S tímto tématem se setkáte na našich kurzech ExcelTown.
Aktuálně: kurzy můžete absolvovat jak online, tak prezenčně.

Autor: Martin Bradáč

Asi nikoho nebaví přepisovat tabulky z papíru do Excelu. Díky mobilní aplikaci bude i tento neoblíbený úkol snesitelnější. Tabulku zkrátka jednoduše vyfotíte a vložíte do Excelu. Postup je velice snadný.

Nejprve spusťte aplikaci Excel na svém mobilním telefonu.

Otevřete sešit, do kterého chcete tabulku oskenovat. Případně vytvořte nový. Ve zvoleném listu pak klikněte na buňku, kam se má oskenovaná tabulka vložit.

Nyní klikněte na ikonu tabulky s fotoaparátem, telefon spustí režim focení a můžete skenovat. Pokud se vám snímek nepovede, můžete opakovat. Ze zkušeností hraje důležitou roli dostatek světla a také pevná ruka při focení. Pokud jste s výsledkem spokojeni, klikněte na tlačítko dokončit.

Několik sekund bude probíhat analýza. Aplikace sama rozpozná, která buňka se jí povedla přepsat dobře a která potřebuje úpravu. Hodnoty můžete buď potvrdit nebo opravit. Ve chvíli, kdy Vám přijde výsledek uspokojivý, můžete přečtená data vložit do Excelu.

Nyní už můžete s tabulkou pracovat, jak jste zvyklí. Upravovat data na mobilu není nic pohodlného a tak můžete využít spojení s OneDrive. Uložit na něj, počkat pár vteřin až se synchronizuje telefon s počítačem, a takřka okamžitě pokračovat v úpravách na počítači.

Výsledky převodu nejsou stoprocentní. Hodně záleží na kvalitě originálu, fotoaparátu a osvětlení. Určitě ale tato funkce posouvá použitelnost mobilního Excelu na novou úroveň.

S tímto tématem se setkáte na našich kurzech ExcelTown.
Aktuálně: kurzy můžete absolvovat jak online, tak prezenčně.

1 Komentář

  1. Zdravím. Opět nic ve zlém, ale asi by se slušelo doplnit:

    Ikonka foťáku až po přihlášení?
    Ikonka foťáku až jen pro uživatele Office 365?
    Podle obrázku nelze mluvit ani o 50% úspěšnosti (147 chyb?), a nemá s tím nic společného osvětlení a kvalita předlohy, ale kvalita OCR. U toho “KC” to vypadá jako stoprocentní… text.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.

*

smazat formulářOdeslat komentář