S tímto tématem se setkáte na našich kurzech ExcelTown.
Aktuálně: kurzy můžete absolvovat jak online, tak prezenčně.

Máme tabulku se vzorečkem. 

Úkolem je tento vzoreček roztáhnout až do určité řádky – např. do řádky 1000. (Pokud bychom chtěli roztáhnout jen do konce tabulky, je situace jednoduchá – viz tento článek).

puvodni tabulka

Jdeme do buňky s prvním vzorcem a zkopírujeme ji (např. Ctrl + C). Pak “do rohu” zapíšeme “D1000” a odentrujeme. Tím přeskočíme na buňku, kde má zápis končit.

vyber vzdalene bunky

Stiskneme Ctrl + Shift + šipka nahoru. Tím se vybere oblast až nahoru, k původní buňce. Stiskneme Ctrl + V – čímž do všech vybraných buněk vložíme vzorec.

hotovo

 

S tímto tématem se setkáte na našich kurzech ExcelTown.
Aktuálně: kurzy můžete absolvovat jak online, tak prezenčně.

1 Komentář

 1. Ale no tak.. roh se jmenuje Pole názvů a stačí oblast zadat s jeho pomocí rovnou (D2:D1000), poté zadat vzorec s patřičným adresováním buněk a stisk CTRL+ENTER.

 2. Oba postupy jsou dobré a při práci s velkými tabulkami velmi efektivní a z hlediska počtu kroků téměř stejné. Vždy je třeba vědět adresu té “vzdálené buňky” v rozsáhlé několikatisícřádkové tabulce.

  Do postupu od xlcn jen na doplnění : po zadání adresy do pole názvů je nutno ctrl+enter pak zadat vzorec a znovu ctrl+enter.

 3. Dobrý den,
  dotaz: buňky např. B2, B3, B4 …..atd. až třeba B200. Do nich pořebuji dostat přes vzorec hodnoty např z G2, G4, G6, G8 atd. Takže do buňky B2 zadám vzorec =G2. Do B3 =G4, do B4 =G6 atd. až B200 = Gn . Když ale teď rozkopíruji vzorec v B2 tažením, tak to pochopitelně není v dalších buňkách správně. Je nějaké jednoduché řešení? Kromě napr. vzorce Posun?

 4. Tohle není tak jednoduché, je třeba si pohrát např. s funkcemi POSUN (OFFSET) nebo NEPŘÍMÝ.ODKAZ (INDIRECT).

 5. Díky,
  laik by řekl, že by neměl být takový problém označit např. B2 a B3, excel by poznal, že ve vzorci je to ob např. 2 (obecně x) a v dalších vzorcích by to navyšoval o 2(x). I třeba za stisku nějaká klávesy, čímž by se aktivoval tenhle režim. Škoda.

 6. Dobrý den,

  prosím o radu
  Mám vzorec, například: =’C:\Users\AAA\Desktop\[květen 2017.xlsx]List2′!$B$11
  a chtěla bych nějak jednoduše ho rozšířit aby další byly …. $B$16 a $B$21 prostě o pět vždycky.
  Lze to nějak jednoduše aniž bych to musela dělat ručně nebo makrem?

  Děkuji

 7. Dobrý den,
  poradí mi prosím někdo? Mám velké množství dat, ve sloupci něco vyfiltruji a ke všem vyfiltrovaným chci přidat vzoreček. Jak ho roztáhnu dolů, aby se hodnoty nepropsaly jinam když je to vyfiltrované? dekuji

 8. Dobrý den , Mám excel soubor cca 36k řádků napíši vzoreček a když jej rozkopíruju do řádky 36.000 vzorec funguje pouze do řádku 46 a dále píše #NENÍ_K_DISPOZICI . Pro funkčnost stačí pouze kliknout do pole z kterého se IFS bere a číslo přepsat na to samé číslo .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.

*

smazat formulářOdeslat komentář