S tímto tématem se setkáte na našich kurzech ExcelTown.
Aktuálně: kurzy můžete absolvovat jak online, tak prezenčně.

Tento článek je o tom, jak vytvořit výpočet (vzorec, odkaz…) odkazující na jiný list.

V našem příkladu zapíšeme na List1 do buňky A1 vzorec, který bude sečte buňky A1 a A2 na Listu2 (jsou v nich např. hodnoty 100 a 200, proto výsledek bude 300).

Zápis je jednoduchý. V Listu1 v buňce A1 zapíšeme rovnítko, pak klikneme dole na ouško List2.

první

V druhém listu klikneme na buňku A1, ve které je jedna ze sčítaných hodnot. Všimnite si, že do řádku vzorců nahoře se vpisuje zápis včetně adresy listu.

druhá

Nyní stiskneme “+” (protože sčítáme) a klikneme na druhou buňku. Tím je zápis vzorečku hotov. Stiskneme Enter, tím se vrátíme na první stránku a jsme hotovi.

třetí

S tímto tématem se setkáte na našich kurzech ExcelTown.
Aktuálně: kurzy můžete absolvovat jak online, tak prezenčně.

1 Komentář

 1. Dobrý den,

  lze mezi listy i podmíněně formátovat? Na listu 1 mám seznam všech zakázek a na listu2 seznam hotových zakázek. Potřebovala bych na listu1 zvýraznit ty zakázky, které jsou na listu2. Je to n¨možné?

  Děkuji a přeji pěkný den
  Balvínová

  balvinova.marcela@centrum.cz

 2. Dobrý den,
  na listu 1 mám seznam položek (v každém řádku: číslo výrobku, název výrobku, další název výrobku, další číslo výrobku, cena). Na listu 2 potřebuji vytvořit objednávku (pouze výčet) ze seznamu na listu 1. Jak propojit listy, abych zadala do řádku na listu 2 např. číslo výrobku, které je na listu 1 a propsali se mi k tomu automaticky i veškeré informace z celého řádku z listu 1 ??
  Již jsem se s tím potkala, ale už si nemohu vzpomenout, jak na to.
  Předem děkuji 🙂

 3. Chci propojit 2 tabulky v sešitech. Jednotlivé buňky jsou jasné, ale jak odkaz roztáhnout po sloupci, abych nemusel každý odkaz na buňku v jiném sešitu kopírovat ručně ? Mám třeba 7 stejných tabulek-rozpočtů, kde se mění množství, ale jednotková cena je stejná. Chci mít jeden rozpočet který vyplním a do ostatních by se to mělo přepsat. Kopírování, ani tažením za roh buňky se odkaz nevytvoří správně. Díky za radu

 4. Dobrý den, chci se zeptat zda je možné když spojuji buňky z jedno listu do druhého zachovat i barevné podbarvení buňky. Tím chci říct ze když v listu2 pojím buňku třeba C4 S buňkou C4 z listu 1 tak tak se mi po spojení přepisuje text to je v pořádku ale barva buňky se už nespojí. Lze to vůbec? Děkuji předem za odpověď

 5. Marcela: Toto nejde. Barvu, resp. formát, je třeba přenášet zvlášť.

 6. Dobrý den,
  Mám v Excelu na listu 1 rozsáhlou tabulku, do které přidávám nové řádky s hodnotami, na listu 2 chci udělat výstup z tabulky na listu 1 (aby tam byly jen některé sloupce, ale kdykoliv udělám změnu na listu 1, tak aby se změna promítla i na listu 2) je to možné?

  Diky

 7. Dobrý den. Z jednoho programu mi vypadne xls soubor s pevnou strukturou. Pro přehledné vytištění jsem si vytvořil druhý list který mi přetahuje data z prvního listu.
  Bohužel při překopírování do nového xls mi tahá data s předchozího xls a ne z nového.

