Answer Question
0
0

Dobrý den,
byla jsem na vašem kurzu Excel pro pokročilé a PowerBI pro začátečníky. Pamatuji se na výklad o zástupných znacích, bohužel nedokážu to zřejmě správně použít v praxi. V Power Query chci nahradit hodnoty Spotřebák1 a Spotřebák2 hodnotou Spotřební materiál. Zadala jsem tedy Nahradit hodnotu Spotř* nebo Spotř”*”, nic však nefunguje.
Děkuji předem za radu. Magda Vaňková

Marked as spam
Avatar uživatele Odeslal Magdaléna
Otázka položena 18.9.2019 10:14
493 views
0
Private answer

Také by mě zajímalo, pokud a kde lze v Power Query využít zástupné znaky * a ? (wildcards), případně jejich databázové ekvivalenty % a _. Text.Contains předpokládám není řešení.

Marked as spam
Avatar uživatele Odeslal xlnc
Odpověděl 19.9.2019 6:52
0
Private answer

V Power Query bych to neřešil přes zástupné znaky. Vytvořil bych si Podmíněný sloupec (Přidání sloupce...), kde bych naklikal, že když začíná na "Spotřebák", tak je to "Spotřebák". Jinak se použije původní hodnota. Pak bych mohl původní sloupec i smazat.
https://exceltown.com/wp-content/uploads/2019/09/spotrebak.xlsx

Marked as spam
Avatar uživatele Odeslal (Otázky: 1, Odpovědi: 340)
Odpověděl 23.9.2019 11:39
0
Private answer

Podmíněný sloupec je na úrovni prostého filtru na listu, dokonce je hloupější právě proto, že nepodporuje zástupné znaky, ale pouze slovní hodnocení "má na začátku, obsahuje, ...". Je to tak? Pokud ano, tak je to možná řešení pro konkrétní dotaz, ale "power" to tedy není.

Marked as spam
Avatar uživatele Odeslal xlnc
Odpověděl 25.9.2019 7:35

Odešlete svou odpověď

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]