Jednodenní seznámení s R-kem

R-ko je zdarma dostupným nástrojem pro analýzu dat - v současnosti asi nejsilnějším a nejpoužívanějším. Na tomto kurzu se naučíte ho použít v běžné firemní praxi.

Pro koho je kurz určen

Pro každého, koho zajímá trochu pokročilejší vyhodnocování dat - v oblasti marketingu, financí, účetnictví, webové analytiky atd.

Pro koho není kurz určen

Pro absolvování kurzu je vhodné mít alespoň základní znalosti práce s Excelem nebo jiným nástrojem pro zpracování dat. Pokud je zatím nemáte, doporučujeme spíše začít kurzy Excelu a pak se pustit do R-ka.

Termíny kurzu

Na kurz se můžete přihlásit v uvedených termínech. Tyto kurzy také nabízíme pro školení přímo ve firmách – pokud byste tedy chtěli proškolit zaměstnance Vaší firmy přímo u Vás, kontaktujte nás. V takových případech mohou být kurzy dle domluvy jakkoliv upravené.

Listopad

22.11. 2017
Jednodenní seznámení s R-kem
6 hodin
3 000 Kč
Praha

Téma kurzu

Úvod do jazyka R - základní informace a souvislosti

Co je třeba nainstalovat, jak fungují balíčky a jak s R-kem celkově začít.

  

Analýza dat - hledání souvislostí

Jak vám R může pomoci vyznat se ve vašich datech a objevit v nich zajímavé vztahy? Průměr, rozptyl, korelace, základy regrese – co znamenají a jak je využít ve firemní praxi? To vše vás naučíme. A vůbec nemusíte mít rádi statistiku...

  

Základy programování – funkce, for cykly, podmínky

Někdy existující funkce a příkazy prostě nestačí. Jak si vytvořit takovou funkci nebo příkaz, který bude dělat přesně to, co potřebujete?

  

Vizualizace dat

Jeden graf vydá za tisíc slov. Jak v R vytvářet reprezentativní grafy, které přesně popíší data a vypíchnou nejdůležitější informace v datech ukryté?

  

Kombinace jazyka R s Excelem a Power BI

R je nejlepší na statistiku. Power BI je nejlepší na načítání dat z různých zdrojů a jejich propojování a čištění. Excel je nejlepší tabulkový procesor. Tak proč je vzájemně nepropojit a nevzít si to nejlepší z každého z nich?