udělat když dotyčný který vydá zboží pobočce jej napíše do tabulky 2, že zboží předal a kolik a zapomene jej napsat do 1. tabulky. Vlastně v 1. tabulce zboží nebude.

  Chtěla bych pro tento případ aby se napsala u kusů HLÁŠKA ŽE MUSÍ ZBOŽÍ NEJDŘÍVE NAPSAT DO TABULKY 1 I S POČÁTEČNÍM STAVEM. Děkuji za pomoc.

 457. využij maticovou funkci =SUMA((MOD(B1:B6;100)=0)*(A1:A6)) a potvrď ji Ctrl+Shift+Enter

 458. Je to někdy pěkně náročná práce s tím excelem. Já musel jít na školení Excelu asi před půl rokem. Vůbec jsem ty tabulky a pravidla nedával. Teď už se cítím jistější, ale stále je co zdokonalovat.

 459. Dobrý den,
  Potřebovala bych prosím poradit..
  Mám seznam cca 50 zákazníků, každý zákazník ma 5 různých bonusů (0,5%, 1%,2%atd). Bonus je závislý na splnění kvartálu.
  Nevím jak mám zadat vzorec, když tam mám tolik proměnných…

 460. Dobrý den, tohle je myslím standardní chování Excelu a nejde s tím nic dělat…

 461. Dobrý den, já tomu vzorečku moc nerozumím, ale pokud chcete rozlišovat číslice a texty, pak se určitě budou hodit funkce JE.TEXT a JE.ČÍSLO.
  JB

 462. Dík za rychlou odpověď.
  Ale úplně nevím jestli je to ono.. u me je totiž “znamka” kterou neznám je to výpočet =aktuální prodej*%bonusu (které je počítáno z 5ti možných hodnot) prodej se bere za kvartál (takže 4 sloupce)

 463. Dobrý den,
  měl bych dotaz. nějak se mi nevede toto vyřešit.

  mám v buňce A1 hodnotu (tato hodnota je součtem z předchozích listů) a potřebuji mi to vypsalo do buňky A2 tyto hodnoty. Když hodnota v buňce A1 bude od 0-9 vypsal do buňky A2 0,když bude od 21-30 tak vypsal 20 ,když bude od 21-30 tak vypsal 40 a když bude větší než 31 tak vypsal 60.

  Je možné toto řešit přes když? nějak se mi nevede tento vzorec poskládat. Předem moc děkuji za pomoc.

  H.

 464. Dobrý den, zkouším jednoduché makýrko na zautomatizování použití filtru. A nějak se mi nedaří.
  Mám dva sloupce, dny pod sebou od 1.1.2014 do dneška a druhý sloupec jsou přiřazené denní průměrné venkovní teploty. Pomocí tohoto makra bych chtěl docílit toho, že do dvou nezávislých buněk bych zadal ohraničený interval venkovních teplot, např. 8°C až 9°C a vyfiltrovaly by se mi příslušné dny.
  Začnu tedy zadávat makro, nad sloupci mám již zadaný filtr:

  Kliknu na políčko s filtrem, objeví se nabídka, vybírám Filtry čísel, dále se nabízí Rovná se, Nerovná…. atd. Já volím Mezi a zadávám větší jak 8 a menší jak 9. Ok. Zastavuji zadávání makra. Výsledkem je toto makro, kde bych nějakým způsobem potřeboval do Criteria1 a Criteria2 dostat hodnoty z mých stanovených buněk. Např. K4 a L4. Tzn. já do buněk K4 a L4 zadám třeba 2 a 4 a po spušťění makýrka by se měly vyfiltrovat dny, kdy byly tyto teploty. Problémem je, jak dostat tyto hodnoty (proměnné) do makra za Criteria1,2

  ActiveSheet.Range(“$A$8:$D$897″).AutoFilter Field:=4, Criteria1:=”=> (” ‘List1′”!K4″)” _ , Operator:=xlAnd, Criteria2:=”<=9“

  Děkuji a zdravím Petr Jedlička

 465. Funkce SVYHLEDAT je sice skvělá, ale co když potřebuji hodnoty přiřadit přesně, tedy výslednou známku interpolovat dle přesného počtu bodů. Je to touto funkcí provést, případně je to možné provést jinou funkcí? Děkuji za odpověď.

 466. Jules – to pak stačí dát jako poslední argument téhle funkce nulu místo jedničky

 467. Dobrý den Petře, na tohle nepoužívejte automatický filtr, ale Advanced Filter (Rozšířený). Ten dělá přesně to, co hledáte – ať už ho použijete v makru nebo ne.

 468. Já už si moc nepamatuju jak jsem to vytvářel, ale pro praktické výpočty je to jedno, jen se pak musí ve výsledku počítat s tím, že se znaménko obracelo…

 469. Dobry den,
  poradi nekdo,
  Mam tabulku do ktere se kazdy den zapisuji odeslane baliky viz zde: http:\\podpora.unlock.cz\excel\zasilky.xls
  kazdy den se zacne tim ze se zkopiruje zeleny radek pod vyplnene radky z minuleho dne a napise dnesni datum do sloupce B.
  A potrebuji aby mi to kazdy den v zelenem radku ve sloupci E spocetlo celkovy pocet baliku bez ktere odesly za 0Kc a ve sloupci F zase celkovy pocet baliku ktere odesly na dobirku.
  Problem je ten ze mi to scita i baliky z dalsich dni a ja potrebuji vzdy mit jen ten jeden konkretni, aby to proste poznalo kde je zeleny radek (pripadne kde zacina novy datum) a pocitalo to jen po nej. Kazdy den je jiny pocet baliku (0-20)

  Snazil jsem se to resit porovnavanim datumu, podminkami, ale nijak to moc nikam nevedlo.
  Jsem schopen secist pocet baliku kazdy den, ale proste neumim vyresit kolik bylo za penize a kolik za 0.
  Pomuze mi nekdo?
  Dekuji moc predem

 470. Dobrý den, já bych zase potřebovala zamknout všechny buňky, které jsou obsazené (např. ty, kde je vepsáno např. písmeno A). Jde to jednodušeji, než abych musela všechny ostatní buňky označovat?
  Odpověď u předchozího dotazu by se mi též hodila. 😉

 471. Dobrý den, pokud má vyhledávaný parametr více jak 255 znaků (přes CONCATENATE spojených několik buněk), SVYHLEDAT nefunguje (vrací CHYBHODN). Lze to nějak obejít ?

 472. Nezkoušel jsem to, ale mělo by fungovat:
  =svyhledat(zleva(a1;244)&”*”;druhý argument;třetí argument;0)

 473. Zdeněk:
  Tohle v Excelu myslím nelze nastavit jinak než makrem, které si projde všechny buňky, a zastaví se u první nezamčené.
  Hanka:
  Tohle také nelze jinak než makrem. To by mělo projít všechny buňky, ověřit, jestli obsahují A, a zamknout je.

