Tento článek je o záložkách v Power BI. Teď, na začátku roku 2018, je to zcela nová funkce – je zatím v režimu Preview. Je tedy možné, že se jejich použití časem mírně změní.

Záložky umožňují vytvářet “odkazy” vedoucí z na určitou stránku nebo část stránky. To zní jako drobná nenápadná věc, ale je to silná zbrań – díky záložkám můžete mít sestavy proklikávací, vytvářet titulní strany atd. – celkově se v reportech “pohybovat”.

Jak tedy vložit záložku vedoucí na jinou stránku reportu?

Pokud toto čtete v době, kdy jsou záložky ještě “Preview” funkce, jděte nejprve na File / Options and settings / Options / Preview features a zaškrtněte Bookmarks.

Teď budeme pracovat se souborem, kde jsou dvě stránky. My chceme na stránce “green” vložit tlačítko, které povede na stránku “red”.

Nejprve zaškrtneme ve stránce View zaškrtávátko “Bookmarks pane”. Zobrazí se pravý záložkový panel. V něm vložíme záložku přes “Add”, tu pak můžeme přejmenovat.

Pak jdeme na nějakou jinou stránku. Přidáme na ni nějaký objekt (v našem případě kolečko). V jeho formátu pak nastavíme vlastnost “Link” / Type – Bookmark / Bookmark – název záložky.

To je vše, kolečko neboi jiný objekt funguje jako proklik na jinou stránku – a to samozřejmě i po vypublikování.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.

*

smazat formulářOdeslat komentář