Answer Question
0
0

Dobrý den,
Prosím o radu.
Vytvářím objednávkový formulář pro zákazníka.
Mám k dispozici ceníky zboží od 10 různých dodavatelů.
V objednávce zákazníka se, na základě nejnižší ceny položky, zobrazí její cena a jméno konkrétniho dodavatele.
Potřebuji však vytvořit možnost pro objednání pouze od jednoho dodavatele (toho nejčastěji vyhodnoceneho jako nejlevnějšího)
Pro příklad:
Zákazník objedná 10 položek.
Při porovnání vychází nejlevněji dodavatel A, který má nejlevněji 5 polozek. Dodavatel B má nejlevněji 3 položky a dodavatel C má nejlevněji 2 polozky.
V případě, že si zákazník zvolí možnost zásobování pouze jedním dodavatelem, potřebuji v přehledu změnit všechny položky a jejich cenu na dodavatele A.

Marked as spam
Avatar uživatele Odeslal Jakub
Otázka položena 17.10.2018 20:18
76 views
0
Private answer

Na první přečtení mi hlava říká, že je to špatně. Protože nejlevnější neznamená porovnat 10 cen ze všech objednávek zákazníka mezi sebou (vašich 5+3+2), ale každou cenu zvlášť s konkurencí v čase dané konkrétní objednávky. A ty údaje mít nebudete (pochybuji, že budete ukládat historii ceníků v čase, de facto po dnech). Proč? Protože není garantováno, že ta či ona objednávka a cena byla v danou dobu ta nejlevnější (nebo ano?). V reálu se navíc mohlo stát, že nějaký dodavatel měl sice nejlevnější cenu, ale (právě proto) zboří rychle vyprodal a tak musel zákazník nakoupit u někoho jiného.

Marked as spam
Avatar uživatele Odeslal xlnc
Odpověděl 17.10.2018 20:36
0
Private answer

Čili nechte to koňovi (zákazníkovi), ať si vybere sám, jen mu dejte k dispozici tabulku Produkt/Prodejce/Cena a v neposlední řadě Čas dodání/dopravu (což je informace, kterou možná horko těžko budete odněkud dolovat). Stejně se bude rozhodovat podle dalších kritérií, která neovlivníte (mají pěknou slečnu skladnici, dostanou zdarma lízátko, já na bráchu, brácha na mě).

Marked as spam
Avatar uživatele Odeslal xlnc
Odpověděl 17.10.2018 20:41

Odešlete svou odpověď

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]