S tímto tématem se setkáte na našich kurzech ExcelTown.
Aktuálně: kurzy můžete absolvovat jak online, tak prezenčně.

Tento článek je druhým dílem miniseriálu o Office 365

Co je to doména a proč chtít vlastní

On-line služby, jako je pošta, weby apod., které budete využívat nebo již využíváte v rámci řešení Office 365, potřebují ke svému provozu tzv. doménu. Doména je v podstatě unikátní jméno, které bude znát celý internet a díky kterému Vám správně dorazí veškerá pošta a lidé se podívají na váš web. Office 365 nám při registraci služeb vytvoří doménu automaticky. Její název bude ve tvaru nazev.onmicrosoft.com.

Tato doména by sice postačovala, ale je výhodnější provozovat služby Office 365 na vlastní doméně (například univerzita.cz). Z domény jsou totiž vytvářeny emailové adresy, které pak budou vypadat např. jan.novak@univerzita.cz a také adresa webu, který bude mít název např. www.univerzita.cz. Vlastní doména tak ulehčí komunikaci jak pracovníkům, tak návštěvníkům.

Postup získání vlastní domény

Pokud ještě vlastní doménu nemáte, je nutné oslovit jednoho z tzv. registrátorů, zvolit si doménové jméno, které ještě nebude obsazené a uhradit první poplatek za provoz. Ten se pohybuje u okolo 150 – 200 Kč ročně.

Seznam registrátorů pro českou republiku najdete například na stránkách www.nic.cz v sekci registrátoři. Jakmile vše proběhne, získáte vlastní doménové jméno a přístup do administrace domény, který budete potřebovat dále.

Přidání domény do účtu Office 365

Abyste mohli provádět následující úpravy, musíte mít oprávnění správce. V takovém případě uvidíte po přihlášení k účtu Office 365 na hlavní stránce mimo jiné ikonu Správce. Po kliknutí zvolte dále Spravovat domény pro Váš web a email a vyhledejte volbu Přidat doménu. Po přidání domény a jejím nastavení jí budete moci využívat v rámci služeb Office 365.

Využití vlastní domény v Office 365

Pokud máte nastavenu doménu, můžete začít například vytvářet účty pro Vaše spolupracovníky. Každý spolupracovník získá účet a emailovou schránku ve tvaru jan.novak@vasedomena.cz. Také můžete zprovoznit webové stránky pod vaší doménou v rámci Office 365, nebo můžete provést přesměrování na Váš stávající web.

S tímto tématem se setkáte na našich kurzech ExcelTown.
Aktuálně: kurzy můžete absolvovat jak online, tak prezenčně.

1 Komentář

  1. I simply want to say I am all new to blogs and absolutely loved your web page. Probably I’m planning to bookmark your blog . You certainly come with excellent writings. Thanks for sharing with us your website.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.

*

smazat formulářOdeslat komentář