Answer Question
0
0

Dobrý den, prosím o radu ohledně sloučených buněk. Tvořím ceník, kde ve sloupci A je uvedeno jméno základního modelu a v dalších sloupcích specifikace 2 – 5 “podmodelů”. Buňka ve sloupci A je vždy sloučená z několika řádků, odpovídajících podmodelům. Ceník je dlouhý, takže některé modely přecházejí na další stránku, ale nevím, jak nastavit, aby byl celý model na začátku nové stránky. Nyní se mi stává, že je model rozdělený na konec jedné a začátek druhé stránky. Poraďte prosím, jak nastavit, aby vždy sloučená buňka z několika řádků, pokud se nevejde na konec stránky, celá přešla na stránku novou. Děkuji

Marked as spam
Avatar uživatele Odeslal Karolína
Otázka položena 21.10.2016 10:28
164 views
0
Private answer

Dobrý den, nevím jestli tohle jde nějak nastavit. V každém případě ale nedoporučuji buňky takto slučovat – z důvodu jakéhokoliv dalšího zpracování dat je to problém.

Marked as spam
Avatar uživatele Odeslal (Otázky: 1, Odpovědi: 340)
Odpověděl 21.10.2016 11:22
0
Private answer

Nejde tak o zpracování, jde o grafickou variantu výstupu, data jsou zpracovávány na jiném listu, odkud se do listu, kde jsou sloučené buňky, jen tahají data. Je to škoda, že to asi nejde, moc by se mi taková nějaká funkce líbila a celkem se divím, že ji tam programátoři nedali.

Marked as spam
Avatar uživatele Odeslal Anonymous
Odpověděl 21.10.2016 11:33

Odešlete svou odpověď

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]