Když se dnes pokusíte spustit Power View (a najdete, kde se aktivuje doplněk, a pak najdete, kde se přidává tlačítko...), dost možná na vás vyskočí tato hláška – že máte zakázaný Silverlight. 

Asi by to šlo nějak zprovoznit, ale… byla by to taková resuscitace mrtvoly. Microsoft už Power View dlouho nerozvíjí a v rozhraní Excelu ho víc a víc zanořuje, až jednoho dne zmizí úplně.

Co to je (nebo bylo) Power VIew?

Power View byl (resp. technicky vzato pořád je) doplněk Excelu, který od verze 2013 uměl docela zajímavé věci. Vytvářel totiž reporty “mimo buňky” – v jakýchsi tiskových sestavách.

Takže jste si mohli vytvořit sestavu, která měla aktivní obrázky fungující jako průřezy i docela pěkné mapové grafy:

Jenže to mělo i své velké mouchy. 

 • Na tyto sestavy jste potřebovali nový list (nebo něco jako list)
 • Nedalo se to publikovat na SharePoint
 • A hlavně to vlastně neumělo moc věcí. Víceméně jen pár typů grafů. Vizualizace v Power BI jsou proti tomu o milion světelných let dál.

Víceméně to vypadá, že Microsoft si na Power View vyzkoušel to, co pak použil (a ohromně rozvinul) ve vizuálech Power BI.

Takže i proto se mě po Power View stýskat nebude…

1 Komentář

 1. Ne že by ten zbytek v Excelu (2019) měl hlavu a patu, koncept, budoucnost.
  Vložení / Grafy / Mapy / Kartogram (paskvil)
  Vložení / Prohlídky / 3D mapa (paskvil)
  Kartu Data permanentně Microsoft projíždí bagrem (Načíst data / Spustit editor Power Query versus Nastavení zdroje dat versus Možnosti dotazu versus Kombinovat dotazy a bokem ujetá volba Spravovat Datový model…

  Bez pardonů – které prase…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.

*

smazat formulářOdeslat komentář