Answer Question
0
0

Dobrý večer. Prosím o pomoc s následujícím problémem.
Dělám projekt simulující přijímací zkoušky školy – mám databázi žáků s počtem bodů a pomocí array funkce si vždy vyberu příslušný počet žáků s nejlepším bodovým skóre (podle toho, kolik se škola rozhodne daný rok žáků přijmout). Seznam přijatých žáků si pak vygeneruji v pivot table.
Problém je následující – když změním kritéria (tj. například chci vzít 30 nejlepších žáků místo 20), tak se sice ihned změní ty hodnoty přijat/nepřijat, ale pivot table musím refreshovat ručně, čehož bych se rád zbavil makrem.
Četl jsem hodně návodů a postupoval podle několika tutoriálů, ale zatím nic nefungovalo. Mám dojem, že je to poněkud nešťastným vzájemným umístěním objektů. Kritéria (počet žáků, které škola přijme…) formou data validation listů jsou na jednom listu spolu s pivot table, jenomže zdrojová data jsou na listu jiném. Tj. např. na listu 1 změním počet přijímaných žáků z 20 na 30, čímž se změní kolonky “přijat/nepřijat” na listu 2, který je zpátky zdrojem pro pivot table na listu 1.

Doufám, že jsem to vysvětlil alespoň trochu srozumitelně, a děkuji za jakoukoli pomoc.

Díky

Marked as spam
Avatar uživatele Odeslal Kuba
Otázka položena 28.11.2015 21:20
153 views
0
Private answer

Dobrý den,
nevím jestli rozumím dobře, možná by ale pomohlo do makra noplnit nejen refreshování tabulky, ale i přepočtení všech vzorců (Calculate)…

Marked as spam
Avatar uživatele Odeslal (Otázky: 1, Odpovědi: 340)
Odpověděl 28.11.2015 21:50

Odešlete svou odpověď

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]