S tímto tématem se setkáte na našich kurzech ExcelTown.
Aktuálně: kurzy můžete absolvovat jak online, tak prezenčně.

  • Power BI se dá dobře použít pro vyhodnocování kampaní Google Ads (Adwords).

Proč to dělat, když přímo na portálu Google Ads je reportů hodně?

Vidím k tomu dva důvody:

  1. Na Google Ads je těch návodů právě až moc. V Power BI si můžete jednoduše připravit ty hlavní, a pak už je jen sledovat – bez nutnosti procházet portálem.
  2. Je možné snadno spojit údaje z Google Ads s daty z jiných zdrojů – typicky prodejní ukazatele, ukazatele ze sociálních sítí nebo ukazatele o off-line marketingových aktivitách.

Jak na to?

Je to jednoduché. Připojíme se do Google Analytics. Ze skupiny Addwords si zaklikáme metriky, které chceme sledovat (povolených je deset):

Z dimenze Time si zaklikneme Date. Načteme. Pak už si můžeme dělat krásné tabulky:

Můj oblíbený je v těchhle situacích určitě XY graf. Tenhle typ grafu v Google Ads nenajdete. Umožňuje na základě historie přímo sledovat závislost např. prokliků na celkových zaplacených penězích (nebo čehokoliv na čemkoliv). Z toho pak jasně vidíte, jaké prokliky (nebo konverze) můžete čekat při jakých utracených penězích.

Power BI je možné také nastavit tak, aby při překročení nějaké hodnoty posílalo notifikace. Google Ads je v tomhle docela zákeřné – stačí drobná chyba v nastavení a vyletí oknem spousta peněz na nerelevantní klíčová slova, takže se hodí možnost být varovaný, když třeba CTR nečekaně klesne.

S tímto tématem se setkáte na našich kurzech ExcelTown.
Aktuálně: kurzy můžete absolvovat jak online, tak prezenčně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.

*

smazat formulářOdeslat komentář