 474. Dobrý den, takhle se nedá moc poznat co chcete. Nemohla byste uvést příklad?

 475. Vba project password je vba project password…:) V jaké souvislosti s tím pracujete?

 476. v řádcích je název, ve sloupcích počet pokusů. V matici jsou časy, kdy se u jednotlivých řádků pokusy opakují… vyleze např. 50 časů, které jsou „napřeskáčku“. A pořebujeme ty časové údaje převést do jedné osy, aby bylo jasné, že v 8.05 se má udělat to a to, následuje u jiné sloučeniny v 8.15 něco jiného , pak v 8.50 , atd atd…. vlastně je z toho časová posloupnost, aby odpovídající pracovník věděl, v kolik hodin má co s čím provést.Takže z tabulky např. 6 x 7 máme za sebou jdoucích 42 časových údajů a je více přehledné, kdy se má co udělat…. Nevím, jestli je to jasnější? ?

 477. v řádcích je název, ve sloupcích počet pokusů. V matici jsou časy, kdy se u jednotlivých řádků pokusy opakují… vyleze např. 50 časů, které jsou „napřeskáčku“. A pořebujeme ty časové údaje převést do jedné osy, aby bylo jasné, že v 8.05 se má udělat to a to, následuje u jiné sloučeniny v 8.15 něco jiného , pak v 8.50 , atd atd…. vlastně je z toho časová posloupnost, aby odpovídající pracovník věděl, v kolik hodin má co s čím provést.Takže z tabulky např. 6 x 7 máme za sebou jdoucích 42 časových údajů a je více přehledné, kdy se má co udělat…. Nevím, jestli je to jasnější? ?

 478. v řádcích je název, ve sloupcích počet pokusů. V matici jsou časy, kdy se u jednotlivých řádků pokusy opakují… vyleze např. 50 časů, které jsou „napřeskáčku“. A pořebujeme ty časové údaje převést do jedné osy, aby bylo jasné, že v 8.05 se má udělat to a to, následuje u jiné sloučeniny v 8.15 něco jiného , pak v 8.50 , atd atd…. vlastně je z toho časová posloupnost, aby odpovídající pracovník věděl, v kolik hodin má co s čím provést.Takže z tabulky např. 6 x 7 máme za sebou jdoucích 42 časových údajů a je více přehledné, kdy se má co udělat…. Nevím, jestli je to jasnější? ?

 479. Jako že potřebujete udělat z oblasti např. 6 x 7 jednu řadu dlouhou např. 42 buněk? To jde asi jen makrem, které oblast projde a postupně všechno naskládá za sebe…

 480. Dobrý den, potřebuji poradit.
  Snažím se udělat vzorec, který bude dělat to, že mi bude v určené buňce zobrazovat jeden určitý údaj který je na posledním řádku. Myslím to tak, že bude fungovat podobně jako vzorec: =A11, který dělá to, že v dané buňce (např. Q11) se bude zobrazovat to co je napsané v A11. Ale právě potřebuji, aby se v buňce Q11 zobrazovalo to co je na A11, ale když něco napíšu do A12, tak aby mi to ukázalo to co je napsané v A12, a když napíšu něco do A13, aby mi to v Q11 ukazovalo to co je v A13 a tak dále. Jak to mám udělat? Doufám že můj dotaz chápete. Děkuji

 481. Při vkládání dat z webu, pokud chci aktualizovat při každém otevření, musím ještě kliknout na “Vlastnosti oblasti externích dat” a zaškrtnout “Aktualizovat při otevření souboru”. Lze to mít jednou provždy zaškrtnuto a nemuset při každém vložení dat zaškrtávat? Děkuji.
  pavel.vitoslavsky@insolvencni-alarm.cz

 482. Ještě dodám, že ideálně třeba při otevření workbooku, který by měl tuto kartu využívat.

 483. Dobrý deň, hľadám vhodnú funkciu na hľadanie znaku. Vysverlím príklad.
  Bunka obsahuje 1,6,8 alebo 1,2,3,68 alebo 7,8,2 …..(t.j. sú v rôznom počte v rôznom poradí a majú text atribút)
  hľadám výskyt či sa v bunke nachádza 2 (pozn. potrebujem vyfiltrovať výskyt 2.
  Vopred ďakujem za pomoc.

 484. Skvele, dekuji za pomoc, moje snaha prijit na reseni samasamozrejme nevysla, ale vas popis je velice jednoduchy na pochopeni a konecnou realizaci. Diky moc!!!

 485. Dobrý den,

  když propojím tabulku s wordovským dokumentem, nemám stejný formát písma ani tvar datumu, poraďte, prosím, děkuji moc,

  Iveta

 486. Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat, jakým způsobem je možné docílit toho, aby mi Makro fungovalo pro více listů?
  Př. Udělám tabulku se jmény v list1 a následně udělám totožnou tabulku v list2. V případě, že udělám makro na seřazení jmen v list1, toto makro mi pak bohužel nefunguje pro list2, protože je v něm nadefinovaný pouze list1.
  Děkuji za pomoc

 487. Lukáš – makro může fungovat buď pro konkrétní list (list1, list2) nebo pro list, na kterém právě aktuálně jste (ať je to kterýkoliv). Záleží jen na tom, jestli oblast řazení, kteoru v makru definuje nebo ne, obsahuje i odkaz na list. JB

 488. Dobrý den,
  mám v jedné buňce víc řádků (odděleno alt+enter), jak prosím převedu údaje do samostatných řádků? Velké díky předem za pomoc.

 489. Dobrý den, když si pomocí Concatenate spojím text ze 10 buněk do 1 buňky, jak pak zkopíruju ten vytvořený text do schránky, abych ho pomocí Ctrl+V mohl někam vložit? Když totiž chci zkopírovat text z té poslední 100. buňky (kde je vidět obsah předchozích 99 buněk), zkopíruje se znění příkazu v té 100. buňce, nikoliv samotný text. Děkuji moc.

