S tímto tématem se setkáte na našich kurzech ExcelTown.
Aktuálně: kurzy můžete absolvovat jak online, tak prezenčně.

Na tomto webu už jsou návody na kontingenční tabulky v Excelu i v Google Docs. Přichází tedy čas na další aplikaci, která kontingenční tabulky umí – Libre Office (Libre Office beru jako aktuální větev Open Office – i když původní Open Office ještě existuje).

Začneme tím, že klikneme do původní tabulky s daty. Pak jdeme na Data / Pivot table / Create (tady si můžeme vzpomenout na Excel 2003, kde to bylo podobné). Výběr dat v kontingenční tabulce Libre Office V dalším dialogu můžeme potvrdit, že opravdu chceme zpracovávat vybranou oblast. Potvrzení výběru dat v kontingenční tabulce

Zobrazí se dialog, který zhruba odpovídá Excelu. Důležitým rozdílem je, že v Excelu se změny projevují ihned, zatímco v Libre Office až po potvrzení. rozlozeni kontingencnich tabulek Takže do Row Fields dáváme to, podle čeho chceme členit směrem dolů, do Column Fields to, podle čeho chceme členit směrem doprava, a do Data Fields to, co chceme počítat. Page Fields používáme pro filtrování – což je mimochodem také pozůstatek starých verzí Excelu. hotova kontingencni tabulka Pro mně jako uživatele Excelu je trochu nešikovné, že když chci tabulku upravit, musím na ni kliknout pravým tlačítkem a dát Edit layout.

S tímto tématem se setkáte na našich kurzech ExcelTown.
Aktuálně: kurzy můžete absolvovat jak online, tak prezenčně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.

*

smazat formulářOdeslat komentář