Answer Question
0
0

Dobrý den,
chtěla bych, prosím, pomoci s něčím, co už řeším asi měsíc a nevím, jak na to. Tady u vás je spousta skvělých rad a nápadů, ale nic podobného jsem tu nenašla.
Mám 5 skladů(na každém listě jiný) s různými položkami, ale i stejnými (cca od 5tis-25 tis). A ty stejné jsou ale různě pojmenované – např. mýdlo modré a modré mýdlo, jar citron 5l a 5l jar citron, boty pánské zimní a zimní pánské boty a zimní boty pánské. Potřebovala bych tyto položky sjednotit – tzn., aby je našel ve všech listech a nahradil stejným výrazem, např. aby vše bylo nahrazeno jako: mýdlo modré, jar citron 5l, boty pánské zimní,…
Zkoušela jsem to přes fce – svyhledat – to sice našlo, ale výsledek byl číslo, kde se daný výraz vyskytuje, ale jen jeden – více mi přes různá vnořování fcí nešlo – tak to asi ne. Dále jsem zkoušela fce – najít a nahradit , když, a, ale nejde mi to skloubit.
Neumím si hlavně poradit a nikde to nemůžu najít – aby z jedné buňky, kde je delší text, našel všechny výrazy, které potřebuji (v buňce na různých místech) a ten nahradil tím, čím chci já. Plus potřebuji k těmto nalezeným a nahrazeným výrazům přiřadit stejné skladové číslo. Dá se to napsat vše do 1 buňky?
Dále nevím – když tam bude v textu chybět diakritické znaménko, např. citron a citrón – budu muset do vzorce vyhledávání napsat asi obě možnosti, že?
Děkuji moc za odpověď, Silvie

Marked as spam
Avatar uživatele Odeslal Silvie
Otázka položena 26.4.2015 21:49
339 views
0
Private answer

Mslím, že tohle nemá úplně jednoduché řešení, mohou Vám ale pomoci dva postupy.
http://www.vyuka-excelu.cz/navody/postupy-a-spinave-triky/priblizne-prirazovani-textu-fuzzy-lookup/
a tento:
https://exceltown.com/navody/funkce/svyhledat-vlookup-funkce-pro-propojovani-vice-tabulek/prirazovani-hodnot-na-zaklade-casti-textu/
Tady je možné místo kombinace INDEX a POZVYHLEDAT použít i SVYHLEDAT, důležitý je princip s “obalením” hledaného textu funkcí CONCATENATE.
Hezký den,
J.

Marked as spam
Avatar uživatele Odeslal (Otázky: 1, Odpovědi: 340)
Odpověděl 27.4.2015 5:48

Odešlete svou odpověď

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]