 490. Dobrý den Stando, stačí zkopírovat a pak jít na Vložit / Vložit hodnoty.

 491. Jo a jinak úplně nejlepší by bylo použít na tohle místo concatenate funkci concat… pokud máte Excel 2016

 492. Dobrý den, chci se zeptat zda je možné když spojuji buňky z jedno listu do druhého zachovat i barevné podbarvení buňky. Tím chci říct ze když v listu2 pojím buňku třeba C4 S buňkou C4 z listu 1 tak tak se mi po spojení přepisuje text to je v pořádku ale barva buňky se už nespojí. Lze to vůbec? Děkuji předem za odpověď

 493. Marcela: Toto nejde. Barvu, resp. formát, je třeba přenášet zvlášť.

 494. Dobrý den,
  na pohovoru po mě chtěli vytáhnout z tabulky dva souhrny, a to souhrn tržeb podle měst a pak ještě souhrn – průměr tržeb za člověka. Lze udělat obojí v jednom listu, nebo musím tabulku nakopírovat do druhého listu a tam udělat druhý souhrn? Protože když zkouším tabulku jen nakopírovat vedle, tak to nefunguje.
  Díky

 495. Záleží jak znělo zadání. Pokud po Vás chtěli souhrn (myšleno přehled), pak to asi směřovalo ke kontingenční tabulce. Pokud po Vás chtěli souhrn jako opravdu nástroj Souhrn, pak to bylo to, co je v tomto článku. Souhrn může být na jednom listu pouze jeden, protože se sbalují a rozbalují celé řádky. Resp. tedy asi teoreticky by mohly být dva souhrny pod sebou, ale to by asi bylo dost neobvyklé…

 496. Mam tabulku, kde v jednom stlpci je hodne zbozi popisujuce zbozi, v dalsim jsou ceny atd. Chcem ale, aby mi zostali len radky, kde sa v sloupci s nazvem zbozi je slovo “cerveny”. Jak to udelat? diky

 497. Není tam nějaký problém s interpunkcí, nebo případně mezera za textem?

 498. Dobrý den,
  dá se spojit i různobarevný text do jedné buňky tak, aby barvy písma byly zachovány?

 499. Dobrý den, mám prosbu. Je možné nějak donutit Excel, aby s řetězcem sestaveným pomocí funkce CONCATENATE pracoval jako se vzorcem? Tedy aby mi např. toto: CONCATENATE(“=”;”1″;”+”;”1″) ukázal nikoli jako =1+1, ale jako 2?

  Případně prosím o radu, jak toto řešit jinak, alternativně.

  Předem děkuji.

 500. Zdravím,

  chci spojit dvě buňky, v jedné je text a ve druhé datum. Když použiji fci CONTATENATE, datum se zobrazí v číselném formátu. Je nějaká možnost jak to udělat, aby formátování datumu zůstalo stejné (mm/dd)?
  Zkoušel jsem fci TEXT, ale ta mi jaksi v Excelu 2010 nefunguje.

  Díky moc!

 501. R. Pokorný – to je funkce NEPŘÍMÝ.ODKAZ – ta vám to převede.
  Michal – To by mělo fungovat – ale v české verzi se funce bude jmenovat HODNOTA.NA.TEXT.

 502. Bohužel mi to nefunguje (pracuji ve verzi Excel 2007). Data jsou následující:

  V buňce A1 mám vzorec CONCATENATE(„=“;“1″;“+“;“1″)

  Když zadám fci =NEPŘÍMÝ.ODKAZ(A1), výsledkem není číslo “2”, ale hláška #REF.

  Možná dělám chybu ve druhé části toho vzorce NEPŘÍMÝ.ODKAZ – nicméně vyzkoušel jsem všechny třo možnosti, tzn. nechat ji prázdnou, nebo vložit arguemtn pravda a nepravda 🙁

 503. Zdravím,
  jak to vyřešit, je několik možností.
  Jedna z nich je:
  a/ Ve sloupci A budou cisla (hodnoty)
  b/ Vlozte do C1: =SUMA((INDEX(A:A;POČET(A:A)))+(INDEX(A:A;(POČET(A:A)-1)))+(INDEX(A:A;(POČET(A:A)-2))))
  Poslete na sebe email, zaslu reseni. Popr. reseni po krocich.
  Hezky den

 504. Super, díky moc!

  Jen poznámka pro ostatní. Je důležité aby požadovaný formátovací řetězec datumu v tom vzorci byl stejný jako v té buňce. Jinak to nebude fungovat 🙂

 505. Perfektní, díky moc, to bych nedal ? – ještě jednou díky. A jen ještě dvě otázky – proč Index(a:a;počet(a:a))začína až od třetího záznamu od konce? Abych se dostal opravdu na konec sloupce, musím zadat +2 a potom postupně ubírám podle toho, kolik chci posčítat posledních záznamů. A druhá otázka – když těch posledních záznamů budu potřebovat více (např.12 – 1rok) – je něco jednoduššího, nebo se to opravdu musí 12x „odindexovat“ ??? To je ale jen ať mám jasno, jinak ještě jednou moc díky, velice jste mi pomohl- díky ?

 506. Už vím …. on to počítá od prvního řádku sloupce, takže když já začínám se záznamy od třetího řádku ve sloupci, tak proto +2 ……

 507. S tím indexem je to dobrý nápad, jen pozor na to, že pokud byste měl ve sloupci kdekoliv prázdnou hodnotu, hodí to chybný výsledek. Přípandě i pokud byste tam měl hodnotu textovou – ale tam by mělo stačit nahradit funkci POČET funkcí POČET2…

 508. Proč nejde udělat normální graf se dvěma datovými řadami? Případně graf typu x y…?

 509. Dobrý den, mám buňku, do které vepisuji různá čísla. Tato buňka za pomoci odmíněného formátování mění svou barvu. Potřebuji toto formátování rozšířit na několik dalších buněk. Jde to za pomoci maker? Děkuji za radu

 510. Podmíněné formátování lze definovat makrem stejně jako cokoliv jiného. Často stačí to makro nahrát a upravit, ani se nemusí zapisovat…

 511. Dobrý den,
  Mám v Excelu na listu 1 rozsáhlou tabulku, do které přidávám nové řádky s hodnotami, na listu 2 chci udělat výstup z tabulky na listu 1 (aby tam byly jen některé sloupce, ale kdykoliv udělám změnu na listu 1, tak aby se změna promítla i na listu 2) je to možné?

  Diky

 512. Dobry den,
  jak se meni vzorececek v pocitanem poly. Napisi ho a zjistim, ze jsem udelala chybu a potrebuji ho zmenit.
  Dekuji Alena

 513. Nevím přesně, jaký vztah tou závislostí řešíte, ale polynom osmého stupně je možná nesmyslně komplikovaný. Ano, s každým dalším stupněm se křivka blíží více k bodům, které prokládá, ale obvykle je to tak, že s každým dalším stupněm už je přírůstek R jen malý. Takže buď udělat polynom třeba třetího stupně, nebo pak dopočítat trendovou křivku ručně…

 514. Dobrý den. Z jednoho programu mi vypadne xls soubor s pevnou strukturou. Pro přehledné vytištění jsem si vytvořil druhý list který mi přetahuje data z prvního listu.
  Bohužel při překopírování do nového xls mi tahá data s předchozího xls a ne z nového.

