Answer Question
0
0

Ahojte chcem sa opýtať, s VBA mám nulové skúsenosti. Vie mi niekto poradiť s nasledovnými vecami:
1.ako napísať vo vba kode tento vzorec:
=IFERROR((INDEX([FIRMY.xlsx]Hárok1!B:B;MATCH(‘O:\Nastenka_firma\DPD\DPD import\[Pohyby.xlsx]Hárok1’!$E16;[FIRMY.xlsx]Hárok1!$G:$G;0)));”POZOR CHYBA!”)
2.Ako spraviť to aby mi to tahalo vzorce z inej tabulky len potial pokial je tabulka vyplnena a v aktuálnej tabulke taktiež vypísať iba pokial ma ta druha riadky
3. Mám stlpec “dobierka” a stlpec “číslo faktúry”, v stlpci dobierka mám pomocou if (ktorá určuje či je dobierka alebo nie na základe inej tabulky) potrebujem vo vba , spravit aby mi to vypisalo msgbox s nazvom faktury, tam kde je v stlpci dobierka a nasledne input box kde by clovek zadal sumu
3. len pre info, naozaj som amater, da sa spraviť to že by mi excel tahal automaticky udaje z nejakeho programu bez toho aby som to musela manualne zadat? napr databazu firiem, tým že dam odkaz na program + zalozky ktore treba otvorit a dat do pdf?
Ďakujem

Marked as spam
Avatar uživatele Odeslal bublinka711
Otázka položena 1.2.2021 17:46
55 views
0
Private answer

skuste dat nejaky priklad, zosit z vasimi datami.
Pokial mate data v nejakom programe, z ktoreho sa da exportovat data, tak je moznost pouzit Power Pivot, ktory vam tie data naserviruje a zapracuje ako budete potrebovat. Da sa pozriet na roznych videach nejaky postup, ale musi vas to hlavne bavit.

Marked as spam
Avatar uživatele Odeslal AndrejB
Odpověděl 2.2.2021 9:08

Odešlete svou odpověď

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]