Answer Question
0
0

Dobrý den,
hledám řešení pomocí VBA. V něm mám totiž napsán program importující a dále automaticky upravující data importovaná t TXT. Na razil jsem ale na problém, že mnou použitý oddělovač kolmítko “|” se vyskytuje v asi jednom z tisíce záznamů. Tak jsem pomocí standardního

Selection.Cells.Replace What:=”|”, Replacement:=” ”

kolmítko odstranil (protože zde bylo jako součást textu, nikoliv jako databázový oddělovač), abych jej následně jako databázový oddělovač použil. Napoprvé to funguje skvěle, jenomže když provedu import znovu, Excel si už pamatuje, že bylo kolmítko použito jako oddělovač, a ačkoliv v okamžik importu není definován jako oddělovač (tím je v okamžiku importu tabulátor) opět jej použije a destruuje import.

Rada “tak změň oddělovač” by nefungovala, pokud mi nenabídnete zároveň něco opravdu exotického, jenom by vedla k zvětšení výskytu anomálií importu (v textech se běžně vyskytují třeba paragrafy či zavináče).
Existuje jediná pomoc, která je dost “neelegantní” – restart Excelu, který tak zapomene na kolmítko a zase projednou (a jenom jednou) dělá to, co mu VBA poručí.

Marked as spam
Avatar uživatele Odeslal Já, Claudius
Otázka položena 20.1.2021 17:19
37 views

Odešlete svou odpověď

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]