Answer Question
0
0

Zdravím, trošku si lámu hlavu nad takovou drobností – věřím, že to je opravdu maličkost, ale mě se to prostě nedaří to správně nabouchat do PC.
Mám dva sloupce (A, B) – ve sloupci A má hodnoty rychlostí (celá čísla 10-50 Km/h), ve sloupci B mám napsanou nárazovou rychlost – zde jsou čísla zaokrouhlena na setiny (12,53 Km/h). Ve sloupci A se mi rychlosti můžou opakovat – třeba rychlost 10 Km/h odjedu 3x nebo 5x – to samé platí i o ostatních rychlostech. Potřebuji dostat do prázdné buňky pro danou rychlost (třeba 10km/h) nejvyšší náraz ze sloupce B, pak i nejnižší náraz ze sloupce B a ještě druhý největší náraz ze sloupce B. To samé pak rozvinout pro všechny rychlosti (10-50 Km/h).
Moc předem děkuju za nápady jak na to.
Martin

Marked as spam
Avatar uživatele Odeslal memu
Otázka položena 5.6.2017 13:17
106 views
0
Private answer

Inu, jednoduchá odpověď není. Pokud bychom vzali v potaz pouze minima a maxima, dalo by se to udělat grifem, případně maticovým vzorcem bez ohledu na (ne)existenci funkcí MINIF/MAXIF. Ale podmíněná druhá hodnota v pořadí tohle kazí. Sice máme k dispozici funkci LARGE, jenže v maticích už to začne skřípat, a je otázka, kolik je vůbec dat. Čili uvažoval bych jít cestou maker (i tak trochu podumat, jakou techniku užít, a vsadil bych asi na filtry).

Marked as spam
Avatar uživatele Odeslal Anonymous
Odpověděl 5.6.2017 14:14
0
Private answer

Aaa, makra, priznam se, ze na ty sem nepomyslel. Pak me jeste napadlo, jestli nezkusit priradit k jednotlivym hodnotam ve sloupci A pismena – to uz sem si zkousel a jit by to teoreticky melo…no nic, otviram lahev vina a jdu popremyslet dal a treba na dne bude nejaka vhodna myslenka:-D
jinak moc dekuju za reakci

Marked as spam
Avatar uživatele Odeslal memu
Odpověděl 5.6.2017 17:40
0
Private answer

Nechápu.

Marked as spam
Avatar uživatele Odeslal Anonymous
Odpověděl 5.6.2017 19:41
0
Private answer

Tak jsem si za tabulku udělal ještě sloupec, který pak schovám a tam jsem si k jednotlivým rychlostem přiřadil pomocí funkce SVYHLEDAT písmena. Vyhledání nejvyšší hodnoty mi funguje – ale nefunguje mi nejnižší hodnota….a to pak musím ještě najít druhou nejvyšší hodnotu, a to bude taky docel kumšt to napsat…

Marked as spam
Avatar uživatele Odeslal memu
Odpověděl 6.6.2017 6:26

Odešlete svou odpověď

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]