 515. Dobrý den,
  Potřebuji poradit mám dejme tomu 4 řádky, na jednom je jméno, na druhém je výška, na třetím šířka a na čtvrtém délka a já bych potřeboval, aby když někam napíšu název, aby se mi na další tři řádky vypsala výška, šířka a délka Je na to nějaké řešení? děkuji

 516. Dobrý den, nevím jestli tohle jde nějak nastavit. V každém případě ale nedoporučuji buňky takto slučovat – z důvodu jakéhokoliv dalšího zpracování dat je to problém.

 517. Nejde tak o zpracování, jde o grafickou variantu výstupu, data jsou zpracovávány na jiném listu, odkud se do listu, kde jsou sloučené buňky, jen tahají data. Je to škoda, že to asi nejde, moc by se mi taková nějaká funkce líbila a celkem se divím, že ji tam programátoři nedali.

 518. Jáchym – ano, to je funkce svyhledat, nebo případně vvyhledat.

 519. Dobry den. Lze zkombinovat substitute s funkci zprava? Potrebuji nahradit jen posledni sammohlasku ruznych slov, napriklad posledni “a” za “o”? Muzete poradit vzorec?

 520. Šlo by tohle?
  =KDYŽ(ZPRAVA(A1)=”a”;CONCATENATE(ZLEVA(A1;DÉLKA(A1)-1);”o”);A1)

 521. Prosím, začínám s funkcí “KDYŽ/IF” a, potřeboval bych nějak pomocí fukncí “KDYŽ” zapsat vzorec například: =IF(B13=2;”=B12+B15″) někjak takto… vím že funkce když muže zobrazovat pouze v textové podobě ale jeslti nevíte jak to obejít.. dekuji

 522. Pro Anonym.
  Zkusil bych to za pomoci vložení pomocného sloupce B, kde do B1 vepíšu 1 a do B2 vzorec

  =KDYŽ(A2>0;B1+1;””)

  A do Vaši buňky Q11 vzorec

  =IFERROR(VYHLEDAT(MAX(B1:B30);B1:B30;A1:A30);”MEZERA V SEZNAMU!”)

  Následně sloupec skryji. Pokud se v seznamu (A1:A30) vyskytne prázdná buňka, vypíše se chybové hlášení: “Mezera v seznamu!”.

 523. Pro Tamka.
  Co takhle filtr?
  Data > Filtr > Filtr textu > Obsahuje… > červen
  (ČERVEN-á-ý-é-ou-ým-ém)

 524. Proč funkce JE.PRÁZDNÉ vrátí pro interval hodnot (několik prázdných buněk) hodnotu PRAVDA, ale když ji použiji jako podmínku ve funkci KDYŽ, je vždy vrácena jen hodnota NEPRAVDA (resp. [ne])?

 525. Myslím, že je.prázdné funguje jen pro jednu buňku (resp. v případě výběru pro první buňku).

 526. Dobrý den,

  Chtěl bych se zeptat lze importovat s obsahem i formát tabulek?

  Díky,

  M.

 527. Dobrý den,
  mohu poprosit o radu? Mám data (cca 500 řádků), do druhého sloupce potřebuji vložit funkci, při které když napíšu do prvního sloupce jedno z těchto dat, se zobrazilo slovo. Příklad: Do 1A napíši číslo od 1-200, v 1B se zobrazí slovo PŘÍKLAD, nebo do 1A napíšu číslo od 201-400, v 1B se zobrazí PŘÍKLAD2.
  Potřeboval bych v 1B dohromady mít k dispozici 10 slov pro určitě rozpětí hodnot v 1A.
  Moc děkuji za radu

 528. Dobrý večer pane Berane,

  takhle mi to bohužel nestačí. Potřebuji vytvořit buňku, do které, když napíšu PSČ, tak ve vedlejší buňce se mi zobrazí město. Potřebuji tedy vytvořit tabulku, kde budou všechny PSČ a k nim přiřazená města v ČR (ta bude skrytá) a pokud do A1 napíši např. 15000, tak v B1 se zobrazí Praha, nebo 26101 a zobrazí se Příbram. Tyto data to bude čerpat z té tabulky se všemi PSČ v ČR.

 529. A proč vám nestačí svyhledat? Tohle přesně dělá… i když v tom příkladu s těma PSČ bych dal do posledního argumentu nulu a ne jedničku…

 530. Na pozici Business Analyst bylo v testu: Vlookup, složitější If, kontingenční tabulka, Rank. Zdravím.

 531. Dobrý den,
  potřeboval bych poradit jestli existuje nějaká funkce nebo jak vyřešit následující problém.
  Mám 1. tabulku kde se v prvním sloupci nachází celá jména např. Josef Dobrý a ve druhém sloupci jejich tituly např. Ing. V 2. tabulce chci aby se podle zadaného jména z rolovátka z první tabulky přiřadil titul.
  Předem moc děkuji.

 532. Ještě dodatek k mému problému, řešil jsem to pomocí SVYHLEDAT. To funguje, když mám rozdílná jména (Jirka, Josef, Hozna), pokud ale použiju stejná jména , ale rozdílná přijmení (Josef Dobrý, Josef Opadavý), vyhazuje mi to hodnotu podle prvního nalezeného jména tedy v tomto případě Josef Dobrý.

 533. Dobrý den,
  potřeboval bych poradit jestli existuje nějaká funkce nebo jak vyřešit následující problém.
  Mám 1. tabulku kde se v prvním sloupci nachází celá jména např. Josef Dobrý a ve druhém sloupci jejich tituly např. Ing. V 2. tabulce chci aby se podle zadaného jména z rolovátka z první tabulky přiřadil titul.
  Řešil jsem to pomocí SVYHLEDAT. To funguje, když mám rozdílná jména (Jirka, Josef, Hozna), pokud ale použiju stejná jména, ale rozdílná příjmení (Josef Dobrý, Josef Opadavý), vyhazuje mi to hodnotu podle prvního nalezeného jména tedy v tomto případě Josef Dobrý.

 534. Vše chápu, ale nevím si absolutně rady s 3. příkladem o rozložení tabulky. Zboží a jméno prodávajícího jsem dala do řádků, tržby do hodnot. Jak mám ale udělat, aby se mi zboží a jméno prodávajícího ukazovali vedle sebe, tak jak to máte Vy, a přitom zůstali v řádcích to nevím, protože takto se mi řad í automaticky pod sebe.
  Zkoušela jsem popřepínat a popřehazovat snad vše.

