Answer Question
0
0

Dobrý den, potřeboval bych poradit jak v kontingenční tabulce která je sestavena ze zdrojového listu, docílím vypočtu z daty které v této tabulce nejsou ale znám je a jsem schopen je dopsat ručně. Pro vysvětlení: Mám seznam reklamací které kde v kontingenční tabulce jsem schopen si vyfiltrovat přesně co potřebuji. Výstup je takový že mám cca 10 zdrojů zodpovědných za tyto reklamace a navíc ke každému zdroji mám i konkrétní osobu a počet reklamací za které jsou zodpovědný. Potřebuji ale z těchto počtu i udělat nějaký procentualní výsledek a to vzorcem reklamace / celkový počet zakázek. Počet zakázek ale nemám ve zdrojovém listě, ten si vyhledám sám v programu.
Snad jsem to napsal srozumitelně…

Díky za reakci

Marked as spam
Avatar uživatele Odeslal Anonymous
Otázka položena 12.7.2018 12:03
116 views
0
Private answer

Možná bude mít kolega jiný názor, ale stav, kdy kontingenční tabulka má být zdrojem pro další zpracování, není dobrý nápad. Upravte už zdrojová data dohráním potřebných informaci, případně sloučením dvou různých zdrojů dotazem nebo i jen prostým SVYHLEDAT…

Marked as spam
Avatar uživatele Odeslal xlnc
Odpověděl 13.7.2018 9:51
0
Private answer

Jak píše pan kolega, odkazovat se na kontingenční tabulku je sice možné, ale trochu sebevražedné. Problém je, že kontingenční tabulka se při aktualizacích může zvětšovat a zmenšovat a vzorečky pak ztrácejí smysl.
Takže já bych to nedělal.
Pokud ale nevidíte jinou možnost a pustíte se do toho, tak by vzoreček měl fungovat normálně. Např. odkaz =B3 může klidně směřovat do KT a bude fungovat.

Marked as spam
Avatar uživatele Odeslal (Otázky: 1, Odpovědi: 340)
Odpověděl 16.7.2018 20:37

Odešlete svou odpověď

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]