Autor: Martin Bradáč
Velmi často se v Power Automate řeší toky, které automaticky odesílají e-mailové zprávy. Často je třeba odeslat i přílohu.

To není žádný problém. Není ani problém, pokud chcete příloh odeslat více a předem víte kolik. Pokud ale chcete odeslat mail s předem neurčeným množstvím příloh, tak snadné to není.

Jak na to?
Pro příklad připravíme tok spouštěný tlačítkem. Každý den odešle soubory z definované knihovny e-mailem.
Všimněte si, že možnosti příloh jsou ve vlastnostech konektoru Outlooku ukryty pod rozšířenými možnostmi. Ve výchozím nastavení se počítá s jednou přílohou. Pokud ale kliknete na tlačítko přidat novou položku, můžete přílohy přidávat.

To ale nepokryje situaci, pokud předem nevíte, kolik příloh bude.

Pro pochopení postupu si načtete obsah nějakého souboru, jeden stačí, ale klidně zkuste ten samý soubor vložit dvakrát. Zkuste tento obsah přiložit do e-mailu. V konektoru v oblasti příloh klikněte na ikonu se symbolem T. Přílohy jsou vlastně vkládány jako pole. Tok spusťte a prohlédněte si vstupy a výstupy u konektoru. Zejména položku Přílohy.

Opět se s přílohami pracuje jako s polem. Postup řešení tedy musí být takový, že obsah všech souborů z knihovny načteme do proměnné typu pole. Tu pak vložíme namísto jednotlivých příloh do konektoru.

  • Definujeme proměnnou přílohy, typ pole. Výchozí hodnotu necháme prázdnou.
  • Načteme obsah knihovny pomocí funkce Získat soubory a cyklem For each / pro každý pak načteme obsah souboru. Ten pak společně se jménem přidáme do proměnné. Zápis musí vypadat jako na screenshotu.

  • Zbytek už je jasný. V nastavení konektoru Outlooku namísto příloh vložíme pouze proměnnou.


Obdobně lze přikládat přílohy do schvalovacího procesu. Příklad prezentuje samotnou podstatu Power Automate. Jde o práci s API. Pokud znáte API, máte daleko větší možnosti, jak s konektory pracovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.

*

smazat formulářOdeslat komentář