 535. Dobrý den
  Chtěla bych se zeptat. když se mi v excelu zobrazí v pravé straně sloupec s možnostmiúprav kontingenční tabulky (filtry,sloupce,řádky,hodnoty), do čeho mám přetáhnout údaje o kategoriích,ceně a počtu výrobků? Snad jsem to napsala trochu srozumitelně.
  Děkuji

 536. Sáro – jak to myslíte? Když se zobrazí, tak je to v pořádku, ne? Pokud jste se upsala a měla na mysli, že se “nezobrazí”, tak by stačilo buď kliknout do tabulky (a on se zobrazí), nebo kliknout do tabulky, jít na Analýza / Seznam polí a zobrazí se určitě.

 537. Mohu se zeptat jaky je postup kdy potrebuji zamknout jen urcita okna ,kde jsou umisteny vzorce ? Mam zamknout cely list a odblokovat jen okna kam zadavam pocatecni hodnoty ? je mi to trochu nejasne …diky

 538. Dobrý den,
  chtěl bych udělat funkci SUMA, ale s podmínkou, že pokud jsou dané buňky prázdné, buňka pro součet zůstane také prázdná. Moc děkuji za rady

 539. Dobrý den,
  funkce samotná je skvělá, ale chci se zeptat, je možné udělat na sebe závislé buňky s roletkou se stejnou prioritou? Např. ve Vašem příkladě bych chtěl, abych si v první roletce vybral Francii a ta se mi ukázala i v druhé roletce, vybral bych si v druhé roletce Španělsko a ukázalo by se mi Španělsko v té první, a pod. Představte si to spíše jako možnost mít každou roletku na odlišném listě a pořád nepřeklíkavat obě roletky, na kterých jsou závislé další údaje.
  Díky.

 540. Dobrý den,
  používám excel 2010, kde funkce IFNA není. Jak mohu ve starší verzi excelu vyřešit “stejný” problém, který řešíte v tomto článku. Děkuji

 541. Obdobně bude fungovat iferror… Přesně stejně jako ifna pak bude fungovat toto:
  =KDYŽ(CHYBA.TYP(A1)=7;”nenalezeno”;A1)

 542. Dobrý večer,
  potřebuji vytvořit funkci, která by mi sčítala určité buňky, ale jen pokud nejsou prázdné. Zkoušel jsem i funkci SUMIF, ale vždy tam mám nuly v součtu, potřebuji, abych tam nulu neměl. Děkuji za rady

 543. Tak to zapište takhle:
  =když(sumif(…)=0;””;sumif(…))

 544. Zkoušel jsem to takto zapsat, ale nevezme mi to s tím, že jsem zadal příliš málo argumentů..

 545. A nemáte Excel nastavený podle americké lokalizace? Pak byste zapisoval místo středníků čárky…

 546. Ne, to ne. Vzorec, který jste napsal jsem zkopíroval a do závorek jsem vložil buňky, které chci sečíst. Doufám, že jsem to dělal správně.

 547. Dobrý den, dočetla jsem se, že OneNote má OCR vrstvu. Sháním nějaký program, který by mi dokázal převést obrázek (např. formát PDf) na textovou vrstvu, umí toto OneNote? Předem moc děkuji za info.(anolyd@seznam.cz)

 548. Dobrý den, umí Excel odkazovat – přenášet hodnotu buňky – z jednoho listu do druhého (nebo mezi soubory soubory) když je odkaz(vzorec) složený a část je vzorce odkazuje na buňku. Cílem je změna zobrazené hodnoty podle zvolené hodnoty vstupní “proměnné” v buňce.
  Např: takto, ale toto nefunguje: 🙁
  =’R:\Prodeje\&A1&w\[soubor.xlsx]List1′!E$8
  V odkazu “A1” je např. hodnota 25 (číslo týdne)
  Děkuji

 549. Dobrý den, toto je přesně to, co potřebuji. Jen mi to hlásí chybu při použití Nepřímého odkazu, že “Hodnota v poli Zdroj je v současnosti hodnocena jako chyba”. Neumíte mi poradit prosím? Děkuji

 550. Zkontrolujte syntaxi všeho a také to, že máte všude přesně stejné názvy oblastí…

 551. Dobrý den, v tom OneNote bude to OCR asi hlavně na rozpoznání rukou napsaného textu přímo v aplikaci. Na převod obrázků na text je nejspíš nejsnazší použít nějaký online nástroj, jako např.:
  http://www.onlineocr.net/

 552. Dobrý den,
  rád bych porozuměl použítí znaku — ve skalárním součinu. Jako takový je mi vzorec známý nicméně narazil jsem právě na užití — pro pole ve vzorci skalární součin a snažím se pochopit, proč je toto použito když to není potřeba.
  děkuji

 553. Dotaz: funguje mi to ale jen tehdy, pokud změním hodnotu bunky či oblasti zadáním z klávesnice. Je tak? Potřeboval bych řešení, aby se provedlo makro, když se změní hodnota v určité bunce, kde je vzorec.
  Vzorec provádí výpočet podle dat z externího linku.

  Nebo alespon řešení, aby se provádělo makro např každou minutu, ale tak, aby makro bylo v kodu listu a nezatěžovalo tabulku, kde jsou prováděny trvale výpočty právě z hodnot externího linku.

 554. Zdravím
  Mám napsaný seznam CD a pomocí komentářů jsem si ke spoustě z nich vložil obrázek obalu CD, který měl velikost 7x7cm. Bohužel jsem však nějakou chybou velikosti komentářů rozházel do různých velikosí (84×2.5cm, 9×1.5cm apod.), a ještě se mi podařilo, že ty komentáře jsou rozházeny po celém listě. Lze prosím pomocí nějakého “makra” udělat to aby se všem komentářům dali nastavit stejné velikosti a umístit je tam kde mají být ?

 555. Dobrý den, potrebujem použiť jednoduchú funkciu “když” v tabuľke, kde mám 3 stĺpce. Hodnota v prvom a druhom je zadávaná ručne. Prvý je inventúrny stav(počet) výrobkov a druhý je počet príjatý počas týždna. Tretí stĺpec je vzorec počítajúci spotřebu za daný týždeň. Funkciu chcem použiť na to, aby ma upozorňovala keď nahodím inventúrny stav nižší jako je potřebné množství skladu. Zadať funkciu nie je problém. Problém je to, že každý týždeň dohadzujem nové stĺpce (s novou inventurou) a nerád by som každý týždeň menil vzorec s funkciou. Napadá mi či by sa nedalo spraviť aby funkcia platila len pre stĺpec označený nejakou farbou, alebo len pre políčka ručne nahodené (nie počítané pomocou vzorca). Ďakujem vopred za každú radu.

