Tento návod se týká připojování Excelu k tabulkám na webových stránkách. Postup můžete využít, ale pokud máte Excel 2016 (nebo Excel 2010 či 2013 s doinstalovaným doplňkem Power Query), doporučuji použít lepší cestu přes Načíst a Transformovat (Power Query).

Příklad

Mám tabulku, která počítá s kurzem cizí měny. Potřebuji ale, aby tento kurs byl pořád aktuální - a nechce se mi ho každý den přepisovat ručně.

import_dat_do_excelove_tabulky_z_webu

Návod

Naimportuji do Excelu kurzy měn z nějaké tabulky na webu. Při každém otevření souboru nebo při manuální aktualizaci se data z webu stáhnou a obnoví a částky se přepočítají.
Jak na to.
V kartě Data kliknu na Z webu.

spusteni_importu_z_webu_do_tabulky
Otevře se něco jako internetový prohlížeč. Zadáme do něj adresu tabulky, kterou chceme použít. V mém případě je to například:

http://www.exchange.cz/index.php?gclid=COnd55WZzbQCFUdZ3godEycApw
U tabulky, kterou chci naimportovat, kliknu na žlutou šipku. Tím se z ní stane zelená fajfka.

okno_s_vyberem_zdroje

Vpravo dole kliknu na Importovat a vyberu, kam se má tabulka umístit. Musím naimportovat celou tabulku - ale to nevadí, později si ji mohu "ořezat" a nechat jen to, co potřebuji.

vysledek_importu_dat_z_webu_do_tabulky
Data jsou naimportovaná a mohu je použít. V mém případě třeba takto:
navod_na_pouziti_importovanych_dat

A od teď už mám kurs navěky aktuální...

1 Komentář

  1. Při vkládání dat z webu, pokud chci aktualizovat při každém otevření, musím ještě kliknout na „Vlastnosti oblasti externích dat“ a zaškrtnout „Aktualizovat při otevření souboru“. Lze to mít jednou provždy zaškrtnuto a nemuset při každém vložení dat zaškrtávat? Děkuji.
    pavel.vitoslavsky@insolvencni-alarm.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.

*

smazat formulářOdeslat komentář