 8. Dobrý den, umí Excel odkazovat – přenášet hodnotu buňky – z jednoho listu do druhého (nebo mezi soubory soubory) když je odkaz(vzorec) složený a část je vzorce odkazuje na buňku. Cílem je změna zobrazené hodnoty podle zvolené hodnoty vstupní “proměnné” v buňce.
  Např: takto, ale toto nefunguje: 🙁
  =’R:\Prodeje\&A1&w\[soubor.xlsx]List1′!E$8
  V odkazu “A1” je např. hodnota 25 (číslo týdne)
  Děkuji

 9. Dobrý den, na jednom listu mám seznam všech zakázek a chci aby se mi na druhý list propsaly všechny které nejsou dokončené (podle hodnoty v jednom sloupci)

 10. Dobrý den,
  je možné toto?:
  v jednom listu mám buňku, kam potřebuji spočítat a vypsat množství výskytů jedné hodnoty ze sloupce v jiném listu pomocí funkce CountIf.
  V rámci jednoho listu mi vzorec(funkce) funguje, ale mezi dvěma listy už nikoliv.
  Předem děkuji za radu.

 11. Dobrý den,

  omlouvám se, že se možná blbě ptám možná to již bylo zmíněno jenže jsem nenašel. Nejsem až takový expert na excel….

  Mám vytvořený excel o dvou listech (Odeslané zálohové faktury a Zaplacené zálohové faktury) Je možné že bych určil podmínku ANO a z listu 1 by se celý řádek převedl do listu 2?

  Je to myšleno tak, že když mi přijde potvrzení o platbě zapíšu do sloupce uhrazeno ANO a celý tento řádek se převede do jiného listu.

  Děkuji Vám za odpověď.

 12. Děkuji Vám za odpověď. Pomohla mi. Jen ještě jedna otázka ve verzi Excelu 2010 tento způsob není možný že?

 13. Jde to, jen si musíte dodatečně (ale zadarmo) stáhnout doplněk Power Query

 14. Dobrý den, je možné nějak vyřešit následující situaci?
  V Listu 2 mám v buňce vzorec odkazující na buňku v Listu 1 (v podstatě jen přenos hodnoty)
  Po zkopírování Listu 2, vznikne List 3, kde je v této buňce vzorec, který stále odkazuje na buňku v Listu 1. Bylo by možné, aby odkazoval vždy na předešlý List? Tedy v Listu 3 na List 2, v Listu 4 na List 3, apod.?

  Děkuji.

 15. Dobrý den, mám naprosto stejný problém a dotaz jako Milena Černá. Potřebuji aby na každém listu byla vždy hodnota z listu předchozího.

 16. Nenapadá mě jak to jednoduše udělat. Pokud není listů moc, tak bych prostě po přidání nového dal Ctrl F a přesmažil všechny odkazy na list – nic lepšího mně nenapadá…

 17. Dobrý den, mám vedený sklad…..stejný sortiment na několika listech. Vytvořil jsem si hlavní list který určuje data pro jednotlivé buňky na všech listech jednoduchým vzorcem =SUMA(‘Inventurní seznam AKU’!A3)
  Jde mi o to, že pokud se v buňce uvádí číslo i písmeno (např. “50 TN”) zkopírování hodnoty na jiný list nefunguje a zobrazí se hodnota “0” Můžete mi s tímto poradit ?

 18. Tak jsem to už našel, vyřešeno vzorcem =CONCATENATE(‘Inventurní seznam AKU’!A3)

 19. Dobrý den.
  Prosím o radu: v jednom souboru mám sloupec, ve kterém je v první buňce odkaz na konkrétní buňku jiného souboru ( použito ” Vložit propojení ” ):
  ='[Revize elektrického spotřebiče – EK.xlsx]1′!$A$9
  Do druhé buňky chci vložit stejný vzorec, pouze s odkazem na další list :
  ='[Revize elektrického spotřebiče – EK.xlsx]2′!$A$9
  A takto potřebuju vytvořit posloupnost vzorců ve čtyřech stovkách buněk pod sebou. Měl bych tedy končit takto :
  ='[Revize elektrického spotřebiče – EK.xlsx]400′!$A$9

  Když ale označím obě první buňky a použiju přetažení dolů v naději, že excel vytvoří kýženou posloupnost ve vzorcích, pouze zkopíruje první dvě čísla listů opakovaně do všech buněk .
  Je možno vytvořit nějakým ” fundovanějším” přetažením požadovanou posloupnost ve vzorcích ?
  Díky za radu.

