Answer Question
0
0

Zdravím,
Momenátlně si lámu hlavu s nastavením podmíněného formátování v Excelu.
Mám vytořenou tabulku týkající se mzdy a odvodů, kde z hrubé mzdy počítám sazby sociálního a zdravotního pojištění, základ daně a čistou mzdu.
Díky tomu, že mám pro čistou mzdu zadaný vzorec (Hrubá mzda) – (Základ daně) + (Sleva na poplatníka) – (Sociální a zdravotní pojištění) ve sloupci s čistou mzdou se v každém měsící propisuje částká 2070Kč díky slěvě na poplatníka.
Podařilo se mi nastavit aby se tato částka nezobrazovala v buňce čistá mzda, když daný řádek (měsíc) není vyplněn.
Problém je ale s konečným součtem za celý rok, když není vyplněn ani jeden řádek (měsíc) tak buňka celkového součtu zůstane prázdná (nastaveno podmíněným formátováním tak aby se nezobrazovala hodnota, která odpovídá 12ti násobku částky 2070), když ale vyplním některý z řádků tak do celkového součtu se započte i součet “nevyplňěných buněk” + čistá mzda z již vyplněného řádku.
Pro příklad:
Když je vyplněn první měsíc a čistá mzda za daný měsíc je 20 000Kč v celkovém součtu se nezobrazí 20 000Kč ale 20 000 + 11*2070
Potřebuji tedy aby se nevyplněné řádky (buňky s hodnotou 2070, skryté podmíněným formátováním) nezapočítávali do celkového součtu.
Je nějaká možnost jak toto nastavit?
Předem děkuji za rady, Zdeněk

Marked as spam
Avatar uživatele Odeslal Zdeněk
Otázka položena 9.7.2020 1:08
49 views
0
Private answer

Dobrý den,
nevím jestli přesně rozumím, ale obecně - žádný vzorec nebude umět vysčítat hodnoty, které jsou nebo nejsou skryté pomocí PF - protože vzorečky neumí zjistit, jestli je nějaké formátování v buňce použité nebo není.

Marked as spam
Avatar uživatele Odeslal (Otázky: 1, Odpovědi: 340)
Odpověděl 10.7.2020 16:15

Odešlete svou odpověď

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]