S tímto tématem se setkáte na našich kurzech ExcelTown.
Aktuálně: kurzy můžete absolvovat jak online, tak prezenčně.

Autor: Martin Bradáč

Zobrazení sharepointových seznamů lze velmi dobře formátovat. Kromě toho, lze ale změnit styl zobrazení. Standardně je seznam zobrazen jako tabulka s řádky. Pokud ale seznam obsahuje kalendářní data, je možné ho zobrazit jako kalendář. Jednotlivé záznamy pak mohou být přiřazeny konkrétnímu dni, pokud se jedná o záznamy s datem začátku a konce, lze je zvýraznit také. Takový seznam lze pak zobrazit standardně v Sharepointu, v aplikaci seznamy, případně v Teamsech. Bohužel ho zatím nelze vložit jako část webu.

Pokud už nemáte, vytvořte si nový seznam, ve kterém bude aspoň jeden sloupec obsahovat údaje ve formátu datum. Vyplňte alespoň jeden řádek.

V nabídce všechny položky / All Items klikněte na volbu „Vytvořit nové zobrazení“.

V dialogu pak vyberte zobrazit jako kalendář, nastavte počáteční a koncové datum události. Pokud chcete zobrazovat jen jeden den (například datum přiřazení požadavku atd..), vyberte do obou možností stejný sloupec. Nastavte veřejné zobrazení a vyberte, jaký sloupec se má v kalendáři zobrazit jako popis.

Kalendář se zobrazí a je velmi podobný tomu z webového Outlooku. Když kliknete na den, v pravém sloupci je seznam událostí, které na něj připadají.

S tímto tématem se setkáte na našich kurzech ExcelTown.
Aktuálně: kurzy můžete absolvovat jak online, tak prezenčně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.

*

smazat formulářOdeslat komentář