Kurz Pokročilé Power BI (dva dny)

Kurz Power BI, který už jde trochu do hloubky. Naučíte se vytvářet opravdu dobré reporty - s maximálním využitím všech zajímavých nástrojů Power BI.

  • V Power Query si ukážeme zajímavé kombinace nástrojů, které zatím možná neznáte
  • V DAXu si ukážeme třeba funkce CALCULATE, funkce pro práci s časem nebo SUMX
  • Ve vizuálech si ukážeme i méně obvyklé užitečné vizuály z AppSource
  • Také si projdeme prostředí cloudu Powerbi.com

 

Reference z Dvoudenního pokročilého Power BI:

  • Líbila se mi možnosti diskutovat i s ostatními účastníky kurzu.
  • Líbila se mi možnost doptat se na otázky i mimo oficiální rámec kurzu i přístup lektora
  • Co se mi líbilo - praktické úkoly, řešení problémů "v terénu", schopnost školitele odpovídat a pohotově reagovat na dotazy

Tento kurz můžete mít za výrazně nižší cenu v rámci analytického balíčku.

Termíny kurzu

Na kurz se můžete přihlásit v uvedených termínech. Tyto kurzy také nabízíme pro školení přímo ve firmách – pokud byste tedy chtěli proškolit zaměstnance Vaší firmy přímo u Vás, kontaktujte nás. V takových případech mohou být kurzy dle domluvy jakkoliv upravené.

Říjen

05 - 06. 10. 2020
Kurz Pokročilé Power BI (dva dny)
2 x 6 hodin
6 500 Kč (bez DPH)
Praha

Listopad

02 - 03. 11. 2020
Kurz Pokročilé Power BI (dva dny)
2 x 6 hodin
6 500 Kč (bez DPH)
Praha

Téma kurzu

Zopakování a procvičení základů

Na začátku kurzu věnujeme dostatek času tomu, abychom si znovu prošli tvorbu dotazů, datových modelů a vizuálů. Tím si vytvoříme dobrý základ pro další, už trochu pokročilejší témata.

 

Dotazy

Naučíme se s dotazy dělat i složitější operace - třeba vytvářet vlastní sloupce nebo zapisovat a spouštět vlastní funkce.

Také si ukážeme různé, i méně obvyklé způsoby, jak dotazy spojovat nebo naopak rozdělovat.

 

Jazyk DAX - jeho použití a funkce

DAX je jazyk, ve kterém se dají dělat jednoduché výpočty, ale také psát kalkulace dobře použitelné ve firemním reportingu.

Znáte např. funkce ALL, CALCULATE, DATATABLE, DISTINCT, DISTINCTCOUNT, DIVIDE, EXCEPT, FILTER, GROUPBY, IF, IFERROR, INTERSECT, LOOKUPVALUE, RANK.EQ, RELATED, RELATEDTABLE, SUMMARIZE, SUMX, SWITCH, SAMEPERIODLASTYEAR, TOTALYTD,  TOTALMTD, UNION?

 

 

Grafy a vizualizace, data stories

Ukážeme si, jak na pokročilejší grafy a tabulky - včetně oblíbených vizuálů jako je Scatter plot, KPI, Gantt chart, Funnel nebo vizuály analyzující vliv různých veličin na výsledek.

 

 

Publikování

Publikování v Power BI je sice jednoduché, ale je možné využívat řady zajímavých funkcí. Na kurzu se naučíme například sdílet různá data různým lidem pomocí RLS, předpřipravit data uživatelům k jejich vlastním analýzám pomocí Dataflow nebo sledovat návštěvnost reportů. A nejen to.