Answer Question
0
0

Ahojte, chcem si spraviť nejaký kurz, certifikát v Exceli. Rozmýšľal som aj nad online kurzami, ktoré sú cenovo veľmi prijeteľné. Absovoval už niekto https://www.learn2code.sk/kurzy/online-kurz-microsoft-excel-pre-pokrocilych?
ďakujem 🙂

Marked as spam
Avatar uživatele Odeslal Marcel
Otázka položena 30.3.2019 9:22
460 views
0
Private answer

Budou to osobní úvahy, které se nemusí shodovat s ostatními:
a) Certifikát z online kurzu je ten nejhloupější nápad. Jo, dokážu projít kurzem Excelu za třicet minut i s vykonáním testu (Seduo apod.). Řada testů nepředpokládá tvůrčí myšlení, nezohledňuje více cest a vyžaduje jen tu jednu naprogramovanou (dříve to byly tupé flash animace, kde jste musel klepnout ve správný čas na správné místo). A podle zkušenosti z několika webů výsledné testové otázky dávají znát, že zadavatel/lektor nemá o dané problematice ani páru. Za mě stačí jedna otázka, abych věděl na čem jsem: Zeptejte se lektora, k čemu je nástroj Formátovat jako tabulku.
b) Certifikát z prezenčního kurzu je volba lepší, ale... Pokud si věříte, absolvujte kurz třeba tady od ExcelTown, a nakonec volte čistě test/certifikát přímo k tomu určený od důvěryhodného autorizačního centra (za mě třeba Gopas a testy přímo od Microsoftu - Microsoft Excel Specialist, v angličtině, ne kurz, na jehož konci dostanete diplom s obrázkem, nebo dříve mohutně propagované ECDL...). Cenově vás to v akci možná může vyjít na nějaké 2 000 Kč, nevím. Bohužel, co jsem viděl, ani ty testy do Microsoftu nejsou zrovna ideální, pokud to máte v hlavě srovnané. Ale budete mít papír. JInak tip: Na internetu se enchají dohledat výukové materiály, které by vás měli připravit na certifikát Microsoftu (Exam 77-727).
c) Vždycky by mělo jít o to "umím", ne "mám glejt". Znám řadu kolegů, kamarádů, kteří třeba ve své době ani neměli ukončené středoškolské vzdělání, a byli a jsou to "páni programátoři" a odborníci). Osobně mám jistý odpor k certifikátům (a autoritám) dobrým tak akorát na pět minut LinkedIn, kde vás hodnotí kuchaři přestrojení za HR, kteří stejně nakonec budou radši sledovat Facebook. Svět certifikátů je u mě svět idiotů. Jedna věc je být na sebe pyšný a druhá mít lejstro nebo obrázek na webových stránkách a sbírat "tituly" (normální člověk se představuje jménem, ne titulem). Navíc si buďte jistý jedním - vždycky se najde někdo chytřejší než vy - už jenom proto, že se nesoustředí na Excel a své umění předvádí jinde, mlčky. Dost možná to nebude člověk s webem jako Walkenbach a tunou publikací (a Walkenbach je dneska už především businessman, co vystudoval kromě jiného i psychologii).
d) Už jen to, že řešíte cenu, nevypadá dobře. Jde vám o efekt, nebo jste student který šetří (a v tom případě nic ve zlém)?

Marked as spam
Avatar uživatele Odeslal xlnc
Odpověděl 31.3.2019 14:57
0
Private answer

Můžete upřesnit, k jakému účelu ten certifikát potřebujete?

Marked as spam
Avatar uživatele Odeslal (Otázky: 1, Odpovědi: 340)
Odpověděl 1.4.2019 6:25

Odešlete svou odpověď

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]