S tímto tématem se setkáte na našich kurzech ExcelTown.
Aktuálně: kurzy můžete absolvovat jak online, tak prezenčně.

Autor: Martin Bradáč

Seznamy jsou na Sharepointu k dispozici velmi dlouhou dobu. Jde o jednoduchou tabulku s uživatelsky definovanou strukturou. Jejich využití je různé. Uživatelsky ale nepatří mezi příliš oblíbené.

Microsoft Lists proto přicházejí se změnou. Seznamy jsou odtržené od prostředí Sharepointu a nabízejí jednodušší formátování, resp. možnost převzít formátování z připravených šablon. V jádru se nemění nic na tom, že data jsou uložena na Sharepointu a lze k nim přistupovat jako k jakémukoliv seznamu.

Samozřejmostí je i plná integrace do MS Teams. Atraktivnějším a jednodušším rozhraním je to cesta, jak některé sdílené excelové tabulky překlopit do Sharepoint seznamů. Lépe se zobrazují na mobilu, snadno se sdílejí. Prozatím je problém s tiskem těchto seznamů.

Postup vytvoření seznamu je snadný

Z nabídky Microsoft 365 vyberte položku Microsoft Lists

Nahoře uprostřed je tlačítko Nový seznam. To otevře možnosti – nový, z Excelu nebo z existujícího. Dále je k dispozici několik šablon.

Zatímco první tři možnosti umožní vytvořit vlastně jen strukturu, šablony v sobě obsahují i rozšířené formátování vzhledu.

Seznamy lze zpracovat v Power Query, případně automatizovat v Power Automate.

S tímto tématem se setkáte na našich kurzech ExcelTown.
Aktuálně: kurzy můžete absolvovat jak online, tak prezenčně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.

*

smazat formulářOdeslat komentář