Pokročilé Power BI (dva dny)

Kurz Power BI, který už jde trochu do hloubky. Naučíte se vytvářet opravdu dobré reporty - s maximálním využitím všech zajímavých funkcí Power BI.

Tento kurz není vhodný pro uživatele, kteří s Power BI zatím nepracovali - těm doporučujeme začít s kurzem Power BI prakticky.

Termíny kurzu

Na kurz se můžete přihlásit v uvedených termínech. Tyto kurzy také nabízíme pro školení přímo ve firmách – pokud byste tedy chtěli proškolit zaměstnance Vaší firmy přímo u Vás, kontaktujte nás. V takových případech mohou být kurzy dle domluvy jakkoliv upravené.

Červen

07 - 08. 06. 2018
Pokročilé Power BI (dva dny)
2 x 6 hodin
6 500 Kč (bez DPH)
Praha

Téma kurzu

Zopakování a procvičení základů

Na začátku kurzu věnujeme dostatek času tomu, abychom si znovu prošli tvorbu dotazů, datových modelů a vizuálů. Tím si vytvoříme dobrý základ pro další, už trochu pokročilejší témata.

Dotazy

Tvorba složitějších dotazů - funkce v jazyce M, dotazy s parametrem.

  

Jazyk DAX - jeho použití a funkce

RELATED nebo SUMX možná znáte - ale znáte i ADDCOLUMNS, EVALUATE, LOOKUPVALUE, tabulkové nebo časové funkce? A umíte je prakticky použít?

  

Grafy a vizualizace, data stories

Ukážeme si, jak na pokročilejší grafy a tabulky - včetně custom vizuálů nebo R skriptu.

  

Dashboardy a vše o nich

Vytvořit základní dashboard není složité. Co ale real-time streamované vizuály? Nebo byste si, místo prohlížení vizuálů, raději s daty  "povídali" běžným, hovorovým jazykem?

 

 

Výkonnost

Když je dat opravdu hodně, je třeba myslet na výkonnost. Při tvorbě dotazů, při tvorbě datového modelu i ve vizuálech.