S tímto tématem se setkáte na našich kurzech ExcelTown.
Aktuálně: kurzy můžete absolvovat jak online, tak prezenčně.

S tímto tématem se setkáte na našich kurzech ExcelTown.
Aktuálně: kurzy můžete absolvovat jak online, tak prezenčně.

1 Komentář

 1. Dobrý den,

  potřebuji pomoc. Mám nastavené podmíněné formátování na základě jiné buňky.
  Pokud buňka obsahuje “ANO”, automaticky se mi vybrané buňky zazelení. Nicméně, toto musím udělat pro cca 1000buněk a formátování po jedné by trvalo nesmírně mnoho času.
  Zkoušel jsem Váš návod na proformátování více buněk najednou, nicméně všechny buňky potom byly závislé jen na tom jednom “ANO” v jedné buňce – což je špatně.
  Potřebuji, aby každá buňka byla závislá na svém jediném “ANO” – Dokážete mi, prosím, pomoc?

  Mnohokrát děkuji.

  Michal Vojta

 2. Dobrý den pane Berane,
  děkuji, nicméně toto pravidlo nefunguje. Takto lze formátovat x řádků, ale jen na základě jedné buňky.
  Já potřebuji, abych mohl formátovat x řádků najednou, ale aby každý řádek byl závislý na své buňce.
  Děkuji.

 3. Tak si ještě zkuste pohrát s těmi absolutními odkazy. Možná by měl být dolarový symbol pouze u sloupce (písmeno) a ne u řádku (číslo).

 4. Dobrý den, mám dotaz ohledně Větší než a Menší než. Jakmile vyberu sloupec a použiju jednu z těchto možností, tak mi Excel sám nabídne nějaké číslo. Jak k tomu číslu Excel došel? Co je to za číslo? Děkuji.

 5. Dobrý den, jak nastavit číslování od čísla 0, případně -1 děkuji!

 6. Dobry den, používam podmínene formatovani, jak bych mohl zjistit, ze ho někdo třeba kopirovanim zrusil? Je na to nejaka funkce v Excelu nebo VBA? Diky KArel

 7. Dobrý den,
  existuje možnost, jak podmíněně formátovat buňky s daty narození, prosím? Hledám způsob, jak označovat buňky, u nichž z datumu narození vyplývá, že je osoba mladší 18 let.
  Děkuji, Zuzana

 8. Zdravím,
  potřeboval bych najít dvě nejmenší čísla z osmi (ty mám vypsané v buňkách E5;I5;M5;Q5;U5;Y5;AC5;AG5) a u těch dvou nejmenší čísel změnit barvu.
  Chtěl bych to udělat tak, že si v každé buňce E5;I5;M5;Q5;U5;Y5;AC5;AG5 zadám podmíněné formátování tam zadám že hodnota buňky je menší než 6 největší číslo – pokud ano tak se změní písmo.
  Když si ovšem do buňky např A1 zadám vzorec =(LARGE((E5;I5;M5;Q5;U5;Y5;AC5;AG5);6)) tak mě to poté co do vzorce u podmíněného formátovaní zadám, že buňka má byt menší než buňka A1 funguje, ovšem když tam napíšu přímo daný vzorec, tak mě to píše: “U kriterií pro Podmíněné formátování nelze použít sjednocovací dotazy, průniky nebo maticové konstanty.”

 9. Dobrý den, mám docela složitý úkol na podmíněné formátování a nevím si s ním rady. Jsou dva sloupečky – “A” a “B”. Ve sloupci “A” jsou údaje “ano” a “ne”. Ve sloupci “B” jsou uvedena data revizí. POKUD je ve sloupci “A” údaj “ano” potom se uvedená data ve sloupci “B” mají formátovat podle daného datumu – na zelenou, oranžovou a červenou, podle toho jestli je to předešlý měsíc, následující měsíc a nebo aktuální měsíc. POKUD je ve sloupci “A” údaj “ne” potom se sloupec “B” formátovat nebude. Co s tím?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.

*

smazat formulářOdeslat komentář