S tímto tématem se setkáte na našich kurzech ExcelTown.
Aktuálně: kurzy můžete absolvovat jak online, tak prezenčně.

Autor: Martin Bradáč

MS Forms získaly uživateli dlouho poptávanou a očekávanou funkcionalitu – upload příloh. I když má, alespoň zatím, určitá omezení, své uplatnění si jistě najde.

Upload souboru je možný za splnění následujících podmínek (stav k 18.12.2019):

  • Formulář může být přístupný pouze pro uživatele v rámci organizace!!!
  • Lze nahrát až 10 souborů na jednu uploadovací otázku.
  • Velikost souborů lze omezit na 10MB, 100MB a 1GB – platí pro každý z nahrávaných souborů, takže celkově lze teoreticky nahrát 10 GB na jednu položku.
  • Soubory se ukládají na Sharepoint či Onedrive. O tom, jestli se soubory uloží na OneDrive nebo Sharepoint rozhoduje, zda-li je formulář vytvořen jako „osobní“ nebo skupinový. Skupinové formuláře se ukládají do skupinového webu, osobní pak do OneDrive konkrétního uživatele.
  • Lze ukládat pouze následující typy souborů: Word, Excel, PPT, PDF, obrázek, video a zvuk. V nastavení lze povolit jen určité z těchto typů

Vytvoření otázky s uploadem souborů

Vkládá se stejně jako jakákoliv jiná otázka – tlačítkem přidat nový, rozklikněte šipku na konci a z nabídky vyberte „Přidání souboru“.

Otázku lze pojmenovat, nastavit počet souborů, limit velikosti i typy souborů. Nastavené restrikce jsou pak zobrazené uživateli při zadávání.

Při zakládání otázky Formsy upozorní na vytvoření složky s pro soubory.

Soubory se pak ukládají na úložiště do cesty… Aplikace\Microsoft Forms\Název formuláře\Otázka. Nevadí, pokud se nahraje soubor se stejným jménem. Bude přejmenován, resp. doplněn číslicí.

S tímto tématem se setkáte na našich kurzech ExcelTown.
Aktuálně: kurzy můžete absolvovat jak online, tak prezenčně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.

*

smazat formulářOdeslat komentář