Answer Question
0
0

Dobrý den, chtěla bych se zeptat co delat když v programu excel vložim obrázky i text do souboru a potom se chci podívat na náhled na tisk, proč se náhled rozhodí (zvětší se obrázky) jak tuto chybu odstraním prosím ?

Marked as spam
Avatar uživatele Odeslal Gabriela
Otázka položena 26.7.2017 7:07
123 views
0
Private answer

Zdravím, také jsem na tento problém narazil v novém excelu 2019 (předtím jsem používal verzi 2007). Konkrétně jsem přišel na to, že vložené grafické objekty do listu, tedy nejen obrázky ale i grafy, nerespektují měřítko stránky pro tisk (a náhled) tzn. tato vrstva zůstává na 100 % a proto je-li měřítko stránky např. 70 %, tak se doslova mohou dostat i mimo výtisk (excelu 2007 to fungovalo korektně). Co s tím, zatím nevím, ale třeba můj podrobnější popis, přivede někoho na nápad, co s tím dělat. (Řešení - vytvořit obrázkové objekty ve velikosti a umístění 70%, aby to při tisku (náhledu) bylo ok, mi nepřipadá korektní.)

Marked as spam
Avatar uživatele Odeslal JosefM
Odpověděl 29.2.2020 13:17
0
Private answer

Excel obsahuje takové bugy a absurdity, jako skutečnost, že měřítko rozhodí i změna typu a velikosti výchozího písma, čímž se rozjede i hlavička řádků a sloupců a následně měřítko grafických elementů. Jediným písmen, které to neudělá, byl tuším - hádám od boku - Arial.

Marked as spam
Avatar uživatele Odeslal xlnc
Odpověděl 5.3.2020 19:43

Odešlete svou odpověď

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]