 20. Asi by to šlo nějak zkombinovat pomocí funkcí NEPŘÍMÝ.ODKAZ a CONCATENATE. Vzal byste odkaz na soubor a k tomu byste pomocí funkce concatenate připojil různé odkazy na list…

 21. Dobrý den,
  mám dotaz zda je možné aby se hodnoty z jedné konkrétní buňky několika sešitů sčítali v dalším sešitu.

  Děkuji

 22. Asi jedině udělat odkaz do všech sešitů zvlášť, jako =’C:\Users\beran\Desktop\[prvni.xlsx]Sheet1′!E3 + =’C:\Users\beran\Desktop\[druhy.xlsx]Sheet1′!E3 + …

 23. oopi@seznam.cz
  Prosím o radu : Excel 2007
  Na listu (1) Formulář zadávám údaje v nichž je rozhodujícím “jméno”.
  Po ukončení editace řádku potřebuji, aby se řádek dle “jména”
  přiřadil na stejnojmenný list (na nový řádek-jako poslední údaj)
  (listy- 1/formulář, 2/ Karel, 3/ Zdenek a podobně …)
  Děkuji předem za radu. MIki

 24. Dobrý den,
  prosím o pomoc. Mám Excel s 9 listy. Do 8 píšou jednotlivý obchoďáci své zakázky a chtějí po mne, aby na 9 listu byla všechna data z těch 8 obchodních. Já bych samozřejmě chtěl, aby se to dělalo automaticky, ale nedaří se mi to vymyslet.

  Děkuji za pomoc

 25. Dobrý den pane Berane…

  hledám funkci, která mi bude vracet hodnotu postupně ze všech listů na stejnou buňku…. tedy:
  mám 31 listú (dní) a mám hodnotu na všech listech v rámečku C24 a chtěl bych na jednom hlavním listu (a abych to nemusel kopírovat, po jednom) mít tyto hodnoty vidět vedle sebe, Tedy:

  A1 odkazuje na sešit1!C24, B1 odkazuje na sešit2!C24, C1 odkazuje na sešit3!C24 …..

  jde udělat nějaká funkce, kterou když +kem roztáhnu doprava až na list31! ? abych to nemusel kopírovat ručně?

  Snad jsem to popsal srozumitelně…

  Děkuji za pomoc…

  Michal

 26. Dobrý den,

  Mám na listu 1 makro, kterým přidávám řádky a na listu 2 mám tabulku, do jejíž hlavičky potřebuji aby se vyplňovala data z vždy nově přidaného řádku na listu 1. Tzn. aby se do hlavičky v listu 2 vždy propisovaly data z určitého řádku (např 11).
  Jednoduchým propojením jednotlivých buňek v řádku např. =List1!H11 dosáhnu cíle, ale jen do doby než v listu 1 vložím další řádek. Toto propojení se totiž změní na =List1!H12.
  Cílem je aby se číslo řádku neměnilo.

  Existuje nějaká cesta?

  Děkuji

 27. V propojení použít POSUN, např. =POSUN(List1!H1;10;0) – pro cíl H11

 28. Dobrý den, mám několik listů odběratelů, ke kterým si zapisujeme informace o komunikaci (datum, předmět, text, jméno, a pár atributů jako hotovo apod.) existuje nějaký vzorec, který by každý poslední řádkový záznam přepsal do společného list s výpisem všech záznamů podle toho jak se zapisují v časové ose?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.

*

smazat formulářOdeslat komentář