Tento článek je o tom, jak spojit velké množství tabulek, které jsou v jednom adresáři a mají stejné sloupce - například prodejní data za několik měsíců.

Využíváme v něm nástroj, který se ve verzi Excelu 2016 jmenuje "Načíst a transformovat" a je součástí každého Excelu, u verze 2010 a 2013 funguje jako zdarma stáhnutelný doplněk Power Query. U verze Excelu 2007 a starší tento nástroj nefunguje a tento návod tedy nelze použít.

Postup je jednoduchý.

Jdeme na Data / Načíst data / Ze souboru / Ze složky:

Jdeme na složku, jejíž soubory se mají sloučit do jedné tabulky.

V dalším kroku nepotvrdíme - tím bychom načetli jen samotný seznam souborů ze složky. Dáme tedy Kombinovat (resp. třeba Kombinovat a načíst)

V dalším kroku vybereme, za jakého listu se má vše načítat (je dobré, aby se listy jmenovaly stejně ve všech souborech).

A hotovo, v souboru jsou načtená data ze všech souborů - a v prvním sloupci se pozná, odkud se který řádek vzal. Dotaz je samozřejmě možné standardně upravovat pomocí Power Query.

Pokud byste chtěli tento návod vytvořit s relativní cestou ke složce (tedy tak, aby fungovala i při překopírování jinam), jděte na tento návod.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.

*

smazat formulářOdeslat komentář