Answer Question
0
0

Dobrý den,
jde současně s otevřením sešitu zvolit nebo dokonce založit novou kartu v pásu karet? Někde jsem četl, že prostřednictvím XML, ale tomu nerozumím.
Díky Dalibor.

Marked as spam
Avatar uživatele Odeslal Anonymous
Otázka položena 10.1.2019 12:24
69 views
0
Private answer

Pás karet (upravený stávající nebo postavený od nuly) je zkrátka součástí sešitu, K jeho vytvoření potřebujete buď Visual Studio a Ribbon Designer, nebo rozbalíte XLSM, a budete potřebovat znalosti jeho tvorbě (pojmy jako Custom UI, Ribbon X, XML). Na XML si vystačíte sice s Poznámkovým blokem, ale lepší je nějaký specializovaný editor a nejlépe nástroj určený přímo pro tvorbu ribbonu (zdarma není podle mého názoru nic spolehlivého - jeden padá, druhý neumí české znaky, ... A až budete mít dodělaný vizuál, budete muset doprogramovat obsluhu ovládacích prvků (CallBacks). A nepočítejte s tím, že to bude procházka růžovým sadem. Odvolávat se na jednotlivé karty (Taby) umí - pokud vím - až Excel 2010 a novější.

Zkrátka, pokud vám to nestojí za trápení, poohlédněte se po tématu CommandBars. Ty můžete vytvářet dynamicky při otvírání/zavírání sešitu bez dalších obstrukcí pod VBA (dokážete udělat jednodušší menu a tlačítka, nic víc, vše se objeví na kartě Doplňky).

Marked as spam
Avatar uživatele Odeslal xlnc
Odpověděl 12.1.2019 12:51
0
Private answer

Díky. Pozvyhledám.
Dalibor.

Marked as spam
Avatar uživatele Odeslal Anonymous
Odpověděl 24.1.2019 16:40

Odešlete svou odpověď

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]