Paginated reports jsou zvláštní typ vizuálu / reportu. Víceméně jde o dlouhou tabulku nebo seznam. To je rozdíl proti interaktivní grafice, kterou jinak využívají běžné vizuály v Power BI reportech.

U Paginated reports se nepočítá ani tak s tím, že by si je uživatelé prohlíželi – spíše si je z powerbi.com cloudu stahují do svých Excelů, csv souborů atd.

Můžete je vytvářet buď v aplikaci Power BI Report Builder a pak je publikovat do cloudu, nebo je můžete tvořit rovnou v cloudu z datasetu, který jste třeba publikovali s jiným reportem. První varianta vám nabízí výrazně více možností, druhá je o dost jednodušší a v tomto návodu je popsaná.

Vytvoření nového reportu

Ve workspace Power BI vložíme nový Paginated report.

Vybereme dataset a nastavíme sloupce, které se mají použít. Je možné využívat i počítané measures obsažené ve zdrojovém datasetu.

Pak report přepneme z editačního módu do prohlížecího, při tom se i uloží. Report můžeme klasicky sdílet dalším lidem, ale hlavně ho můžeme mnohem lépe než jiné reporty exportovat do jiných tabulek.

Asi jste si všimli, že Paginated reporty můžete dávat i jako vizuál do běžných reportů – v tomto případě se ale jedná (na rozdíl od jiných vizuálů) jen o připojení reportu, který už byl vytvořený jinde a uložený v cloudu.

V tomto smyslu se vlastně chová podobně jako vizuál Tabulka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.

*

smazat formulářOdeslat komentář