Answer Question
0
0

Dobrý den, prosím o pomoc při vyřešení “jak zobrazit ve sloupci ( a sloupcích ) jen určité hodnoty čísel (dle formátování), kde mám černé, modré, zelené a červené čísla v tomto formátu: <50, černé; 100 a 120 fialová a >140 červené číslo. Tedy – zobrazení jen např. zelených čísel. Důležité je provést výběr zobrazení na jedno, dvě kliknutí, nejlépe přes zatržítka, přepínače či tlačítka umístěné přímo v listě. Podrobný popis v excelu, který si prosím stáhněte na adrese: https://ulozto.cz/file/mPozQZknaIq4/formatovani-xlsm#!ZGOyLmR2ZzZ1LGp2AQp2ATR4ZzDlBQEkFJSAqQMnBTcWrJWwAN==. Děkuji.

Marked as spam
Avatar uživatele Odeslal Luboš
Otázka položena 16.9.2021 13:43
200 views
0
Private answer

Dobrý den,
pokud se jedná o filtrování podle jednoho sloupce, tak to jde normálním filtrem (podle barvy písma). Pokud chcete ale vybírat čísla z více sloupců a řadit je pod sebe, bude to dost dlouhé a složité. Ještě doplním - v Excelu nelze běžnou funkcí "přečíst" barvu buňky, pokud to budete chtít dělat, potřebujete VBA.

Marked as spam
Avatar uživatele Odeslal (Otázky: 1, Odpovědi: 340)
Odpověděl 24.9.2021 19:22
0
Private answer

Dobrý den pane Jiří, velmi děkuji za reakci. Mám tabulky s různými čísly. Ty jsou podmíněně formátovány, dle hodnoty mají různou barvu. Ideální stav je přepínačem spustit filtr přes VBA, aby se zobrazili jen zelené čísla a všechny ostatní se zneviditelní. Tabulka bude téměř prázdná jen se zelenými čísly. To pro výbornou přehlednost. Pakliže by jste mohl tomu věnovat 15 minutek a napsat mi kódové povely do VBA, byl bych nesmírně potěšen. Odkaz na excel výše. Opravdu tuto funkci dost potřebuji. Děkuji.

Marked as spam
Avatar uživatele Odeslal Anonymous
Odpověděl 19.10.2021 8:00

Odešlete svou odpověď

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]