Autor: Martin Bradáč

MS Forms získaly uživateli dlouho poptávanou a očekávanou funkcionalitu – upload příloh. I když má, alespoň zatím, určitá omezení, své uplatnění si jistě najde.

Upload souboru je možný za splnění následujících podmínek (stav k 18.12.2019):

  • Formulář může být přístupný pouze pro uživatele v rámci organizace!!!
  • Lze nahrát až 10 souborů na jednu uploadovací otázku.
  • Velikost souborů lze omezit na 10MB, 100MB a 1GB – platí pro každý z nahrávaných souborů, takže celkově lze teoreticky nahrát 10 GB na jednu položku.
  • Soubory se ukládají na Sharepoint či Onedrive. O tom, jestli se soubory uloží na OneDrive nebo Sharepoint rozhoduje, zda-li je formulář vytvořen jako „osobní“ nebo skupinový. Skupinové formuláře se ukládají do skupinového webu, osobní pak do OneDrive konkrétního uživatele.
  • Lze ukládat pouze následující typy souborů: Word, Excel, PPT, PDF, obrázek, video a zvuk. V nastavení lze povolit jen určité z těchto typů

Vytvoření otázky s uploadem souborů

Vkládá se stejně jako jakákoliv jiná otázka – tlačítkem přidat nový, rozklikněte šipku na konci a z nabídky vyberte „Přidání souboru“.

Otázku lze pojmenovat, nastavit počet souborů, limit velikosti i typy souborů. Nastavené restrikce jsou pak zobrazené uživateli při zadávání.

Při zakládání otázky Formsy upozorní na vytvoření složky s pro soubory.

Soubory se pak ukládají na úložiště do cesty… Aplikace\Microsoft Forms\Název formuláře\Otázka. Nevadí, pokud se nahraje soubor se stejným jménem. Bude přejmenován, resp. doplněn číslicí.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.

*

smazat formulářOdeslat komentář