S tímto tématem se setkáte na našich kurzech ExcelTown.
Kurzy se standardně konají, se zajištěním potřebných hygienických opatření.

Dávám ke stažení tabulku, kde je možné celkem jednoduše zjistit ze zákaznických dat, které produkty kupují zákazníci společně. 

To bývá dobré vědět - protože díky tomu víte, že zákazník, který si koupí A, si k němu často kupuje B, a je tedy dobré mu ho rovnou nabídnout.

Model využívá v Excelu Power Query a datový model Power Pivotu, bude tedy fungovat jen ve verzích Excelech, které tyto doplňky mají - to už by dnes snad ale neměl být problém.

Model je možné používat i bez pochopení toho, jak funguje - prostě nahradíte data v tabulce (ale ponecháte názvy sloupců) a zrefreshujete. Pokud by vás fungování zajímalo, neměl by být problém podívat se do dotazů a do datového modelu a cokoliv vyzkoumat. V query se také může definovat, kolika nejprodávanějších produktů se analýza týká - většinou nedává smysl analyzovat produkty, které se prodaly jen jednou...

Nevýhodou modelu je to, že výpočty dělá tak trochu hrubou silou - takže pokud máte hodně dat nebo pomalý počítač, počkáte si. Pokud by někoho napadlo, jak to zrychlit, budu rád když pošlete upravenou verzi.

Soubor ke stažení:

S tímto tématem se setkáte na našich kurzech ExcelTown.
Kurzy se standardně konají, se zajištěním potřebných hygienických opatření.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.

*

smazat formulářOdeslat komentář