 556. Dobrý den, jestli dobře rozumím, tak hlavní problém je v tom, že se vzorec má počítat jen pro buňky, které neobsahují vzorec.
  Pak se Vám bude hodit funkce ISFORMULA, konkrétně ji můžete zapsat takto:
  =když(isformula(a1)=nepravda;vzorec, který počítáte;””)

 557. Lze místo konkrétního časového údaje zadat čas jako proměnnou? Tento čas bude uveden v určité bunce. Jakmile se makro spustí, tak se jako druhý krok změní makrem hodnota v této bunce, takže napříště se otevře toto makro s novou hodnotou.

 558. Dobrý den,
  můžete mi prosím někdo poradit, jak na můj problém? V jednom sloupci mám datum, do kdy má být určitý úkol splněn a vedle něho je datum, kdy tento úkol byl reálně splněn. Dá se udělat nějaká podmínka, aby se okénko s plánovaným datem automaticky vyplnilo červenou barvou, pokud bude okénko s reálně splněným úkolem prázdné a aktuální datum je o jeden den překročen? A dále aby se okénko s plánovaným datem vybarvilo zeleně, pokud se v okénku s reálně splněným úkolem dopíše datum.
  Předem moc děkuji za odpověď, i když to bude jen, že jsem blbej, že nic takového nejde.

 559. Davide, prip. ostatni, mate nekdo hotovy XLS soubor, ktery na zaklade ICO ve sloupci automaticky doplni dalsi udaje? Velmi by mi to pomohlo. Diky Ales Email na me: ales.agenda@seznam.cz

 560. Dobrý den,
  vlookupem si dosadíte podle mých zkušeností jen dané číslo / hodnotu na řádku sousedícím se zadanou hodnotou ve vzorci.

  Na tento výpočet doporučuji převést na pivotku, do rows si dát lokalitu, do columns assets. Výsledná tabulka vám dá počty požadovaných hodnot.

  V případě, že vás zajímají county jednotlivých assets bez určení lokality je pak nejjednodušší použít funkci Countif – vybrat sloupce lokalit a assets a jako určující hodnotu zvolit z vámi vytvořené tabulky seznamu 1. assests. Pak jen roztáhnout a je to.

 561. huskaci@centrum.cz

  Dobrý den,
  existuje vzorec který by mi dokázal vypočítat z hodnot % pokud:

  Mám dvě hodnoty: ano a ne (splěno /nesplněno) součet obou je 100% – výsledná suma není pokaždé stejná

  příklady:

  “ano” je 2 a “ne” je 0 výsledek je 100% (splněno 2 ze 2)
  “ano” je 9 a “ne” je 1 výsledek je 90% (splněno 9 z 10)
  “ano” je 0 a “ne” je 8 výsledek je 0% (splněno 0 z 8)
  “ano” je 6 a “ne” je 3 výsledek je 66% (splněno 6 z 9)
  “ano” je 11 a “ne” je 1 výsledek je 97,7% (splněno 6 z 9)
  děkuji za radu

 562. Jestli dobře chápu, tak se podívejte na návody na funkci COUNTIFS a POČET.
  Pak jen vydělíte počet “Ano” (fce COUNTIFS) počtem všech (fce POČET).

 563. Dobrý den, prosím, o radu. Mám v buňce ulici například: “U květinek” a do druhé buňky chci napsat, že se jedná o město například: Liberec.

  (Tzn., že kde mám v excelu “U květinek”, tak to znamená, že se jedná o město Liberec. Lze na tuto situaci použít “Substitute”?

  Děkuji.

 564. Dobrý den,

  dávám dohromady tabulku na kalkulace – zapůjčených věcí …

  ks , cena za jeden týden / ks, počet týdnů , celková cena

  … ale druhý a všechny další týdny je vždy sleva 15%, a to se mi tam vůbec nedaří zapracovat…
  Poradíte?
  Díky za radu

 565. Dobrý den Petře, na tohle by asi šla upotřebit funkce KDYŽ…

 566. Dobrý den pane Berane,
  jaký vzorec napsat, aby se po vyplnění jakéhokoliv čísla většího než nula v buňce přeškrtlo písmo v celém řádku dané buňky?
  Myslel jsem, že při označení řádku vložím vzorec =KDYŽ(N11>0), avšak Excel mě vyvedl z omylu…
  Děkuji za odpověď.

 567. Dobrý den,
  prosím zda by jste mi neporadil, jak se dá v excelu v
  hlasovacím formuláři nastavit zbarvení buňek takto:
  bude li v buňkách napsáno Proti – bude buňka červené
  bude li v buňkách napsáno Pro – bude buňka zelená

  Děkuji za odpověď

 568. Není zač, to je odpověď pro Vladimíra 🙂
  U Vás popravdě řečeno nevím – s hlasovacími formuláři (jestli myslíte formuláře vytvořené nad tabulkami uloženými v cloudu OneDrive apod.) nemám skoro žádnou zkušenost…

 569. Dobrý den, na jednom listu mám seznam všech zakázek a chci aby se mi na druhý list propsaly všechny které nejsou dokončené (podle hodnoty v jednom sloupci)

 570. Dobrý den, dostal jsem úkol.

  vyexportoval jsem data ve sloupcích a řádcích z firemního systému.
  Na druhém listu mám sečíst částky podle jednotlivých kritérií z listu 1. To znamená, sečíst firemní náklady z určité lokality za jednotlivé měsíce. používám funkci SUMIFS.
  Ale potřebuji k tomu přidat ještě jedno kritérium a to takové, že částky, se kterými bude vzorec pracovat patří pouze ke 2 samostatným účtům. To znamená, že se mi na listu č.1 vyexportují částky a měsíce ze všech lokalit a ze všech možných účtů.
  Ale já na listu č.2 potřebuji už tedy pouze sečíst data ze dvou účtů.
  Můj vzorec pro SUMIFS vypadá takto
  =SUMIFS(Export!$I$2:$I$9999;Export!$E$2:$E$9999;’Náklady po střediscích’!E$3;Export!$F$2:$F$9999;’Náklady po střediscích’!E$2;Export!$B$2:$B$9999;’Náklady po střediscích’!$C4)

  potřebuji tedy do vzorce zakomponovat kritérium a to takové, že mi sečte částky pouze z účtu č.55 a z účtu 65.

  Děkuji za radu.

 571. Dobrý den, mám podobné zadání, ale potřebuji z oblasti dat sečíst částky ze dvou různých účtů.
  Jak mám tedy vyřešit tento případ? Funkci NEBO se mi nedaří použít.

