Power BI prakticky

Co to je Power BI?

Power BI je poměrně nový, ale rychle se rozšiřující nástroj pro Business Intelligence - tedy pro sběr dat z různých zdrojů, spojování, úpravy a zobrazování ve formě přehledných reportů. Oproti jiným nástrojům je značně odlehčený (funkční řešení je v něm možné vytvořit za několik hodin) a také cenově dostupný z pohledu licencí.

Kurz se zaměřuje na Power BI Desktop (návrh řešení) a Powerbi.com (publikace řešení). Nezaměřuje se na funkce BI, které jsou integrované do Excelu, jako Power Pivot nebo Power Query. Těmto "excelovským" nástrojům se věnují jiné naše kurzy.

Co se na kurzu naučíte?

Během jednoho dne kurzu se naučíte vytvořit funkční řešení BI, dobře použitelné v byznysu. 

Pro koho je kurz určen

Pro každého, kdo vyhodnocuje a sdílí firemní data a běžný Excel už mu přestává stačit - v obchodě, nákupu, HR, marketingu atd.

Kurz je vhodný pro uživatele, kteří bez větších problémů zvládají běžnou práci s Excelem a chtějí jít dále. 

Pro koho není kurz určen

Kurz není moc vhodný pro uživatele, kteří běžně nepracují s Excelem ani s jinými tabulkami.

Termíny kurzu

Na kurz se můžete přihlásit v uvedených termínech. Tyto kurzy také nabízíme pro školení přímo ve firmách – pokud byste tedy chtěli proškolit zaměstnance Vaší firmy přímo u Vás, kontaktujte nás. V takových případech mohou být kurzy dle domluvy jakkoliv upravené.

Listopad

07.11. 2017
Power BI prakticky
6 hodin
3 200 Kč
Praha

Téma kurzu

Připojení k datovým zdrojům

Podíváme se na připojení k excelovským dokumentům, databázím, ale také k online službám jako je Google Analytics nebo Facebook.

Datový model Power BI

Načtená data potřebujeme uložit. V Power BI jejich uložení řešíme v datovém modelu. To je relační databáze, ve které je třeba definovat vztahy mezi tabulkami. Při práci s databází můžeme, pomocí jazyka DAX, dopočítávat vlastní sloupce nebo měřítka.

Přehledné zobrazení dat

Zpracovaná data je třeba zobrazit tak, aby uživatelé reportů v datech odhalili všechny důležité souvislosti. Power BI k tomu nabízí řadu tzv. "vizuálů" - grafů, tabulek nebo map.

Publikace dat

Jak data z Power BI ve firmě zveřejnit? Je možné použít např. server Powerbi.com, webové stránky, Excel, SharePoint, aplikace v mobilních telefonech...

Nasazení, zabezpečení, integrace s IT systémy společnosti, licencování

Žádné řešení nefunguje samo o sobě - je součástí infrastruktury firmy. Jak Power BI prakticky začlenit do IT systémů Vaší firmy na kurzu jistě nezapomeneme probrat.