Market Basket Analysis – analýza nákupního košíku na zakázku

Nabízíme zpracování nákupního chování zákazníků. Výstupem je informace o tom, co si k určitému produktu zákazníci obvykle kupují.

Vtip je samozřejmě hlavně v tom, že pak víte, co zákazníkovi nabídnout, aby byla pravděpodobnost nákupu co nejvyšší.

Jak to funguje?

Pošlete nám data a my vám vrátíme výsledky. Z nich ke každému produktu zjistíte, jaké další produkty se s ním nejčastěji kupují. Pokud si tedy někdo produkt objedná, víte, co mu nabídnout – aby si to s velkou pravděpodobností koupil.

Co potřebujeme od vás?

Dodáte nám data, která obsahují hlavně dva sloupečky – ID objednávky a ID zboží. Můžete nám je dodat jako xlsx, csv, mdb… je to celkem jedno. Bude-li třeba, pročistíme si je. Mělo by to vypadat přibližně takto, přičemž tabulka může mít i miliony řádků:

Co dostanete?

Náš výstup pak bude vypadat nějak takto:

Jak to děláme? 

Používáme balíčky v jazyce R a vlastní datové transformace v tomto jazyce. K čištění a úpravě dat pak používáme Excel a Power Query.

Kolik to stojí?

Zpracování jednoho balíku cca 6 000 – 8 000 Kč. Cena se může lišit, pokud je třeba data více upravovat. Přesnou cenu dáme ke schválení.

Pokud byste chtěli data vyhodnocovat častěji, můžeme Vám proces připravit a naučit Vás s ním pracovat – abyste pak mohli dělat všechno sami.

Jak dlouho trvá dodání?

Většinou je možné mít výsledek cca do tří dní.

Jak řešíme důvěrnost dat?

Pokud nám pošlete data, staráme se, aby se nim nic zlého nestalo. Pro tuto analýzu však ani nepotřebujeme opravdu citlivá data – místo názvů zboží stačí vaše identifikátory, které nelze snadno zneužít, a i ty je možné zcela anonymizovat.

Co dál?

kontaktujte nás domluvíme se na dalším postupu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.

*

smazat formulářOdeslat komentář