Tento návod popisuje vytvoření aplikace umožňující pomocí smartphonu nebo tabletu číst čárové kódy a posílat je do excelovské tabulky uložené v cloudu.

Aplikaci vytvoříme ve třech krocích:

  1. Vytvoříme tabulku, kam se budou kódy ukládat
  2. Vytvoříme Flow, které bude data do tabulky načítat
  3. Vytvoříme v PowerApps samotnou čtečku, která bude data do tabulky posílat při stisknutí tlačítka.

Tabulka

V Excelu uloženém v cloudu, např. na Dropboxu, vytvoříme takovouto maličkou tabulku.

minitabulka

Flow

Takto bude nastavený druhý krok ve Flow – bude přenášet jeden údaj, číslo odpovídající čarovému kódu. Prvním krokem bude spuštění v PowerApps.

flow-ctecka-kodu

Nastavení PowerApps

Nejprve vložíme čarový kód přes Insert / Media / Barcode. Tomu řekneme, kterou normu čarového kódu má používat (např. EAN, ale jsou možné i jiné normy) a také číslem definujeme, kterou kameru telefonu má kód používat. Samozřejmě budeme chtít používat tu zadní, ale které číslo tomu odpovídá je zřejmě třeba vyzkoušet.

carove-kodu-v-powerapps

Pak zařídíme, aby se v textovém poli (TextInput) zobrazovalo číslo kódu, který čtečka zrovna vidí. 

textove-pole-z-ctecky

Pak vytvoříme tlačítko, které bude tuto hodnotu posílat přes Flow do excelovské tabulky. Jeho parametrem bude hodnota z textového pole, kterou odesílá (TextInput1), a název, který jsme dali Flow (kody_flow).

tlacitko-k-flow-kody

To je vše. Funkci makra vyzkoušíme na zařízení, které má kameru. Aplikace bude chtít povolit používání kamery, pak se na displeji zobrazí pohled na kód a v textovém poli číslo. Měli bychom být cca 10-20 cm od kódu, telefonem můžeme mírně hýbat. Po stisknutí tlačítka se čarový kód odešle do Excelu a tam se uloží.

Další úpravy v Excelu

Další úpravy už jsou nepovinné. Ale když už jsme si čarové kódy do Excelu stáhli, můžeme jim ještě přiřadit funkcí SVYHLEDAT podle číselníku odpovídající položky (např. produkty ze skladu).

prirazene-hodnoty

Pokud bychom chtěli v Excelu vidět záznamy z čtečky ne jako čísla, ale jako kódy, může se nám hodit tento návod.

doplnene-cary

V obou případech se samozřejmě výpočtové sloupce “roztahují” při přibývání nových údajů – protože jsme data vložili jako tabulku.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.

*

smazat formulářOdeslat komentář