S tímto tématem se setkáte na našich kurzech ExcelTown.
Aktuálně: kurzy můžete absolvovat jak online, tak prezenčně.

V předchozích dílech seriálu o Accessu jsme se naučili vytvořit tabulku, propojit tabulky a vytvořit pohled.

Máme tedy už jednoduchou databázi, ale zatím nemáme žádné uživatelské rozhraní, které by umožnilo snadno přidávat seznam knih nebo přidávat nové knihy.

Uživatelské rozhraní vytvoříme pomocí takzvaného formuláře.

Vycházíme z tohoto souboru, který jsem vytvořil minule. access_treti_dil Klikneme na Rozložení / Návrh formuláře. Tím vytvoříme nový formulář.

access_vytvoreni_noveho_formulare

Musíme zvolit, která data se budou v tomto formuláře evidovat. Klikneme do formuláře pravým tlačítkem a vybereme Vlastnosti formuláře. V tabulce vpravo v Datové v položce Zdroj záznamů vybereme “Knihy”. Tím říkám, že formulář bude prezentovat data z tabulky “Knihy”.

access_vyber_dat_formulare

Klikneme na “Přidat existující pole”. Postupně přetáhnu pole z pravé tabulky na formulář.

access_pridani_poli_z_prave_tabulky_do_formulare

A to je všechno. Teď už jen změním zobrazení formuláře z Návrhového na Formulářové. A mám hotový spuštěný formulář, ve kterém mohu procházet knihy a přidávat nové – pomocí tlačítek dole.

access_hotovy_formular

Na formuláři nám zatím jistě vadí, že musíme ručně zapisovat čísla žánrů – a přitom ani nevíme, co se pod kterým číslem skrývá. V dalších dílech si ukážeme, jak se s tím vypořádat. Výsledek práce popsané v tomto článku je tady: access_ctvrty_dil

S tímto tématem se setkáte na našich kurzech ExcelTown.
Aktuálně: kurzy můžete absolvovat jak online, tak prezenčně.

2 Komentářů

  1. Dobrý den, chtěl bych se zeptat, když mám databázi koní a ve formuláři v dropdown listu si zvolím například jen klusáky. Jak docílím toho, aby se mi ve formuláři v druhém dropdown listu případně seznamu vypsali jména koňů, kteří jsou klusáci? Děkuji Vítek

  2. Dobrý den, lze pomocí accessu vytvořený formulář (objednávku) umístit na webovou stánku, s tím že ji návštěvník stránky vyplní a jím vytvořený soubor (tabulka) bude odeslána na náš e-mail ?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.

*

smazat formulářOdeslat komentář