  Děkuji

 572. Dobrý den, tu hlášku nebudete řešit podmíněným formátováním, ale obyčejnou funkcí KDYŽ, např.:
  =když(a1>10;“Pozor, jsi mimo rozmezí“;““)

 573. Vlnovka neboli tilda má ASCII kód 0126. Podržet klávesu levý Alt + 0126.

 574. Ahoj.
  V bunke A1 je ID, v bunke B1 mám dátum :15.04.2016 a keď na bunku kliknes prehodí ta na PDF umiestnené v počítači(toto prepojenie bolo zadávané cez pravé tlačidlo pri označenej bunke a vložiť hypertextový odkaz), a potrebujem do bunky C1 uviesť cestu k tomu PDF keďže tabuľka má niekoľko ID (riadkov) ručne je to dosť namáhavé. Preto by som chcela vedieť, či to ide nejako jednoduchšie (funkcia, makro)
  A1 B1 C1
  152 15.04.2016 D://…
  Stačí takto ?

 575. Zdravim,
  mam reseni pomoci funkce Hypertextovy odkaz.
  Pokud budete mit datum v bunce D2, zapiste napr. do E2 toto: =HYPERTEXTOVÝ.ODKAZ(„D:data“&D2)
  Sama si pak nastavite cestu ulozeni.
  Otevre se slozka a tak muzete mit ulozene PDF.
  Urcite to lze resit i jinak!

 576. Ďakujem aj keď neviem ci úplne rozumiem, ? Tu treba ten hyperlink vypísať? Lebo ak áno je to nereálne pri počte údajov. ?

 577. Proste jednoduse vlozde do bunky E2 toto: =HYPERTEXTOVÝ.ODKAZ(„D:data“&D2)
  Mel jsem chybku v lomitku.
  Cestu D:data si musite 1x nastavit sama. Pak vzorecek muete kopirovat pro vsechny potrebne radky.

 578. Dobrý den, jak by vypadal tento příklad pokud by každý “objekt” měl ještě v dalším sloupci hodnotu a já chtěl náhodně vybírat do doby než bude součet těchto hodnot náhodně vybraných objektů roven určité sumě?

 579. Dobry den,
  kde je tady chyba
  =VYHLEDAT(“C4:C”;’Source data’!A:I;’Source data’!3;0)
  EXCEL MI UPOZOTNUJE ZE Source data’!3 to neni spravne

 580. Zlata – chyba je úplně všude 🙂
  Na začátku to nesmí být v uvozovkách
  C4:C nelze – lze např. C:C nebo C4:C5 nebo C4 atd…
  ve třetím argumentu bude místo ’Source data‘!3 jenom 3
  a pak podle toho, jak vypadá tabulka.
  J.

 581. Děkuji za poučný blok ke kont. tabulkám.

  Lze filtrovat na část textu?
  V uvedené tabulce např.
  Kód zákazníka začíná/obsahuje “SK”
  apod.

 582. Proč neříct, že CONCATENATE je ve skutečnosti stará, hloupá a zbytečná (viz & a neschopnost spojit data z oblasti).

  Proč nenechat lidi přemýšlet, když tam mohou prásknout 1000:
  =CONCATENATE(ZLEVA(A1;3);” “;ČÁST(A1;4;DÉLKA(A1)-4+1))

  Nemluvě o tom, že existuje řešení pro “fajnšmekry”:
  =NAHRADIT(A1;4;0;” “)

  Článek je krátký, účel splnil a SEO naplněno 🙂

  No nic, klidně to smažte.

 583. 1) Mazat komentář nebudu, ale příště bych ocenil věcnější styl.
  2) Moc nerozumím proč psát “DĚLKA(a1)-4+1” když můžu napsat “1000”, nejsem tady od toho, abych někoho učil přemýšlet.
  3) Použití Nahradit je dobré, nenapadlo mě to, doplním do článku.
  4) Kdybych psal články primárně kvůli SEO, obsahovaly by úplně jiná klíčová slova.

 584. Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda jde vyhodnocovat ve funkci KDYŽ i počet hodnot z určitého seznamu. Jde mi o to, že mám seznam nějakých textových hodnot(např. ANO, NE, NEVÍM) a na následujícím listu mám tabulku, kde chci jednotlivé hodnoty sčítát. Například v seznamu je pět odpovědí ano, tak chci číslo 5 přenést do tabulky na následujícím listu. Seznam se samozřejmě rozšiřuje o dané hodnoty nepravidelně.

 585. Dobrý den, mám dotaz. Pokusím se ho co nejlépe popsat. V jednom sloupci A mám vypsaný kompletní kusovník dílů, tak jak následuje. Tzn. první: A1 DVEŘE KOMPLETNÍ, pod tím z čeho se dveře skládají: A2 SVAŘENEC, svařenec se skládá z A3 PLECH, A4 NÝTY, A5 KULATINA. A6 je pak RÁMEČEK DVEŘÍ, který je vlastně na stejné úrovni jako svařenec. Protože kompletní dveře se skládají ze svařence a rámečku dveří. Rámeček dveří se zase skládá z A7 POSUVNÉ SKLO, A8 PEVNÉ SKLO. Takto bych mohl dále pokračovat. Z tohoto bych rád vytvořil rozevírací seznam. To jsem udělal a v seznamu se objevili všechny díly ze seznamu. Já bych rád seznam upravil tak, abych mohl vybírat pouze ze sestav a ne všech dílů ze seznamu. Tzn. mít v seznamu pouze SESTAVY a když si ji vyberu, ukáže se mi daná sestava vč. podsestavy. Takže např. u výběru SVAŘENEC ze seznamu budu mít pod sebou SVAŘENEC-PLECH-NÝTY-KULATINA. Je to vlastně takový seznam definovaných buněk. Tímto bych docílil toho, že vždy budu vědět z jakých dílů sestává vybraná sestava. Pokud máte někdo zájem mi pomoci ať už tímto nebo jiným způsobem, budu samozřejmě rád. Pokud budete chtít, tak vám případně zašlu vzorovou tabulku. Podotýkám, že veškeré sestavy a díly sestav musím být v prvním sloupci pod sebou. Za případný zájem předem děkuji..

 586. poradím si sám.. použij open ofice a jejich LibreOffice Calc.. v tom to jde jak víno ?

 587. Zdravím, děkuji za článek přesně toto odkazování mezi soubory jsem potřeboval. Mám ovšem ještě dotaz ohledně hypertextového odkazu. Ve zdroji mám i buňky jako hypertext a v souboru, který čerpá ze zdroje to již hypertext není. Lze to nějak ošetřit, aby byl?
  Předem Děkuji za odpověď

 588. Použijte funkci Hypertextový odkaz, např.:
  =HYPERTEXTOVÝ.ODKAZ(ListX!a1,ListX!a1)

 589. V Excelu by se to dalo řešit záznamem jednoduchého makra, které se pak pustí pro všechny listy.

 590. Dobrý den,
  potřeboval bych vyřešit opačný případ, aby tabulka podle které se doplňuje (sloupec D) obsahovala pouze křestní jméno a vyhledávalo by se podle celého jména.

