S tímto tématem se setkáte na našich kurzech ExcelTown.
Aktuálně: kurzy můžete absolvovat jak online, tak prezenčně.

Autor: Martin Bradáč
O komunikátoru Kaizala jsme se již na našem webu zmiňovali. Na první pohled je to „klon“ WhatsAppu a podobných kceálků. Od počátku je však navrhován pro firemní použití as tak nabízí několik funkcí navíc. Kromě centralizované správy přidává možnost definování akcí, které lze odesílat jako přílohu. Zjednodušeně se jedná o variantu formsů upravenou pro použití na mobilu. Těmito formuláři lze zasílat jednak uživatelem zadaná data, ale také soubory.
Díky spojení s Power Automate lze tyto odpovědi zpracovávat, třeba ukládat do seznamu na sharepointu. Konektor pro Kaizalu předá odpovědi na jednotlivá formulářová pole, bohužel neposkytne obsah příloh. Ty je zapotřebí získat jinak.
Tok tedy bude začínat akcí Když někdo odpoví na vlastní akci. Definuje se skupina, balíček a akce, kterou chceme zpracovat.

Protože akce vrátí data v JSON objektu, je nutné ho nejprve zpracovat akcí Parsovat JSON.  Schéma objektu lze zadat z našeho postupu zde.

Pokud by postačovalo zpracovat jen klávesnicových vstupů, pak lze pokračovat Vytvořit položku a do polí seznamu přiřadit odpovídající vstupy z akce.
Přílohy je ale nutné zpracovat trochu oklikou. Akce vrátí URL s umístěním přílohy. Nyní si pomůžeme OneDrivem. Konkrétně akcí Nahrát soubor z adresy URL. Vstupem je adresa a složka, kam se má soubor umístit. Lze zvolit, jestli se bude soubor přepisovat či nikoliv.

Dále použijeme druhou OneDrive akci – Získat obsah souboru pomocí cesty. Ta už následně vrací soubor tak, že je možné ho použít v akci Přidat přílohu.

S tímto tématem se setkáte na našich kurzech ExcelTown.
Aktuálně: kurzy můžete absolvovat jak online, tak prezenčně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.

*

smazat formulářOdeslat komentář