K čemu slouží Parse JSON

Proč je opravdu důležité umět tuto akci používat?

Umí totiž “rozdělit” objekt, který je v Power Automate často definovaný právě JSONem, do konkrétních částí(sloupců), na které se pak mohou navazující akce odkazovat.

To potřebujete skoro v každém workflow – protože se strukturou zapsanou v JSONu se pracuje velmi často, i když to není na první pohled vidět.

Příklad:

Vaše data vypadají takto. Mohou být přímo zapsaná, přijít z API nebo se objevit ve kterémkoliv předchozím kroku.

Pokud jsou ale takto, tak další kroky si umí sáhnout pouze na celý objekt najednou, a to nám většinou nestačí – protože se potřebujeme dotazovat na konkrétní hodnoty ze sloupců.

Pokud ale vložíme akci “Parse JSON”:

můžeme v dalších krocích používat hodnoty ze všech sloupců, které JSON obsahuje (a protože se počítá s více řádky, obvykle se tyto kroky zabalí do “Apply to each” cyklu).

Pokud bychom chtěli sahat přímo na původní proměnnou, můžeme ji dostat jen jako celek:

Jak vložit Parse JSON krok

Není samozřejmě problém krok vložit, ale je třeba do něj zapsat schéma. Naštěstí se schéma nemusí psát, stačí ho vložit z příkladu, a ten příklad vám dá Power Automate samo.

Stačí nejprve otestovat, resp. spustit Power Automate ještě bez Parsovacího kroku a rozkliknout si akci, která parsovaný krok vytváří. Ve výsledku testování se ukáže výstup akce:

Ten stačí nakopírovat a vložit do parsování:

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.

*

smazat formulářOdeslat komentář