Answer Question
0
0

Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu k řešenému problému, který se snažím vyřešit. Mám skupiny A, B, C, D atd, z nichž každá má 1-x podskupin a ke každé z podskupině náleží text. To znamená, že bych chtěl mít ve formuláři pole se seznamem, ve kterém bych vybral skupinu A-D…, vedle další pole se seznamem, které by mi v závislosti na volby A-D u prvního tlačítka, nabídlo nadefinovaný počet podskupin 1-x a výběrem čísla se v určité buňce vyplní nadefinovaný text. Tedy např text odpovídající kombinaci A1 nebo třeba text odpovídající kombinaci C4 apod.. Vložení tlačítka se seznamem samozřejmě není problém, ale jak tlačítka propojit, aby se seznam podskupin měnil podle vybrané skupiny a jak nastavit, aby po výběru písmene a čísla se v určité buňce zobrazil opovídající text. Snad jsem to popsal srozumitelně.

Marked as spam
Avatar uživatele Odeslal mik67
Otázka položena 10.3.2018 10:43
100 views
0
Private answer

Pokud to chcete řešit přes ověření dat, pak by mohlo pomoci toto:
https://exceltown.com/navody/postupy-a-spinave-triky/overeni-dat-vyklapeci-seznamy/kaskadove-rozbalovaci-menu-se-vzajemnou-zavislost-vyklapecich-menu/
Pokud přes formuláře, activex atd. pak asi makrem…

Marked as spam
Avatar uživatele Odeslal (Otázky: 1, Odpovědi: 340)
Odpověděl 12.3.2018 16:41
0
Private answer

Moc děkuji, vaše stránky jsou skvělé, našel jsem tam vše, co jsem potřeboval a hlavně jsem díky nim spoustu věcí pochopil.

Marked as spam
Avatar uživatele Odeslal Mik67
Odpověděl 23.3.2018 20:14

Odešlete svou odpověď

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]