S tímto tématem se setkáte na našich kurzech ExcelTown.
Aktuálně: kurzy můžete absolvovat jak online, tak prezenčně.

S tímto tématem se setkáte na našich kurzech ExcelTown.
Aktuálně: kurzy můžete absolvovat jak online, tak prezenčně.

1 Komentář

 1. Dobrý den,
  nejspíš jsem slepý, ale nemůžu najít jak v makrech pracovat pouze s bunkami které si sám předtím označím. Potřeboval bych udělat makro, které zařídí, že když si označím libovolný počet bunek na libovolném místě, tak je na mnou určeném místě zkopíruje transponovaně na nějakou klávesovou zkratku.

  Děkuji

 2. Když chcete zkopírovat výběr, mělo by stačit:
  Selection.Copy

 3. To ano, na to jsem také přišel, ale můj problém je že bych potřeboval pracovat s předem označenými bunkami a přemístit je na né vždy stejně místo. A když dám selection.copy tak to bere jen vždy jedno označené místo a já jakoby potřebuju 2. Potřebuji označit bunky které přesunout jinam transponovaně…

 4. Už jsem na to přišel…moje chyba. Omlouvám se za zdržování a moc děkuji

 5. Dobrý den,
  prosím o radu v této věci. Pomocí nástroje Ověření dat se dá rozsah buněk v nabídce definovat uvedením funkce NEPŘÍMÝ.ODKAZ(K1) do pole zdroj. V K1 mám např. K3:K154 a tato informace je dynamicky generována podle skutečně vyplněných buněk nabídky ve sloupci K. Toto však nefunguje, když nabídku chci provádět místo efektu nástroje Ověření dat použitím nástroje Pole se seznamem (ovládací prvek formuláře). Tam ve formátu ovládacího prvku nelze do pole Vstupní oblast vložit funkce NEPŘÍMÝ.ODKAZ. Nedalo by se to obejít ve VB for application? Něco jsem v něm už napsal, ale nevím do jaké “proměnné” nebo kam – do čeho bych měl dynamicky ošetřený rozsah buněk (např. výše zmíněné K3:K154) zapsat. Moc předem děkuji za případnou pomoc.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.

*

smazat formulářOdeslat komentář