  Šlo by to vůbec?

  Čili když do sloupce A napíšu Alena Surá, nebo Nováková Alena, dostanu hodnotu HR.

 591. Dobrý den, vytvářím do práce (předávací protokol) kde se za pomocí nástroje ověření dat(jedno okno) bude v jiném okně zobrazovat číslo odpovídající zvolenému měsíci . Pokud v daném okně zvolí měsíc řekněme, Leden v jiném poli se objeví číslo 1…. pokud zvolí únor, objeví se v okně 2 atd…. a potom bych chtěl udělat, aby se v závislostí na zvoleném měsíci měnilo datum jednotlivých dní. Příklad: pokud v roztahovacím okně vybere měsíc Leden, zvolí se v jiném okně číslo 1 a datumy se přepíšou s měsícem 1. Pokud zvolí březen, objeví se číslo 3 a datumy se přepíší na březnové. V tabulce už mám spoustu jiných funkcí jako například podmíněné formátovaní atd… jen nevím jak napsat tento vzorec, zda to vůbec jde uskutečnit protože práce s datumem není zrovna lehká v excelu pro mě jako pro začátečníka.
  Předem děkuji za odpověď.

 592. Ahoj,
  já bych to dělal makrem a to nějak podobně:
  With Worksheets(„Měřidla“).Range(„C:C“)
  s = InputBox(„Zadej číslo hledaného měřidla:“)
  ‚.Range(„C1“).Select
  If s = „“ Then Exit Sub
  Set C = .Find(s, LookIn:=xlValues)
  If C Is Nothing Then
  response = MsgBox(„Měřidlo “ + s + “ nenalezeno. Potvrďte OK.“, vbOK, „Výsledek hledání“)
  Exit Sub
  End If
  radek = C.Row
  sloupec = C.Column
  End With
  V proměnné radek je číslo řádku, v proměnné sloupec číslo sloupečku.
  Celou tuto procedurku třeba umístit na obsluhu tlačítka.

 593. Super, tohle je skutečně absolutní pakárna, že to tak ten Excel dělá. Mnohokrát už jsem se nachytal … Díky

 594. Dobrý den, buňky jsem spojila, ale ten spojený text potřebuji mít jinde v excelu, kde samozřejmě vzorec nefunguje a to už mi prostě nějak nejde. Umíte mi poradit?

  děkuju

 595. Zdravím,
  měl bych takový dotaz. Dávám dohromady tabulku zakázek z letošního roku.
  Jedná se o to, že potřebuji udělat součet výnosů ze zakázek. Problém nastává ve chvíli,kdy mám 2 druhy zakázek. Příklad 16-0052 a 16-0053A. Potřebuji dělat sumy zvlášť protože se jedná od odlišné zakázky. Chtěl jsem sestavit funkci když bude název zakázky obsahovat “A” pak mi bude z jiného sloupce brát výnosy daných zakázek a načítat do celkového výnosu za ten typ zakázek.
  Snad mě pochopíte.

  Předem velice děkuji za rady.

 596. Nemám síce riešenie rezného plánu, ale narazil som na malú chybičku. V stĺpci A som zadal všetky tyče rovnako dlhé 1200,B12-400, B13-3, C12-300, C13-9, D12-100, D13-36, E12-450, E13-2. Po prepočítaní RIEŠITEĽOM, na moje prekvapenie, bolo použité o jednu tyč viac t.j. 8.Tú som našiel v stĺpci I v zbytkoch tyče (800, 300, 100).
  Počítajte so mnou. B-400*3=1200 – 1 TYČ.C-300*8=2400 – 2 TYČE.D-100*36=3600-3 TYČE, E-450*2=900+(C-300*1)=1200 – 1 TYČ. Podľa mojich výpočtov spotrebujem 7ks 1200cm tyčí.
  Toto nie je mienené ako kritika,len chcem upozorniť na drobnosť, ktorá tvorcovi, v inak super programe, unikla.

 597. Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat, mam za úkol spočítat pro každou osobu, kolik procent z celkového součtu všech platů tvoří plat dané osoby. S tím že mám 20 zástupců a každý má jiný plat. S tím, že mám spočítaný součet platů všech zástupců a mám použít pro tento úkol funkci když. A dále musím použít funkci, která porovná průměrnou výšku jednotlivých zástupců a pokud bude vyšší než 170, vypíše do buňky text
  „Více“. V opačném případě vypíše text „Méně“. Tuto buňku muaím naformátovat pomocí podmíněného formátování.
  Předem děkuji za odpověď.

 598. Dobrý den,
  potřebovala bych, aby se mi aktualizovalo datum pouze při změně. Jde to nějak nastavit. Děkuji za pomoc

 599. Dobrý den,
  je možné toto?:
  v jednom listu mám buňku, kam potřebuji spočítat a vypsat množství výskytů jedné hodnoty ze sloupce v jiném listu pomocí funkce CountIf.
  V rámci jednoho listu mi vzorec(funkce) funguje, ale mezi dvěma listy už nikoliv.
  Předem děkuji za radu.

 600. Dobrý den, hodnoty u první tabulky mi vyšly uplně jinak než vám, ale nastavené to mám správně. Jak je to možné?

 601. Dobrý den, mám soubor o cca 90ti listech (na každém jsou data a z nich vyvozená kontigenční tabulka), potřebuji pravidelně tyto tabulky tisknout – dá se nějak jednoduše pomocí makra “nasázet” tabulky k tisku (co nejvíce na jeden list papíru? Díky

 602. lasak.zd@seznam.cz

  Vážení,
  jsemť já dříve narozený dokonce jsem si dokázal udělat pamětníček, který funguje celý rok. Do sloupce A 1 vložím datum DDD – DD.MM.RRRR a přidám k dalšímu řádku +1 a táhnu až do konce roku. Jenom nevím, jak zadat podmínku, aby se pro SO a NE vybarvilo políčko, abych to nemusel dělat ručně. Děkuji za radu předem.

 603. Dobrý den,

  omlouvám se, že se možná blbě ptám možná to již bylo zmíněno jenže jsem nenašel. Nejsem až takový expert na excel….

  Mám vytvořený excel o dvou listech (Odeslané zálohové faktury a Zaplacené zálohové faktury) Je možné že bych určil podmínku ANO a z listu 1 by se celý řádek převedl do listu 2?

  Je to myšleno tak, že když mi přijde potvrzení o platbě zapíšu do sloupce uhrazeno ANO a celý tento řádek se převede do jiného listu.

  Děkuji Vám za odpověď.

 604. Děkuji Vám za odpověď. Pomohla mi. Jen ještě jedna otázka ve verzi Excelu 2010 tento způsob není možný že?