Tento článek je o tom, jak Power Apps pracují s daty v entitách.

Aplikace Power Apps mohou být založené na různých databázích uložených v cloudu – např. na Excelu na OneDrive, na Google Docs atd. Také je možné použít předpřipravený datový model – jednoduchou relační databázi nabízenou přímo v Power Apps. Tato databáze se nazývá Common Data Service.

Strukturu tabulek je možné měnit přímo v webovém rozhraní Power Apps v Manage / Entities, ale řádky spravujeme v Excelu.

Přímo v rozhraní Power Apps klikneme na Edit data in Excel:

Po stažení a nezbytné autorizaci se v Excelu automaticky otevře doplněk a příslušné okno vpravo a také se stáhnou data z tabulky. Data můžeme upravovat přímo v Excelu. Podle typu dat máme k dispozici i vybírací seznamy nebo vybírací kalendáře.

Když data upravíme, publikujeme je tlačítkem Publish do datového modelu. Od té chvíle tato upravená data začnou používat všechny aplikace založené nad touto tabulkou. 

Tlačítkem Refresh data naopak stahujeme z cloudu do Excelu. Pokud tedy data vyplníme, dáme Publish, a pak Refresh, doplní se data řízená z cloudu – data z propojených tabulek, počítaná pole nebo automaticky vytvářené klíče.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.

*

smazat formulářOdeslat komentář