S tímto tématem se setkáte na našich kurzech ExcelTown.
Aktuálně: kurzy můžete absolvovat jak online, tak prezenčně.

V podmíněném formátování existuje jeden specifický nástroj – formátování podle setů ikon. Chceme-li přidat sety ikon, začneme nejprve tím, že klasicky označíme data a přidáme příslušné pravidlo s ikonkami, které se nám líbí. (Pozor, na printscreenu se zdá, že sloupce B není označený, ale ve skutečnosti je. Verze 2013 při výběru podmíněného formátování “zašednutí” vybrané oblasti odstraní, aby uživatel viděl přesný výsledek.)

podmíněné formátování sady ikon spravovat pravidla

To ale nestačí. Na rozdíl od jiných pravidel v podmíněném formátování teď ale musíme obvykle zasáhnout a nastavit ikony přesně na hodnoty tak, jak potřebujeme. Jdeme tedy do nastavení pravidel 

podmíněné formátování sady ikon spravovat pravidla

a úpravy pravidel.

podmíněné formátování sady ikon úprava pravidla

V tomto dialogu je všechno vcelku jasné, zajímavý je ale typ sledovaných “hranic”.

podmíněné formátování sady ikon nastavení konkrétního pravidla

 • Číslo
  Na tom není co vysvětlovat. Pokud je u zelené ikonky napsáno, že musí být hodnota větší než číslo 60, bude prostě zeleně všechno větší než 60.
 • Procento
  Je odvozené od rozdílu mezi nejvyšší a nejnižší hodnotou. Pokud je např. procento 67 pro zelenou ikonku, bude zeleně vše, co dosahuje alespoň 67% nejvyšší hodnoty v oblasti (bude-li nejnižší hodnota nula).
 • Vzorec
  Pomocí vzorce mohu uložit hranice pro intervaly v buňkách. Funguje to stejně jako první možnost (číslo), ale s externě uloženou hodnotou.
 • Percentil
  V tomto případě je hranice vyjádřená procentním počtem hodnot. Jinými slovy pokud je u zelené ikonky percentil 20, bude zeleně obarveno nejvyšších 20% hodnot.

S tímto tématem se setkáte na našich kurzech ExcelTown.
Aktuálně: kurzy můžete absolvovat jak online, tak prezenčně.

2 Komentářů

 1. Ikony podle procent: nejsou z nejvyšší hodnoty, ale z rozsahu mezi nejnižší a nejvyšší hodnotou, tj. hodnoty 0..100 budou mít stejné rozložení ikon jako např. hodnoty 200..300.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.

*

smazat formulářOdeslat komentář