S tímto tématem se setkáte na našich kurzech ExcelTown.
Aktuálně: kurzy můžete absolvovat jak online, tak prezenčně.

Autor: Martin Bradáč

Pokud používáte OneNote, určitě provozujete i mobilního klienta. Občas je ale potřeba rychle vložit, oskenovat dokumenty, tabuli, vizitku… Právě k tomu slouží aplikace OfficeLens. Autorem je Microsoft, což zaručuje kompatibilitu s dalšími součástmi Office.

OfficeLens je jeden z mnoha „mobilních skenerů“.

Oproti jiným se však může pochlubit přímou podporou OneNote. Snímky tak nemusíte vkládat přes mezikrok a nějaké úložiště. Zkrátka je možné je přímo vložit do poznámkového bloku – buď do rychlých poznámek nebo do stránky dle výběru. Mezi další možnosti pak patří uložení snímku do úložiště telefonu, OneDrive, Word s podporou rozpoznání textu, PowerPoint. Naskenované dokumenty také můžete nechat přečíst asistivní čtečkou.

Samotná aplikace je na ovládání velice intuitivní a ani na zařízení neklade žádné zásadní nároky. Je pravda, že některé skenovací aplikace mají propracovanější ovládání a třeba na automatické zpracování vícestránkových dokumentů asi najdete i pohodlnější appky, ale v OfficeLens stačí nad každou zaostřenou stránkou stisknout spoušť. Aplikace samozřejmě sama provede korekci zkreslení stran a text vyčistí a vytáhne podle zvoleného profilu.

Jednotlivé snímky lze jednoduše editovat, resp. Přidávat k nim poznámky, ruční zvýraznění a podobně.

OfficeLens asi není úplně nejlepší mobilní skener na světe, nicméně provázanost s ostatními aplikacemi Office jeho užitnou hodnotu velmi zvyšuje. Osobně OfficeLens používám delší dobu. Aplikace prošla řadou změn, dnes plně podporuje jak soukromé, tak pracovní účty Office365.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.office.officelens&hl=cs

S tímto tématem se setkáte na našich kurzech ExcelTown.
Aktuálně: kurzy můžete absolvovat jak online, tak prezenčně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.

*

smazat formulářOdeslat komentář