V tomto článku se podíváme na jednu zajímavou možnost, která je dostupná ve webových Office (součásti Office 365). Jedná se o společnou práci více uživatelů, v jedné chvíli, na jedné tabulce. Uvedený návod je pro Excel Online, ale přibližně platí i pro další aplikace.

Co musí udělat uživatel, který chce sdílet

Uživatel se přihlásí do svého portálu a otevře tabulku nebo vytvoří novou.
 pracovní plocha
Pak jde vpravo nahoře na Sdílet nebo na Soubor / Sdílet / Sdílet s uživateli
2 sdílení Zadá mailovou adresu a způsob sdílení (v našem případě začneme sdílet přes mail) a klikne na Sdílet.
druhé sdílení
V tu chvilku odejde druhému uživateli mail.

Co musí udělat uživatel, který se chce k práci na dokumentu přidat

Druhý uživatel ve své mailové schránce najde nabídku sdílení dokumentu. Klikne na odkaz uvedený v mailu a octne se ve společném dokumentu. Ještě je třeba dokument otevřít pro úpravy.Uživatel tedy klikne na Upravit sešit.
4 upravit sešit Je možné vybrat, jestli dokument upravovat v Excelu Online nebo ve standardním desktopovém Excelu. Chtějí-li ale uživatelé pracovat na dokumentu paralelně, musí se spokojit s první možností. V tabulce teď pracují oba najednou. Oba vidí najednou práci toho druhého a dokonce také vidí, kterou buňku má jejich spolupracovník zrovna aktivovanou.
5 dva uživatelé

2 Komentářů

  1. Dobrý den, pokud máme uloženou tabulku na lokálním úložišti a máme na něj třeba v domácí síti přístup.. můžeme na něm také pracovat spolu? I bez připojení k internetu ale jen intranetu?
    Děkuji

  2. To nepůjde. Tahle služba běžní na Cloudu 365 – tedy na internetu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.

*

smazat formulářOdeslat komentář